Anda Rottenberg o przeczuciu wojny: Gałęzie jabłoni uginają się od owoców, jak w sierpniu 1939 r.

| Aktualizacja:

"Ludzie śmieją się, zapraszają na kolację, żyją. I ja też tak żyję. Choć czasem patrzę, że taki też był sierpień 1939 r. I też jest tak dużo jabłek i grzybów. Wracałam z weekend z Drohiczyna, przejeżdżałam obok sadów i widziałam gałęzie uginające się od owoców. Pomyślałam: jak w sierpniu 1939 r., ale oczywiście nie powiedziałam tego na głos. Jeszcze rok temu tak nie myślałam, ale może wtedy nie było urodzaju jabłek" - mówi w rozmowie z DGP Anda Rottenberg, historyk sztuki, krytyk i kuratorka sztuki.

wróć do artykułu
  • ~hunkiewicz
    (2017-02-23 12:12)
    Małpa, Mielzky, The Returners - Rottenberg , jedyna Rottenberg (płyta) jakiej mogę słuchać
  • ~putincewa
    (2016-10-17 23:14)
    ahmallanakhallamanahla
  • ~Zatroskana
    (2016-10-04 17:57)
    Coś niedobrego dzieję się z ludźmi, a to niczego dobrego nie wróży. Młode pokolenie pełne roszczeń, buty i braku empatii, z zasadą: "po trupach do celu". Starsze - zgorzkniałe, nietolerancyjne z wąskimi horyzontami intelektualnymi. Nacjonalizm wszechobecny i groźny! Chamstwo, obelgi, złośliwości - chleb powszedni! Totalna degrengolada, a to maleńki krok do samozagłady...Obym się myliła!!!
  • ~wiktor1960
    (2016-08-31 15:28)
    Tej pani chciano przyznać doktorat bezprawnie.
  • ~lakhdeep
    (2016-08-16 22:22)
    Czyżby diaspora coś wiedziała? Bo takie bąki, to puszczają, kiedy już zmontowali kolejną prowokację, by wybić gojów i zrabować ich majątki.
  • ~Gusto
    (2016-08-16 09:01)
    Elitka udaje wariata. Próbują przeprowadzić Europejczykom operację na otwartym mózgu poprzez ściąganie tutaj masowo obcej agresywnej cywilizacji islamskiej. Niech przerwą tę zbrodnię na Europie, a zniknie problem nowego nacjonalizmu .
  • ~widzę czarność
    (2016-08-15 23:06)
    A u KODomitów...nieurodzaj...to co w końcu będzie?
  • ~ewa koby wiecie
    (2016-08-15 22:52)
    ewa koby moj komentaz sie nie ukazal bo moja babia tez mowila ze przed wojna byla bardzo ciepla zima dalej wiecie
  • ~jas0a
    (2016-08-15 21:23)
    ta idiotka ma zapewne wille w tel aviv
  • ~edi
    (2016-08-15 19:20)
    czytając komentarze na forach, człowiek popada w depresję, ze tyle katolickich oszolomów gotowych zabić,opluć, zniszczyć ile w nich jest jadu, nienawiści oraz porażającej niewiedzy.
  • ~asza
    (2016-08-15 19:15)
    tak marsze KODu są beznadziejne, wytworzyły niesamowitą energie, ale KOD nic z tym nie zrobił, a za to Kijowski tworzy struktury, spotyka sie z politykami na świecie, mówi, ze PIS demokratycznie zdobył władzę..... Nastepny polityczny twór. Nie wiem, czy teraz komukolwiek uda sie nas namówić na spontaniczny odruch wolności.
  • ~k
    (2016-08-15 09:52)
    stara zwapniala damunia EGOISTKA uwazajaca siebie za boginie wyrocznie ogarnij sie kobieto napewno nie doczekasz kiedy klon dosiegnie twojego 4 pietra bo nie spowoduje tego zadna wojna tylko koniec twojego zywota popatrz wlustro ono ci pokaze
  • ~józek
    (2016-08-14 20:28)
    A ta paniusia pamięta jeszcze , jak w 1939 roku , te jabłka pachniały .Musi pamiętać , przecież urodziła się w 1944r . Jedż paniusiu do Niemiec skoro ich tak chwalisz, byłas w Komitecie POparcia Brónka bula WSIowego w wyborach prezydenckich w 2010 i 2015 r. , to już wiadomo , z kim się zadajesz takim się stajesz . POmioty POkomusze tak mają .
  • ~ed22
    (2016-08-14 16:59)
    Kto dał babince ------ Blekokotu ------
  • ~ed22
    (2016-08-14 16:54)
    Czego ---- najadła się ? ---- babinka
  • ~ed22
    (2016-08-14 16:46)
    babince -- pogorszyło się -- z główką ?
  • ~ed22
    (2016-08-14 16:38)
    babinka ----- oszalała ? ------
  • ~ann345
    (2016-08-14 16:17)
    Nieodpowiedzialne słowa.
  • ~Tuptu
    (2016-08-14 15:58)
    Zgadzam sie z P. Anda. Od dwoch lat znajomym, ze będzie wojna. I kupię zloto, bo to ono moze uratowac zycie rodzinie i mi, podczas ucieczki. Chyba ze wprowadzimy się wcześniej. Rząd, jaki mamy, jest tylko katalizatorem ktory przyspieszy wojne u nas. Za to.. P Szydlo i P Kaczynski pierwsi uciekna z kraju. Jedno z trumna brata, drugie z ksiedzem..
  • ~JAWA