Prezes IPN o Wałęsie: Legenda nie przetrwa bez prawdy [WYWIAD DGP]

Język polski zna pojęcie opisujące losy Lecha Wałęsy. To bohater ze skazą – mówi DGP prezes IPN Łukasz Kamiński.

wróć do artykułu
  • ~precz z SZOGUNEM-WSI analfabetą i złodziejską SITWĄ PEŁO
    (2016-02-29 08:10)
    BRAWO PIS !!!......... Koniec cenzury złodziejów z peło+psl+petru !........... skorumPOwane - kosherne złodziejstwo PO+PSL+PETRU - won !!!
  • ~Zenek
    (2016-02-29 08:15)
    Kończy się facetowi kadencja i dlatego trzeba się władzy przypodobać by nie być na garnuszku UP..ale jakim kosztem! Kpina na skalę światową. Plują pod wiatr.
  • ~ewelina
    (2016-02-29 08:32)
    Kaminski dzieciaku - ile ty wtedy miales lat ? Ciebie jeszcze w 1970 na swiecie nie bylo - wiec sorry co ty mozesz wiedziec o tym jaka byla rzeczywistosc w PRL. Przydaloby sie tobie troche wiecej pokory w ocenianiu ludzi. Nie masz do tego prawa.
  • ~kz
    (2016-02-29 08:36)
    " wyniki specjalistycznych ekspertyz, czyli na przykład badania pisma ręcznego , byłyby znane, najwcześniej za kilka tygodni" . . . Czyli co ? Można mówić ble , ble i dowalać człowiekowi " tak na oko " . Prezes powiedział, że do Komisji Weneckiej, też za wcześnie wysłano pismo - " bo by się wiele rzeczy zrobiło " . 100 dni brzydko pachnie .
  • ~hejta
    (2016-02-29 08:38)
    Bardzo trzeźwe i profesjonalne stanowisko szefa IPN w sytuacji niezwykle wyjątkowej.
  • ~bat historii
    (2016-02-29 08:43)
    A jednak potrzebna byla w Polsce dyskoteka,nie byloby dzisiaj piatej kolumny !.To cud ,ze wielki akowiec R.K.tak byl kochany przez system sowiecki,gdzie sa teraz ich teczki !.Zreszta predzej czy pozniej dojdzie w Polsce do wielkiej tragedii.Powtorzy sie sytuacja jak za insurekcji kosciuszkowskiej.A co tam z pochwa prezesa,smolotem TU -154 M,jak pracuje maszyna do szycia S......r.
  • ~Songo
    (2016-02-29 08:51)
    A co to jest 2007 na tej teczce? To jest stempel IPN z data? Niech wyjasni wreszcie!
  • ~hańba
    (2016-02-29 08:53)
    To nie legenda, to Judasz.
  • ~o
    (2016-02-29 09:16)
    Wałęsa bohater czy nie ? na pewno arcykrętacz
  • ~kaka
    (2016-02-29 09:20)
    A swoją drogą ciekawe jak to się stało, że w odręcznych donosach "Bolka"nie ma błędów ortograficznych itp? Wygląda na to, że "Bolek" w tym czasie ma wykształcenie przynajmniej na poziomie wyższym o kierunku historycznym, może nawet prawniczym jak połowa PiS-u?!
  • ~Bibilijny
    (2016-02-29 09:26)
    Czy nie czas najwyższy rozpędzić ten instytut , który ogarnięty przez młodych ludzi którzy nie maja pojęcia o czasach PRL , gdzie obecna polityka bierze góre nad zdrowym rozsądkiem. Nie ma większego bohatera aniżeli Walesa w najnowszej historii polski. Nikt mu tego nei zabierze. Ja tez jestem Bolkiem
  • ~Elf
    (2016-02-29 09:29)
    Instytut Patologii Narodowej w osobie jakiegoś wymoczka z przedziałkiem może mi ,takim typkom nie podaje się ręki ino pluje w gębę
  • ~Aga
    (2016-02-29 09:31)
    IPN, nie przetrwa bez nowych szaf.
  • ~koniec Bolka
    (2016-02-29 09:40)
    Bolek jest żałosny. Dziś bronią go ci, których dawniej on (rzekomo) zwalczał, a ci którzy wówczas go popierali, stoją do niego dziś tyłem.
  • ~slowianka
    (2016-02-29 09:51)
    Dla niektorych legenda dla zwyklych Polakow kapus.
  • ~xxx
    (2016-02-29 10:07)
    Kiszczak trzymał Bolka za teczkę i w ten sPOsób nim sterował!! Pamiętamy "NATO bis" spółki polsko-rosyjakie w bazach PO armii ZSRR Telegram hołdowniczy do Janajewa itp.
  • ~christ
    (2016-02-29 10:08)
    jeszcze raz powtarzam : gdzie sa akta o rodzinie Kaczynskich, kture to wspolpracowali z bespieka i KGb w latach 50 i 60-dziesiontych a za co dostali okazala wille na Zolibozu czyli Warszawie a dzisiaj ta willa jest warta 6,4 miliona zlotych a oni nic nie zaplacili. No gdzie sa te akta ??!!!
  • ~slazak
    (2016-02-29 10:08)
    pokretne wyjasnienia manipulowanego czlowieka. To juz dawno nie jest sprawa historyczna lecz polityczna, a najlepiej moga wyjasnic to nie historycy lecz psycholodzy. Psycholog potrafi wyjasnic skad bierze sie w ludziach tyle nienawisci i zawisci..
  • ~Niepoprawnik
    (2016-02-29 10:17)
    WARTO BYĆ PRZYZWOITYM. Jak mocno trzeba się rozminąć z rzeczywistością i rozumem, żeby takie hasło przynieść a później nieść na manifestacji w obronie człowieka który kiedyś zaprzeczył temu w sposób dramatyczny a później w sposób wysoce nieprzyzwoity wypierał ten fakt i nadal zachowuje się w tej sprawie klasycznie NIEPRZYZWOICIE. Co więcej jestem przekonany że ludzie którzy wymyślili tą manifestację i jej uczestnicy wierzą w swoją przyzwoitość w tej sprawie równie mocno jak Lechu. Oto do czego prowadzi relatywizm... Nie dziwcie się więc, że później ktoś was ocenia równie obiektywnie i sprawiedliwie. Nic tak nie upokarza prostego człowieka jak takie Wasze zachowanie kochane "elitki".
  • ~george
    (2016-02-29 10:56)
    Dlaczego PIS nie dokonał żadnych zmian w IPN? Wydaję się że pracownicy instytutu nie są obiektywni .