Wojna polsko-polska? "To rzeczywstość wirtualna kreowana przez polityków"

| Aktualizacja:

W całej Unii Europejskiej bezpieczniej od nas czują się tylko Chorwaci. Więc skąd to przekonanie, że toczy się u nas wojna polsko-polska? Że są dwa plemiona, które nie mogą i nie chcą się dogadać? To rzeczywistość wirtualna kreowana przez polityków. Im taka sytuacja bardzo odpowiada, gdyż dzięki temu mobilizują grupy poparcia. Trudno jest zmobilizować kogoś do działania, nie odwołując się do silnych emocji.

wróć do artykułu
  • ~odwieczna.
    (2016-03-12 08:36)
    To jest wojna POLSKO....Zydowska.
  • ~babcia
    (2016-03-12 09:00)
    Bardo madry i poprawny komentarz. NIestety faktem nie do zaprzeczenia jest, ze Polacy nie maja tradycji demokratycznej, sa spoleczenstwem, ktore dopiero w drugim pokoleniu wyszlo ze wsi, i wiekszosc postrzega Europe jako miejsce do zarobienia jakichs pieniedzy. Jest jak jest, ale swiadomosc polityczna jest na bardzo niskim poziomie.
  • ~Kris
    (2016-03-12 09:12)
    Wojna polsko polska jest kreowana przez dziennikarzy bo ciagle klamia. Jestescie duzo gorsi od politykow.
  • ~aldona
    (2016-03-12 09:51)
    Prawdą jest ,że histeria i możliwość obalenia Rządu przez nieudaczników próbujących wykorzystać do tego Pana Rzeplińskiego i TK jest stawiana ponad wszystko !!!!! Podczas gdy bezmózgi z PO i PSL wykonywały polecenia Unii wszystko było dobrze a tracił tylko Obywatel i Polska brnąc coraz dalej w szpony cwaniaków i oszustów traktujących Polskę jak Państwo Kolonialne a Polaków jak niewolników we własnym Kraju !!!! więc budowane przez Tuska i resztę bandy (Imperium Zła) nagle zaczęło się walić !!!! więc pozostał ostatni bastion w postaci zagranicznych mediów ,rady europy i oczywiści TK !!!!!
  • ~plutarch
    (2016-03-12 10:03)
    Doczytałem artykuł do końca i niestety wylazło, że pan Maciej nie stara się być obiektywnym w swoich dociekaniach, tylko wyraźnie jest "na jedną nóżkę bardziej". Otóż na prawą nóżkę. I oczywiście nie dziwi, że jest on z krakowskiej Alma Mater. Przykłady: gra w chickena, że niby w naszym kryzysie konstytucyjnym dobrze by było, gdyby doszło do porozumienia, bo "remis jest najgorszy dla obu stron". Otóż nie jest, panie naukowcu, bo remis oznaczałby zgwałcenie konstytucji. Naprzeciwko siebie walą ci, co są za ciągłością prawa, i rewolucjoniści. Jako odtrutkę dla pana Macieja polecam wywiad z prof. Ewą Łętowską (na stronie Wyborczej) - TK nie jest od zawierania politycznych kompromisów! Dalej: pan Maciej twierdzi, demokracja nie jest wieczna, że jest tylko epizodem i za chwilę jej nie będzie - znam tę narrację i zastanawiam się, co pan Maciej chciałby wstawić w jej miejsce - monarchię, autorytaryzm?? Jak łatwo jest wrzucić tę zdobycz wolnego świata do koszta (ku uciesze różnych satrapii, np. Putina). Dalej: pan Maciej nie omieszkał zrobić wrzutkę o bijatyce w ukraińskim parlamencie (jest to klasyczny mem rosyjskiej propagandy, nomen omen). Podsumowując: szkoda, że Forsal zaczyna też - jak zauważam - być na "jedną nóżkę bardziej"
  • ~Marcin
    (2016-03-12 11:01)
    No i prowokatorzy ktorych nigdy nie pokochamy, tez i za nic, zbieraja sie i pedza do swego odwiecznego zywiolu .
  • ~olo
    (2016-03-12 12:16)
    strasznie to dlugie, wiec nie czytam, belkotu nie lubie, a komu przeszkadza wojna partyjna ??? NIKOMU poza mediami i poza ksiezmi, co lubia pouczac i blablac
  • ~konrad
    (2016-03-12 13:09)
    ta "wojna" jest kreowana przez opozycje, ktora juz teraz wszyscy zaczynaja olewac! Na ostatnich marszach KOD, Razem bylo juz tylko kilkadziesiat osob. Schetyna nawoluje do "rozlewu krwi" to pewnie sam pojdzie z Walesa na ulice i Petru....
  • ~obserwator
    (2016-03-12 17:46)
    To nie jest wirtualny konflikt. Elity i "prawdziwe lub fałszywe" autorytety podżegają do nienawiści! Jak ma się zachować Polak, który uważa się za patriotę, jeżeli jego idol polityczny wskazuje "zdrajców, złodziei, donosicieli do ambasady Rosji, spadkobierców gestapo, najgorszy sort, itd. Polak patriota zastanawia się jak takich "wyeliminować"! Mam nadzieję, że nie mam racji, ale takie judzące określenia przeciwników politycznych budzą demony i wariatów!
  • ~Demaskator
    (2016-03-12 19:33)
    Jeżeli będziemy się dalej spierać w taki sposób to tylko sobie zaszkodzimy. Ale polityka się innymi prawami rządzi i tutaj w ostateczności dopiero sie szuka kompromisów po fali spadków i niepowodzeń. Nie widzę żeby polityków można na tym etapie utemperować. Emocję są często w nadmiarze. Jak są emocje to często złe decyzje się podejmuje..
  • ~jola