Program 500 plus to powód do wstydu

| Aktualizacja:

Program 500+ przypomina trochę sytuację, w której mało rozsądny rodzic nieustannie obdarowuje cukierkami dziecko, które tego się oczywiście bardzo domaga. Pociecha nie rozumie, że konsekwencje takiej przyjemności w dłuższym terminie to np. próchnica i cukrzyca. A słodycze kosztują! Tymczasem rządzącym zawsze się kończą cudze pieniądze; powstaje więc pytanie, ile program 500+ będzie nas wszystkich kosztował - pisze w DGP Sergiusz Prokurat, ekonomista i prezes think tanku SCCD.

wróć do artykułu
  • ~tim
    (2016-04-20 13:52)
    Dlaczego Niemcy tak nienawidzą Polski i Polaków???
  • ~hektor
    (2016-04-20 13:52)
    Tez artykuł został napisany ewidentnie pod zamówienie polityczne , jest tak tendencyjny , że nawet nie ma co komentować..
  • ~eye from the sky :
    (2016-04-20 13:53)
    PO + PSL + KOD + Petru Jugend + inni szmalcownicy = powod do wstydu.
  • ~jjjjj
    (2016-04-20 13:54)
    Szkoda, że Ci co najwięcej krzyczą, że program 500+ to jedynie koszty, konsekwencje i obciążenie dla budżetu - nie mieli takich problemów jak członkom i prezesom Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa wypłacano horrendalne wynagrodzenia i odprawy , jak panowie z miłościwie panującej nam przez 8 lat PO chodzili sobie za "państwowe " pieniądze na suto zakrapiane obiadki po 1500,00 PLN za jednorazowy rachunek. Może to podsumujmy i zobaczmy jakie to były koszty przez te 8 lat i czy one przypadkiem nie doprowadziły tego państwa do takiego stanu w jakim jest teraz.
  • ~Marek
    (2016-04-20 14:00)
    Nic nie znalazłem na temat tego że te pieniądzą wrócą na rynek i podniesie się PKB. Przywileje , którymi obdazyliśmy sedziów i prokuratorów ( a niby po co) 65% emerytury z ostatniego wynagrodzniea gdzie inni tylko 50% to oszczędnośc ok 20 mld, uszczelnienie przepisów VAT to korzyść 50mld zł, zmiana wynagrodzenia dla urzędasów to osczędność 60 mln zł. To są przykłady jak gospodarz rządzi a nie jak PO/PSL nas okradało! Można? Wyglada na to że można tylko trzeba chcieć!!!
  • ~mb
    (2016-04-20 14:02)
    Tak Panie redaktorze - to co Pan napisał powinno być dla Pana powodem do wstydu bez dwóch zdań.
  • ~ziki
    (2016-04-20 14:10)
    Powodem do wstydu jest ten artykuł i tego kto go pisał, ciekawe czy rodziny które ledwo wiążą koniec z końcem też będą czuć wstyd że ktoś tak może ich jeszcze upokarzać pisząc takie brednie i żyjąc w dostatku.
  • ~wkurzony czytelnik
    (2016-04-20 14:13)
    Panie Sergiusz Prokurat, niech pan sie od wali od tego na co ida moje podatki. Podobnie jak wiekszosc Polakow popieram program 500+. Chociaz sam z niego nie skorzystam jednak uwazam, ze to krok w dobrym kierunku. Pozostaje wiec pytanie co pan panie Prokurat oferujesz dla Polakow? Skoro nic to wez sie pan odpie.. ze swoimi "mądrościami".
  • ~helena
    (2016-04-20 14:24)
    A czego się spodziewaliście? dlatego łażą po ulicach i manifestują bo odebrano im żłób !! Oni się Polakami nie interesują tylko ..Kasa, Misiu! kasa!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~anty_błazen
    (2016-04-20 14:31)
    Program 500+ to powód do wstydu dla Platformy Obywatelskiej.
  • ~WKKW
    (2016-04-20 14:32)
    Panie Szanowny Ekonomisto, Szanowny Panie Prezesie TT: To ekonomia stworzyła Człowieka czy Człowiek stworzył ekonomię? Skoro to drugie, to znaczy, że Człowiek może ustalać aksjomaty! Ekonomia (jako zbiór reguł i zasad) nie może regulować sama siebie.
  • ~jerzy
    (2016-04-20 14:36)
    .Przez 8 lat nic nie robiono iWszystko co robi PIS dzisiaj jest zle.Wiec trzeba zaciemniac prawde I oglupiac ludzi artykulami
  • ~Ekonomistka
    (2016-04-20 14:59)
    Nikt nie wyda pieniędzy lepiej, niż człowiek, który je zarobił. Zamiast rozdawać, po prostu nie zabierajcie. Im więcej pieniędzy zostanie w sektorze prywatnym, tym lepiej będą wydawane, bo rząd nie odczuwa ile pracy kosztuje zarobienie paru złotych. Im więcej pieniędzy zostanie przedsiębiorcom, tym wiecej miejsc pracy oni stworzą, bezrobocie spadnie, a pracodawcy będą zabiegać o pracownika, nie na odwrót! To są podstawy podstaw ekonomii, nic dziwnego, że w programie edukacji nie ma o tym ani słowa aż do szkolnictwa wyższego, bo z takimi informacjami społeczeństwo nie dałoby się okradać bandzie cwanych polityków. Rząd nie ma swoich pieniędzy, zeby je rozdać, najpierw musi komuś zabrać. W Polsce zabiera nie tylko nam, żyjącym teraz, lecz wydaje na kredyt, który spłacać będą nasze dzieci i wnuki. Mówimy, że chcemy poprawiać świat na lepsze właśnie dla naszych dzieci, a tak na prawdę już teraz wysyłamy je na emigrację za chlebem.
  • ~viki
    (2016-04-20 15:10)
    Wśród ekonomistów też są idioci, którzy ze swojego apartamentu w dzielnicy bogaczy nie dostrzegają prawdziwego życia i prawdziwych ludzi.
  • ~oko
    (2016-04-20 15:12)
    Dlatego EKONOMIŚCIE dołożyć specjalny podatek za głupotę i zamrozić wszelkie podwyżki aż zmądrzeje!
  • ~BOLEK
    (2016-04-20 15:42)
    ROK 1972 babcia mowila do mnie tak JAK SWIAT SWIATEM NIEMIEC NIGDY POLAKOWI NIE BEDZIE BRATEM I MIALA 100 PROCENT RACJI
  • ~Viking
    (2016-04-20 15:50)
    We wszystkich ktajach Zachodniego świata wspiera się rodziny mające dzieci. I jest to nardzo dobre Tylko u nas nie można. Dlaczego? Bo korzystają na tym Polacy a nie zachodnie koncerny
  • ~Grzegorz
    (2016-04-20 16:18)
    Redaktorku może do Pudelka zaczniesz pisać?
  • ~alarm
    (2016-04-20 17:05)
    bo o to chodzi żebysmy byli biedakami i za darmo u nich robili, ale sie skonczyło i dlatego taka wojna.
  • ~Cicero.
    (2016-04-20 17:53)
    Próchnicę i cukrzycę, to dostaje się nie od cukierków,lecz od braku wiadomości na w/w temat i nie mycia zębów po każdym posiłku i przed spaniem. Wniosek z tego,że temu dziennikarzowi grozi na starość noszenie państwowego garnituru zębów-protez.