Program 500 plus to powód do wstydu

| Aktualizacja:

Program 500+ przypomina trochę sytuację, w której mało rozsądny rodzic nieustannie obdarowuje cukierkami dziecko, które tego się oczywiście bardzo domaga. Pociecha nie rozumie, że konsekwencje takiej przyjemności w dłuższym terminie to np. próchnica i cukrzyca. A słodycze kosztują! Tymczasem rządzącym zawsze się kończą cudze pieniądze; powstaje więc pytanie, ile program 500+ będzie nas wszystkich kosztował - pisze w DGP Sergiusz Prokurat, ekonomista i prezes think tanku SCCD.

wróć do artykułu
  • ~wkurzony czytelnik
    (2016-04-20 14:13)
    Panie Sergiusz Prokurat, niech pan sie od wali od tego na co ida moje podatki. Podobnie jak wiekszosc Polakow popieram program 500+. Chociaz sam z niego nie skorzystam jednak uwazam, ze to krok w dobrym kierunku. Pozostaje wiec pytanie co pan panie Prokurat oferujesz dla Polakow? Skoro nic to wez sie pan odpie.. ze swoimi "mądrościami".
  • ~hektor
    (2016-04-20 13:52)
    Tez artykuł został napisany ewidentnie pod zamówienie polityczne , jest tak tendencyjny , że nawet nie ma co komentować..
  • ~anty_błazen
    (2016-04-20 14:31)
    Program 500+ to powód do wstydu dla Platformy Obywatelskiej.
  • ~eye from the sky :
    (2016-04-20 13:53)
    PO + PSL + KOD + Petru Jugend + inni szmalcownicy = powod do wstydu.
  • ~jjjjj
    (2016-04-20 13:54)
    Szkoda, że Ci co najwięcej krzyczą, że program 500+ to jedynie koszty, konsekwencje i obciążenie dla budżetu - nie mieli takich problemów jak członkom i prezesom Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa wypłacano horrendalne wynagrodzenia i odprawy , jak panowie z miłościwie panującej nam przez 8 lat PO chodzili sobie za "państwowe " pieniądze na suto zakrapiane obiadki po 1500,00 PLN za jednorazowy rachunek. Może to podsumujmy i zobaczmy jakie to były koszty przez te 8 lat i czy one przypadkiem nie doprowadziły tego państwa do takiego stanu w jakim jest teraz.
  • ~mb
    (2016-04-20 14:02)
    Tak Panie redaktorze - to co Pan napisał powinno być dla Pana powodem do wstydu bez dwóch zdań.
  • ~ziki
    (2016-04-20 14:10)
    Powodem do wstydu jest ten artykuł i tego kto go pisał, ciekawe czy rodziny które ledwo wiążą koniec z końcem też będą czuć wstyd że ktoś tak może ich jeszcze upokarzać pisząc takie brednie i żyjąc w dostatku.
  • ~tim
    (2016-04-20 13:52)
    Dlaczego Niemcy tak nienawidzą Polski i Polaków???
  • ~helena
    (2016-04-20 14:24)
    A czego się spodziewaliście? dlatego łażą po ulicach i manifestują bo odebrano im żłób !! Oni się Polakami nie interesują tylko ..Kasa, Misiu! kasa!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Marek
    (2016-04-20 14:00)
    Nic nie znalazłem na temat tego że te pieniądzą wrócą na rynek i podniesie się PKB. Przywileje , którymi obdazyliśmy sedziów i prokuratorów ( a niby po co) 65% emerytury z ostatniego wynagrodzniea gdzie inni tylko 50% to oszczędnośc ok 20 mld, uszczelnienie przepisów VAT to korzyść 50mld zł, zmiana wynagrodzenia dla urzędasów to osczędność 60 mln zł. To są przykłady jak gospodarz rządzi a nie jak PO/PSL nas okradało! Można? Wyglada na to że można tylko trzeba chcieć!!!
  • ~Ekonomistka
    (2016-04-20 14:59)
