Henryk Szlajfer: Apel do ludzi władzy. Słyszeliśmy, że "unijna szmata" ma zniknąć...

| Aktualizacja:

O tym, czy Polska powinna się cieszyć z postępującego rozpadu UE i czy nasi politycy wiedzą, czego się domagają - z Henrykiem Szlajferem rozmawia Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM.

wróć do artykułu
  • ~kriz
    (2016-12-23 16:02)
    To jest oczywiście kolega Michnika po semickiej kondzieli, więc wszystko jasne. tak swoją droga czemu w naszym MSZ tak wielu jest Slajfertów, Mellerów czy Schnepfów ? Nasze MSZ jest przez nich opanowany !!! wiec jak możemy prowadzić własną politykę zagraniczną w UE ? Dla nich Polska ma siedzieć cicho i słuchać a nie się wykłucać, Puki nie zrobi się coś z tym w MSZ dopóty będziemy ciągle na cenzurowanym w UE i na świecie !!!
  • ~niestety wywiadu z bierutem już się nie przeprowadzi ...
    (2016-12-23 12:00)
    kolejny wywiad z człowiekiem gazety szechterowej ... jeszcze brakuje tutaj opinii żakowskiego, baumana i urbana ... robicie się coraz bardziej obiektywni ... ;]
  • ~wałęsający się boleczek
    (2016-12-23 12:33)
    Za upadek UE można winić tylko obecne lewactwo zasiadające we władzach Unii, Same bez mózgi oderwane od rzeczywistości, do tego pazerne! Pytanie które mnie nurtuje jaką to wybitność nosił w sobie np. Tousek, wcześniej Buzekłobuzek.
  • ~vh
    (2016-12-23 11:59)
    Za upadek EU beda odpowiadac ci ktorzy pelni pychy okreslali krzywizne ogorka czy banana albo nazwali slimaka ryba - jesli ktos mowi jestem nieomylny a na uwage ze poplenia bledy odpowiada tym gorzej dla bledow skazany jest na porazke...
  • ~Autor
    (2016-12-23 12:36)
    Do .upy jest taki system, w którym Niemcy mają nas rzekomo utrzymywać, a my jako niemiecka kolonia popierać ich mocarstwowe aspiracje.
  • ~Rok
    (2016-12-23 12:38)
    Większość obywateli jest za UE. Ale obywatele nie zgadzają się na taką unię ,jak coś w rodzaju byłego związku sowieckiego, gdzie dominowała czerwona flaga i brak suwerenności i podmiotowości republik które wchodziły w skład ZSRR. Obecne działania tych tzw. włodarzy UE które są zaprzeczeniem idei na bazie której powstała unia są wodą na młyn dla przeciwników unii . Dobitnym przykładem tych ich złych działań jest polityka wobec Polski ( dążenie do ograniczenia naszej suwerenności ) oraz nieliczenie się ze zdaniem innych państw unii czego przykładem jest dotychczasowa polityka wobec imigrantów itp. itp.
  • ~Pracujacy w Norwegii
    (2016-12-23 12:40)
    Nastepny Sniady z odPOwiednimi genami "na tapecie"....hehehehehehhehe.....he!!!! :)))) Gosciu.... sp...dalaj za Wzgorza Golan, koniunktura na was topnieje jak snieg w marcu... :)))
  • ~KAIM PLUS ABEL
    (2016-12-23 11:56)
    BOSZEsłyszysz to i nic ?
  • ~ hugo
    (2016-12-23 12:30)
    nic nie jest wieczne , na wschodzie był związek sowiecki w zwrotce ich hymnu było : "na wieki słucziła wielikaja ruś" i co z tergo zostało
  • ~łysy KODziarz
    (2016-12-23 12:47)
    Unię Europejską może uratować tylko Grupa Wyszehradzka! Potencjał intelektualny we tych czterech krajach jest dzisięciokrotnnie większy od pozostałych członków Unii, Wielkiej Brytanii nie liczę!
  • ~Musi być z nimi całkiem hu jo wo
    (2016-12-24 03:01)
