Leszek Miller upomina się o Polaków zamordowanych na Wołyniu i krytykuje PiS: Postawa błędna i haniebna

| Aktualizacja:

Dziesiątki tysięcy polskich ofiar rzezi wołyńskiej stają się ofiarami polskiej polityki - uważa Leszek Miller, krytykując polskie władze za to, że "przymykają oczy, aby nie drażnić 'strategicznego' partnera w walce z Moskwą".

wróć do artykułu
  • ~polak
    (2016-06-08 23:53)
    panie Miller w polityce jest pan dziesiatki lat byl pan tez premierem i nigdy pan sie nie upominal o polakow na Wolyniu!!! teraz pan sobie przypomnial,ze oni byli mordowani jak byl pan komunista to ziape trzymal pan w kubel; nie rob z siebie durnia wez sobie wedke i idz na rybki.
  • ~eliot
    (2016-06-08 21:17)
    Zawsze ceniłem Pana za trafność wypowiedzi. Brawo p. Miller,szkoda ,że nie ma Pana w Sejmie.
  • ~abc de
    (2016-06-08 20:10)
    Walizki mamony, ktore dostal z bratniego mu ZSRR zobowiazuja.(Placli dolarami bo srebrnikow nie mieli).
  • ~der szpicel całą dobe
    (2016-06-08 19:10)
    Towarzyszu.Byłeś premierem.Co zrobiłeś?Więc teraz zatrzasnij japę.Czerwony szpiclu
  • ~Hans
    (2016-06-08 18:51)
    A przypomnij sobie Miller jak Polacy zdradzili Ukraińców w 1921 w Rydze i sprzedali ich sowietom. Kosztowało to życie milionów ludzi zagłodzonych przez Stalina.
  • ~wiem
    (2016-06-08 18:32)
    miler ty klaunie, pora zkonczyc te zalosne wystepy. tobie "dziekujemy"!
  • ~SIERP I MŁOT
    (2016-06-08 18:14)
    A CO TY CZERWONA MĘDO ROBIŁEŚ JAK BYLIŚCIE PRZY WŁADZY ,SŁUŻYLIŚCIE ,DONOSILIŚCIE I ZDRADZALIŚCIE POLAKÓW ,.ZA PANOWANIA ZSRR, APOTEM ROSJI ,BYLIŚCIE PAROBKAMI ROSJI I JESTEŚCIE ,WIĘC CZERWONA ****** NIE GŁOSUJ JAK NIE MASZ RACJI . MILER DO HUTY NA PRZETOP
  • ~Józio
    (2016-06-08 18:08)
    Leszek upomina się o pomordowanych na Wołyniu a pielęgniarki po 8 latach przypomniały sobie że mało zarabiają. Ale jaja, ale jaja, ale jaja
  • ~Jan z Kresów
    (2016-06-08 18:06)
    Szanowni Państwo- nie piszcie o Rzeźi Wołyńskiej - bo to Ukraińcy chcą zawęźić ludobójstwo na Kresach do mordów na Wołyniu !! Zaczęli mordować już w 1939 r. naszych żołnierzy powracających z frontu. Wielu Ukraińców w WP rzucało broń otwierało magazyny sabotowało wycofywanie się WP. Przecież na Kresach zarosło ponad 1000 polskich wsi , które zostały spalone, obszabrowane, a ludzie w większości wymordowani -czytajcie książki : Tragedia Podola, Skrawek Piekła na Podolu,itd.
  • ~Johan
    (2016-06-08 18:05)
    Pana głos zasługuje na szacunek, nigdy nie głosowałem na lewicę; ale teraz zasługuje Pan na pochwałę. Nie można zapominać o ludobójstwie na Polakach w imię poprawnych stosunków z Ukrainą. To rzeczywiście haniebne. Jeżeli PiS przemilczy rocznicę wielkiej zbrodni - nigdy, ja ani moja rodzina nie odda głosu ta taką formację. Jak wygląda polityka historyczna PiS, która sprowadza się de facto do fetowania rocznicy smoleńskiej.
  • ~Ukraina to dziwny kraj.
    (2016-06-08 17:36)
    Ukraina świętuje powstanie SS Galicja i grozi więzieniem za kwestionowanie zasług UPA- nie do wiary - to jest coś, co oddala ją nie tylko od Europy, ale od cywilizowanego świata. Wszędzie faszyzm jest zdelegalizowany. Jak popierałem i popieram Ukrainę w obecnym konflikcie z Rosją i w dążeniu do wolności, tak potępiam tamte zbrodnie Ukrainy, podobnie jak współczuję Ukraińcom ludobójstwa na nich przez Stalina. Można przebaczyć, ale zło jest złem i nim nie przestanie nim być, niezależnie kto się go dopuścił. Przebaczenie nie równa się przyznaniu racji, wręcz przeciwnie!
  • ~Macocha Teresa w Kiejkutach
    (2016-06-08 17:22)
    A ja upominam się o tych terrorystów torturowanych w Klewkach! --------------------- To znaczy - na samych terrorystach mi wcale nie zależy - bo co się stało - to się nie odstanie - tylko się pytam, czy Miller już zapłacił Skarbowi Państwa podatek od kartonowego pudła wypełnionego dularesami?! ------------------------ I upominam Millera, żeby się z tym podatkiem pospieszył - bo rząd potrzebuje pieniędzy!!!
  • ~Bodzio
    (2016-06-08 17:17)
    Gdyby ten blazen nie zablokowal gazociagu norweskiego to do dzis bysmy placili za ruski gaz mnij jak niemcy.
  • ~pa piesz
    (2016-06-08 17:11)
    po ch.j nam wolyn ?? miller zaprzedal w niewolnictwo caly narod w jarzmo watykankie!
  • ~Kac
    (2016-06-08 16:49)
    Trochę to spóźnione i nie do końca szczere, ale dobrze że zaistniało. Styropian ma Polskie ofiary banderowskich mordów gdzieś, z chęciom wlazł by banderowcom w ... . Znowu wybraliśmy pseudo patriotów.
  • ~Kriz
    (2016-06-08 16:17)
    Rzadko to robię , ale w tym przypadku 100% racji przyznaje Millerowi, najgorsze niestety w tym wszystkim jest to, że zarówno Waszczykowski jaki i nominowany przez niego na ambasadora w Ukrainie Piekło są wręcz za narodową amnezją odnośnie tej strasznej zbrodni. Nie wiem jak PiS może takich ludzi u siebie tolerować, mówiąc jednocześnie o suwerenności czy stawaniu z kolan. Jedno z drugim całkowicie się rozmija
  • ~Ale sie wyrwal