Ekspert: Od kilkunastu dni pojawiały się informacje, że terroryści będą chcieli użyć samochodów

| Aktualizacja:

"Rzeczywiście było tak, że po miesiącu zabezpieczenia tak dużej imprezy, jaką było Euro 2016, wydawało się, że przychodzi chwila oddechu" - stwierdził ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel po czwartkowym ataku terrorystycznym w Nicei. "Od kilkunastu dni pojawiały się informacje świadczące o tym, że być może terroryści będą chcieli zmienić taktykę, właśnie z wykorzystaniem samochodów" - dodał.

wróć do artykułu
 • ~olo
  (2016-07-15 17:39)
  Dzienniku! Dlaczego tego ekSZperta nie daliście tak z tydzień temu? Takiej tragedii nożna było uniknąć. Macie krew na rękach poprzez zaniechanie.
 • ~m-53
  (2016-07-15 13:41)
  Następne, panie ekspert, będą pociągi. Wywrotka ze żwirem na przejeździe TGV albo wyrwany kawałek toru tuż przed przejazdem pociągu. Od dawna dziwię się terrorystom, że stosują tak skomplikowane i drogie sposoby. Pas szahida łatwy do wykrycia, mało skuteczny. Pistolet lub karabin, zdobywanie amunicji to spore ryzyko. Dron o dużym udźwigu wypakowany trotylem to już wymaga organizacji. A wypożyczona za 100 euro ciężarówka wjeżdżająca w przystanek gimbusa jest nie do przewidzenia, nie do wykrycia jest zamiar. Garść kolców rozsypana na autostradzie też może narozrabiać.
 • ~Trybson
  (2016-07-15 12:40)
  To o czym mówi ma przełożenie na rzeczywistość..
 • ~Rak multi-kulti
  (2016-07-15 12:15)
  Kolejny ekspert rżnie wszechwiedzącego. Może niech powie jakie jeszcze informacje non stop się pojawiają i nie mają przełożenia na rzeczywistość. Francja zrobiła sobie kuku imigracją z kolonii i teraz już tak będzie. Chcieli multi-kulti, no to mają.