TTIP, CETA, czyli jak biznes dyktuje prawo. "Te umowy są po to, by zamykać ludziom usta"

| Aktualizacja:

Za sprawą umów TTIP i CETA na decyzje samorządów dotyczące zamówień publicznych zyskają wpływ korporacje. Będą mogły blokować wykorzystywanie wydatków publicznych na ważne cele społeczne, np. na wodociągi, zdrowie czy edukację, uzasadniając to zagrożeniem dla ich spodziewanych zysków.

wróć do artykułu
  • ~Pracujacy w Norwegii
    (2016-10-31 14:06)
    CETA, TTIP = FASZYZM. Pamietajcie, ze nie powiecie swoim dzieciom za 15 lat, ze niewiedzieliscie co POpiraliscie, a mianowicie FASZYZM w tak olbrzymich wymiarach, o ktorym ADOLF mogl tylko POmarzyc.
  • ~bek
    (2016-05-03 14:32)
    Polski rząd nie mówi ani słowa na temat TTIP, bo tam same miernoty i tępaki, za wyjątkiem młodego Morawieckiego, który jest zdrajcą, lobbystą amerykańskich korporacji i zwolennikiem tego oszustwa.
  • ~guru
    (2016-04-27 20:50)
    Trzeba być stukniętym, aby się godzić na wolny rynek z USA. Już raz się zgodziliśmy na otwarcie swojego rynku na EU i w efekcie zlikwidowano prawie cały polski przemysł! A USA jest dużo bardziej drapieżne i bezwzględne. Po paru latach to Meksyk będzie dla Polski jak eldorado. Będziemy się porównywać gdzieś tak do Kostaryki. Wolny handel to można mieć z kimś podobnym lub słabszym ekonomicznie a nie z USA. To oznacza koniec Polski jako samodzielnego kraju. Wysokością płac i wyzyskiem zbliżymy się do np Wietnamu czy Filipin, bo Chiny to już teraz za wysokie progi dla naszego "europejskiego" kraju
  • ~x ten co zawsze
    (2016-04-25 21:58)
    POlskie firmy znikną. Będziemy na silę karmieni zatrutym amerykańskim żarciem i okradani jeszcze bardziej niż teraz.
  • ~Polak z Norwegii
    (2016-04-24 19:19)
    Zanosi sie na to, ze III Rzesza Adolfa to w porownaniu do USA, to byl maly pikus...., a kto sprawuje rzady w innych panstwach, nie ma to ZADNEGO znaczenia. Program TTIP jest do dzisiaj TAJNY, najwyzej kilkudziesiedziu najwazniejszych zwierzakow z EU widzialo go na papierze.
  • ~Buchala
    (2016-04-23 07:23)
    A co wy oczekujecie od bynia niewydojonego prezesa,z kolan rzuci was na lopatki !.Swiat sie nie nosi jak majtki ,rzadza nim pieniadze !.Wszystkie obiecanki cacanki PiS - u ,maja taki sam skutek co dzialanie cudotworcze obrazka Turczynki z Jasnej Gory !.Niech zyje tatus wielkiej rodziny radia z ryjem.Niech wam zyje i podrasta wielki prezes,.........,czlonek wielkiej rodziny O - PiS Dei !.
  • ~ja
    (2016-04-22 15:20)
    Im szybciej wypiszemy się z UE, tym lepiej.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-04-22 13:28)
    Co na to prezes on kocha teraz USA !.Na kogo glosowaliscie osly !.
  • ~nie jada tylko z budzetowy, spolek zoo i
    (2016-04-22 13:07)
    DODAJ KOMENTARZ NAJNOWSZE KOMENTARZE (zobacz wszystkie) Kolo ketrzyna bez zmian 89.228.44.*minutę temu po kortowiadzie multum studentow wali na roboty,Jesli zrobic SONDAZ caly rejon wkolo ketrzyna rusza kazdego sezonu na roboty i wraca pod koniec sezonu, siedzo cala zime niby studiujac i jada znowu.
  • ~Kac
    (2016-04-22 12:42)
    Kilkuset cwaniaków, na czele kilku milionów baranów wpakowało nas w ten dobrobyt obiema nogami po szyję.
  • ~bolewiczok
    (2016-04-22 11:58)
    O tym trzeba mówić głośno i publicznie.Potrzeba debaty na ten temat.D... powinni ruszyć politycy.Inaczej wkrótce będziemy żyć w chlewie korporacyjnym i pracować za garść ryżu.A nasi politycy tylko ******* o Smoleńsku, TK i kościele.O TTIP mówi się od dłuższego czasu w powyższym kontekście.Jest też sprawa patentów.Mamy mieć Polskę innowacyjną a tu cokolwiek wymyślimy może być zablokowane przez amerykańskie urzędy patentowe.Mają opatentowane nawet uszka do kubków.Jak ktoś wykona coś podobnego będzie musiał płacić właścicielowi patentu w USA.W ten sposób zablokują pomysły innowacyjne w UE i staniemy się tylko bezsilnymi konsumentami korporacji.Pozdro...
  • ~Todzia
    (2016-04-22 11:21)
    Leeeegany zarobek !!