Ksiądz Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. W byciu bogatym nie ma nic złego

| Aktualizacja:

"Nie ma takiego cytatu w Ewangelii mówiącego, że Jezus kazał się dzielić. Pomagał biednym, ale miał wielu znajomych bogatych ludzi, którym wcale nie mówił: ej, masz za dużo, podziel się" - mówi w rozmowie z money.pl ksiądz Jacek Stryczek, duszpasterz ludzi pracy i twórca Szlachetnej Paczki.

wróć do artykułu
 • ~ewangelista
  (2016-03-28 22:10)
  A przypowieść o wielbłądzie i uchu igielnym to skąd się wzięła bo chyba zapomniałem.
 • ~Costa
  (2016-03-28 22:12)
  Szkoda mi tego księdza że czeka go niezła kara za przekrecanie Słowa Bożego. Jezus jak najbardziej kazał się dzielić a bogatym wyraźnie mówił " zostaw to i chodź za mną " Biada Tobie ksiezulku. Nie macie nic wspólnego Z Bogiem i o was Bóg bardzo wyraźnie pisze w Biblii. Lubicie pozdrowienia na rynkach, chodzicie w długich szatach ale nie Bóg was powołał i wybrał na urząd kapłana. Biada wam.... Obyś znalazł łaskę w oczach Boga w dniu w którym przyjdzie!!!!
 • ~Leopold
  (2016-03-28 22:22)
  Sprzedaj wszystko i rozdaj ubogim. Te i inne słowa gdzieś panu Stryczkowi umknęły czy uczy swojej religii?
 • ~Ralf
  (2016-03-28 22:34)
  Ewangelia nie mówi równiesz o tym by żyć w celibacie. Dlaczego więc tenże "kapłan" godzi się z doktryną Kościoła? Dlaczego nie założy rodziny? "Marność nad marnościami..." Ten ksiądz jest bogaczem lecz Boga nie zna.
 • ~miki
  (2016-03-28 22:06)
  Panu księdzu się w głowie pomieszało... Popatrzmy - "Jezus nie kazał się dzielić", ale niekiedy nachalne nawoływanie do Szlachetnej Paczki z jego strony...- TO SIĘ NIE DODAJE... No chyba, że to tylko biznes p. Jacka Stryczka. Po drugie - jeśli wszystko to biznes i gra ekonomiczna - dlaczego kościół ma mieć specjalne prawa, dlaczego plebani nie płacą NORMALNYCH podatków dochodowych, jak firmy, nie wystawiają faktur za swoje usługi (czy się ktoś za mnie pomodli, czy dla mnie zaśpiewa - jeden pieron)??? W teorii to pan ksiądz jest dobry, ale kazać mu zasuwać na etacie, czy nawet prowadzić działalność na normalnych zasadach - nie poradzi... Wtedy będzie bredził o misji, powołaniu i takich tam...
 • ~Alkor
  (2016-03-28 22:01)
  No znowu coś nowego . Jak widać wszystko można określić według własnego sumienia
 • ~Piotr
  (2016-03-28 22:38)
  Wstyd panie stryczek czy jak tam panu wstyd, tylko dziwie sie ze opowiada pan takie brednie pomimo tego czym pan sie zajmuje . Zastanow sie pan nad soba ,
 • ~Yary
  (2016-03-28 22:26)
  Takim myśleniem dorobi się na fundacji "szlachetna paczka" dużo szybciej niż Owsiak na W.O.Ś.P
 • ~Emil
  (2016-03-28 22:30)
  Umalować na Popiełuszkę nie można go ale "za takie GADANIE ! , należy się LANIE !
 • ~Polak ~Katolik
  (2016-03-28 22:09)
  Brawo! Ja jestem bogaty i nigdy nie rozumiałem dlaczego miałbym robić coś dla innych, z czego jednocześnie nie miałbym zysku. Stop marxistowskim lewakom! Bogactwo to powód do dumy!
 • ~Ks Józef Tischner
  (2016-03-29 00:00)
  "Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi." Ks Józef Tischner
 • ~qazxsw
  (2016-03-28 23:46)
  To jest nie możliwe, żeby takie poglądy miał katolicki ksiądz. To co on wygaduje jest sprzeczne z duchem ewangelii. Nie jestem jednak zdziwiony tego rodzaju postawą. W czasach rządów szlachty księża także kadzili swoim żywicielom, z którymi biesiadowali. Idea szlachetnej paczki też w moich oczach nie jest taka szlachetna. Czy dać na odczepne głodnemu raz na rok się najeść dla uspokojenia sumienia jest działaniem zasługującym na powszechny szacunek?