    Nikt nie wyda pieniędzy lepiej, niż człowiek, który je zarobił. Zamiast rozdawać, po prostu nie zabierajcie. Im więcej pieniędzy zostanie w sektorze prywatnym, tym lepiej będą wydawane, bo rząd nie odczuwa ile pracy kosztuje zarobienie paru złotych. Im więcej pieniędzy zostanie przedsiębiorcom, tym wiecej miejsc pracy oni stworzą, bezrobocie spadnie, a pracodawcy będą zabiegać o pracownika, nie na odwrót! To są podstawy podstaw ekonomii, nic dziwnego, że w programie edukacji nie ma o tym ani słowa aż do szkolnictwa wyższego, bo z takimi informacjami społeczeństwo nie dałoby się okradać bandzie cwanych polityków. Rząd nie ma swoich pieniędzy, zeby je rozdać, najpierw musi komuś zabrać. W Polsce zabiera nie tylko nam, żyjącym teraz, lecz wydaje na kredyt, który spłacać będą nasze dzieci i wnuki. Mówimy, że chcemy poprawiać świat na lepsze właśnie dla naszych dzieci, a tak na prawdę już teraz wysyłamy je na emigrację za chlebem.
  • ~Human
    (2016-04-20 19:07)
    Bardzo dobry artykuł, niestety zrozumiały będzie po fakcie, czyli po 20 latach.
  • ~Mr Nobody
    (2016-04-20 23:03)
    Sam jestem przedsiębiorcą, zatrudniam ludzi, znam się na finansach i powiem wprost: ten artykuł jest w 100% PRAWDZIWY!!!! Groza, że ludzie zajmujący się gospodarką nie mówią, że ta zaraza 500+ zaciska pętlę na szyi polskiej gospodarki, z której moim zdaniem już się nigdy nie uwolnimy.
  • ~viki
    (2016-04-20 15:10)
    Wśród ekonomistów też są idioci, którzy ze swojego apartamentu w dzielnicy bogaczy nie dostrzegają prawdziwego życia i prawdziwych ludzi.
  • ~jerzy
    (2016-04-20 14:36)
    .Przez 8 lat nic nie robiono iWszystko co robi PIS dzisiaj jest zle.Wiec trzeba zaciemniac prawde I oglupiac ludzi artykulami
  • ~alegria
    (2016-04-23 00:14)
    A dlaczego ja mam finansować cudze dzieciary? Swoje wychowałam, niech się każdy sam troszczy o swoją rodzinę. Teraz my wszyscy będziemy bulić podatki na te 500+. A wygodne mamusie będą miały kasę na fryzjera, tipsy i nowe telewizory. Bo przecież pampersy nie kosztują aż 500 zł miesięcznie. Dlaczego nie korzystają dzieci powyżej 18 roku życia? Wtedy dopiero zaczynają się koszty: korki, studia, stancja, prawo jazdy, itp. Ale po co wspierać studentów? Niech naród będzie niewykształcony i ciemny. Niech jak najmniej dzieci studiuje. Niech kobiety rodzą i siedzą w domach, to będą głupsze i posłuszniejsze. Niech nie wracają do pracy, to mniej trzeba będzie płacić im na emeryturze. Oto założenia tego programu.
  • ~Viking
    (2016-04-20 15:50)
    We wszystkich ktajach Zachodniego świata wspiera się rodziny mające dzieci. I jest to nardzo dobre Tylko u nas nie można. Dlaczego? Bo korzystają na tym Polacy a nie zachodnie koncerny
  • ~mucha
    (2016-04-20 20:02)
    kuroniówka 2 ! oczywiście, że to kpina z ludu ! NIC to gospodarce nie da ! To kit dla naiwnych !
  • ~Tata
    (2016-04-20 17:59)
    Tzw. państwo POlskie nieczego nie oferuje, w W-wie królestwie HGW od 2,5 roku nie mamy miejsca w żłobku i musimy płacić 750 zł (na początku) - 1150 zł (obecnie) miesięcznie za prywatny żłobek/przedszkole. Autorze, kto nam zwróci 24 tysiące złotych wydane w dwa lata z konieczności tylko na prywatną opiekę??? A gdzie pozostałe wydatki?
  • ~ana
    (2016-05-09 17:03)
    Chore jest to że ja po 35 latach zarabiam mniej niż patologia która naklepała dzieci nie ubliżając wszystkim i teraz szaleja w marketach i restauracjach ,a potem będzie program odchudzania dzieci .Wstyd że ludzie ,którzy przepracowali ponad 30 lat licza pieniądze bo im nic nie zostaje , a ci którzy nigdy nie pracowali żyja jak burżuje .Fryzjer ,spa itp.Polska jest krajem dla nierobów wstyd mi że mieszkam w takim kraju.To z moich podatków utrzymuje sie leni .W Polsce nie jest dla uczciwych i pracowitych Wstyd mi za Kraj