Marek Belka: Kolejne pokolenia najpewniej będą miały znacznie gorzej

| Aktualizacja:

Następne pokolenia zaczynają mieć uzasadnioną obawę, że nie będą żyły tak dobrze jak ich rodzice. A najpewniej będą miały znacznie gorzej - prognozuje w rozmowie z DGP prof. Marek Belka, odchodzący prezes Narodowego Banku Polskiego.

wróć do artykułu
  • ~biorę 500+
    (2016-08-31 16:42)
    A po co 500+ do każdego etatu? Lepiej 5000+ do etatu załatwionego swoim przez partię, tę czy inną.
  • ~NK
    (2016-06-15 21:03)
    Uważam, że projekty makroekonomiczne powinny KONIECZNIE objąć dofinansowanie etatów korektorów w gazetach. Ten wywiad zawiera tyle błędów gramatycznych i stylistycznych, że nie daje się go czytać.
  • ~krzyhoo1
    (2016-06-15 13:27)
    Czytając komentarze, w zasadzie wszystkie, utwierdzam się w przekonaniu, że powiedzenie o prełach i wieprzach było, jest i będzie aktualne niezależnie od zmiany ustrojów, postępu technologicznego i rosnących procentów ludków nadwiślańskich co to w pocie i znoju uzyskują kolejne, nikomu niepotrzebne licencjaty, a ostatnio to i doktoraty
  • ~OPW
    (2016-06-15 00:10)
    "Następne pokolenia zaczynają mieć uzasadnioną obawę, że nie będą żyły tak dobrze jak ich rodzice. A najpewniej będą miały znacznie gorzej" - dokładnie. Od upadku komuny durnie rządzą w Polsce i w Europie. I oto jeden z nich zaczyna widzieć tego efekty. Rzygać się chce na tę tępotę... Im głupszy, tym wyżej. I skutki mamy.
  • ~TOM666
    (2016-06-14 22:40)
    JAK WIDZIAŁEM GO NA MIEŚCIE W DRESACH TO SIADŁEM NA TYŁEK.MĄŻ STANU!!!
  • ~komuch
    (2016-06-13 22:34)
    No to poco robotnicza brać solidarna wraz z inteligencją pracującą narażali na szwank swoje zdrowie obalając z komuną flaszkę za flaszką? Miała być kapitalistyczna szczęśliwość i bogactwo. Po prostu raj na ziemi.A po gangsterskiej solidarnej RP teraz mamy Polskę Plus z deklarowaną sprawiedliwością społeczną, prawem i demokracją. Nie, o demokrację ciągle walczymy a będziemy jeszcze zaciskać pasa bardziej niż w socjalu ! A i emerytury możemy nie dostać, jak do niej dożyjemy (faceci). Chyba głupio wam, styropianowi bohaterowie ? Tym co obalali a się nie załapali na uwłaszczenie.
  • ~pyra
    (2016-06-13 15:05)
    Czerwoni to jeszcze budowali ,Ale czarni jak teraz budują ,ale KASE do SIEBIE.
  • ~ProfesorekSznurowka
    (2016-06-11 21:08)
    Co za bzdury. Zadluzenie rzadu federalnego USA przekracza 18 trylionow USD, a wedlug Belki jest znikome... Panie Belka, prosze wiecej czytac zamiast sie wdzieczyc w mediach!
  • ~Europejczyk
    (2016-06-11 11:50)
    W Polsce beda mialy gorzej, a w Anglii nie beda mialy gorzej, bo Anglia wystapi z UE.
  • ~Teraz Wolska
    (2016-06-11 03:17)
    Panie Belka, szkoda słów! Podejście większości Polaków do zagrożeń przyszłości jest takie, jak u 5-latka, który jak zasłoni oczy, to myśli, że go nie widać i nic złego mu się nie stanie. Wiara, że będziemy opluwać i oszukiwać naszych partnerów, a potem oni się rzucą ratować nas w razie katastrofy mogła powstać tylko w głowach ludzi, którzy głosują na pis i wierzą w bajki opowiadane przez klechów.
  • ~Pracujacy w Norwegii
    (2016-06-11 00:47)
    Tak gada facet, ktorego ye_bnela belka PO lbie.
  • ~wewa
    (2016-06-10 21:33)
    Pan Belka zapomniał, że ta Europa(zachodnia) ma tak dobrze dzięki macherom, którzy za łapówy i niedrogie świecidełka zlikwidowali przemysł, finanse i całą gospodarkę konkurencyjną dla Zachodu. Dziwne, że od II Wojny żaden syjonistyczny macher popełniający zbrodnie i malwersacje w Polsce nie został ukarany- to samo dotyczy całego byłego Bloku Wschodniego.
  • ~emigrant świata
    (2016-06-10 17:15)
    PANIE OSZUŚCIE PANIE PSEUDO PROFESORZE O PODATKACH W POLSCE MÓWISZ PŁACIMY BARDZO NISKIE PODATKI .JESTEM PEWIEN ŻE MÓWIĄC TO MYŚLISZ O LUDZIACH Z TWOIMI LUB PORÓWNYWALNYMI DOCHODAMI DO TWOICH, MĄDRALO PSEUDO PROF.....ZACZNIJ ŻYĆ OD DZISIAJ ZARABIAJĄC np;12 PLN/GODZ I PŁAĆ TE NISKIE ,,,BARDZO'' PODATKI W POLSCE D U R N I U
  • ~Książę i Żebrak
    (2016-06-10 13:52)
    Twoja córka będzie mała gorzej niż ty, ale na pewno będzie miała lepiej niż moja. PS. Gość wygląda jak z reklamy Wyborowej.
  • ~niekumaty
    (2016-06-10 13:33)
    Czy z tego bełkotu przynajmniej sam Belka coś rozumie ? Mam wątpliwości, bełkocze jak Wałęsa o swoim obalaniu komunizmu ?
  • ~ds
    (2016-06-10 13:04)
    ludziska, spójrzcie na siebie, to o Was. Zamiast gadac kto Wam coś pozabierał ruszcie tyłki z krzesła. Pomyślcie zrealizujcie pomysły, pomozecie sobie i innym. chyba ze juz mózgi macie pozjadane od tego tepego patrzenia sie w ekran
  • ~jasia
    (2016-06-10 12:56)
    po 8 letnich rzadzach zlodzieji Polska jest zadluzona ze skorupowanymi sędziami urzednikami i politykami oraz rzeszą roszczeniowych i nie myslacych w kategoriach narodowych obywateli. Trzeba 2 dekad rzadow ludzi odpowiedzialnch i myslacych o interesach Polski zeby to naprawic
  • ~OBSERWATOR
    (2016-06-10 12:04)
    Belka to polityk, którego nie ma co żałować. Wprowadził nam podatek od oszczędności, mądrzył się i kompromitował urząd, który piastował.
  • ~Wiesław 52
    (2016-06-10 11:57)
    Taaaaa, wróżbita Marek. Z tarota czy ze szklanej kuli to wyczytał? Ja bym prorokował jak górale o pogodzie. No panocku bedzie dysc albo słonecko. Zobacym.... A tak poważniej, w obecnych dynamicznych zmianach geopolitycznych, to wszystko może się wydarzyć i złe, i dobre.
  • ~slowianka
    (2016-06-10 11:43)
    Kolejne pokolenia jak wy zlodzieje juz pozdychacie beda mialy lepiej nie wierzcie w te brednie mlodzi . Polska bedzie wielka bo duch narodu zyje wiecznie.