 • ~patryk
  (2016-03-29 03:59)
  Szatan nie śpi, przemawia nawet przez księdza!
 • ~vh
  (2016-03-28 22:44)
  smutne czytac takiego ksiedza... a najsmutniejszej jest to ze nie ma tak naprawde wiedzy w temacie o ktorym sie wypowiada... nie znam zadnego prezesa ktory ponosilby odpowiedzialnosc za szkody firmy - zazwyczaj dostaje pokazna odprawe i nie odpowiada w zaden sposob swoim mojatkiem a tak byc powinno - prezes chce duzo zarabiac ale odpowiada za szkody wlasnym majatkiem... no ale ksiadz jak widze nie wie ze Jezus by lkomunista - pierwszym i jedynm prawdziwym - Jezus wzywal do odrzucenia dobr materialnych a nie do ich gromadzenia...
 • ~Asmodeus
  (2016-03-28 22:46)
  Jezus mu powiedział: "Na krzywdzie i niedostatku braci swoich buduj swe królestwo. Żyj ponad stan i wytęp zbędne k...two. Chełp się i obnoś ze swą majętnością, podstępem i kłamstwem zdobywaj ludność prostą." Komu służysz fałszywy proroku?
 • ~cdn
  (2016-03-28 23:16)
  No i jak tu nie hejtowac, jak sie takie brednie od ksiedza uslyszy?!!! Niech ksiadz robi to do czego ma powolanie /jesli w ogole ma??/, a niech sie nie wypowiada na tematy spoleczno-ekonomiczne, bo mozna podejrzewac, ze oplacil ksiezulka jakis zwiazek pracodawcow prywatnych!!!! Jaki u nas jest rynek pracy, tak latwo jest znalezc inna lepiej platna?? Gdyby tak bylo jak ksiadz nam to "opowiada", to 2,5 mln mlodych Polakow /czesto nawet wyksztalconych/ nie emigrowaloby za praca po Europie. W Polsce zmienic prace, to nie to samo co pojsc na ciepla posadke do innej parafii, gdzie biskup wskaze. Do kogo ten "madry" przekaz jest kierowany? Na Podkarpacie, czy na Sciane Wschodnia? Bo chyba nie do mieszkancow Krakowa. Ktory glupi lud to kupi?
 • ~Roman
  (2016-03-28 22:40)
  Książa to kłamcy nie ufajcie im sami przeczytajcie ewangelie i przekonacie się że kłamie. Mały cytat z ewangelii ' Jeśli zaś ktoś posiada dobra tego świata, a widzi brata w potrzebie i zamyka przed nim serce swoje, jakże w nim może mieszkać miłość Boża? (18) Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą.'
 • ~FIOLET
  (2016-03-29 20:05)
  Przekręcasz księże słowa Pana Jezusa , pytanie czy robisz to celowo ?? " ksiądz" Jacek Stryczek mówi : " Jak ci żle zmień pracę " - czy ty wiesz człowieku jak ciężko jest o pracę ? , czy wiesz jak ciężko ludzie pracują za parę groszy , aby tylko mieć na chleb , aby mieć czym zapłacić za prąd . Wejdż między ubogich , bezrobotnych , grzebiących w śmietnikach , to zobaczysz jak smakuje ich chleb . Zobaczysz , czy tych co mają jakąkolwiek pracę , mogą zmieniać pracę na lepiej płatną . Odpowiadam NIE!! Bo takowej nie ma . Czy ty człowieku nie widzisz co zrobiło Polsce PO? , nie widzisz zrujnowanego Polskiego Przemysłu ? , a jeżeli nie ma przemysłu to nie ma pracy . Więc zamilcz .
 • ~Herezja kwitnie
  (2016-03-29 10:32)
  Szczęka mi opadła. Szczerze mówiąc nie mam słów. Stryczek znosi osiem błogosławieństw? W jakim celu on robi te paczki, żeby pokazać jaki jest szlachetny?
 • ~Marchołt
  (2016-03-28 22:56)
  Brawo! Kościół Katolicki wykłada karty na stół. Radko spotykana w tej organizacji uczciwość.