    i całkiem się już pogubili - skoro w charakterze szcz udeł i podpórek używają takich pada lców!!! Wyraźnie padło im na mózg i zatracili zdolność realistycznej oceny swojej sytuacji i dominujących tendencji myślowych w narodzie! ------- Ale to tym lepiej dla narodu!
  • ~pardons
    (2016-12-24 00:45)
    samym nazwiskiem facet straszy
  • ~ewa
    (2016-12-23 19:45)
    Upadek UE to nie kwestia naszych serc tylko wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję przeciwko UE .Przekupywanie polityków ,dziennikarzy ,tysiące trolli na forach ,portalach społecznościowych ,inspirowanie zamachów ,napuszczanie jednych na drugich. Do drugiej wojny światowej przyczyniło się radio .Radio w latach 30 było tym czym jest teraz internet ,Hitler zrozumiał jaki wpływ można mieć na ludzi dzięki radiu ,do tego jego głos brzmiał w radiu bardzo przekonująco .Oczywiście nie będzie wojny tradycyjnej bo wojna już się toczy, o nasze umysły .Po co putlerowi atakować rakietami USA on tam za pomocą mediów społecznościowych usadził Trumpa który już chce ograniczyć wydatki na armie USA, za rok wycofa się z sankcji i cena ropy wróci powyżej 100usd .Merkel Za sankcjami! wydać milion dolców na imama z isis żeby namówił jakiegoś muzułmańskiego głupka do zamachu w Berlinie w zamian za dziewice w niebie .François Hollande nie sprzedał Mistrali już usłużny imam czeka w meczecie na debilów gotowych na śmierć wystarczy im wmówić że w imię Boga trzeba zabić kilkudziesięciu ludzi ,do tego wysłać kilkanaście milionów dolców Le Penowej nawet jak nie wygra to drugi w sondażach jest przyjaciel putlera Sarkozy .Jak ma się bronić przed takimi atakami Europa przecież nie stworzy funduszu na łapówki dla Putlera w internecie nie zatrudni trolli bo ruskie portale są cenzurowane .Jedyne wyjście to przeciw akcja propagandowa należy wreszcie powiedzieć kto jest podejrzewany o inspirację, najpierw napływu uchodźców, a potem serię ataków na EU nie wspominając o Brexicie
  • ~NAder
    (2016-12-23 12:48)
    WRESZCIE MAMUSIA EURO - KOŁCHOZU I TATUŚ EURO - KOŁCHOZU MAJĄ ZAŁATWIĆ ROZWÓD , TO JEST TAK SAMO JAK W ŻYCIU JAK CHCE DWÓCH NARAZ RZĄDZIĆ ................gazecina - wybiórcza LEDWO DYSZY . NIE ZWRACAJCIE NA TO UWAGI JUŻ NIEDŁUGO michnik SZTANDARY KARZE WYPROWADZIĆ NA ŚMIETNIK HISTORII ...........................
  • ~Stan Kowalczyk
    (2016-12-23 17:47)
    Pamiętam Szlajfera z marca 1968 roku. Wtedy to on był bardzo idealistyczny, ale też niekoniecznie reprezentował poglady większości studentów. Dziś, jako Profesor mocno skręcajacego w lewacka stronę UW, próbuje manipulować opinia publiczna w najgorszym stylu. Niby to ganiac, ale niecałkiem, biurokrację EU, zapomina pwiedzieć o najważniejszej kwestii, o tym, że dzisiejsza EU w minimalnym już tylko stopniu przypomina to o czym marzył Schuman i inni ojcowie idei wspónoty ojczyzn europejskich. Dziś głównym ideologiem „europejskości" jest niestety pan soros, z ktorym Szlajfera łacza bliskie więzy wspólnotowe.
  • ~oko-spokojny
    (2016-12-23 12:49)
    Szmaciak zniknie Towarzyszu !
  • ~g
    (2016-12-23 12:59)
    Urban 2.0
  • ~Kim jest (i był) Szl aj fer:
    (2016-12-24 02:40)
    ((((dokończenie))))) Odtąd zaczęły się przyspieszone awanse Szlajfera. Według zapisków "Notesu dyplomatycznego" sygnowanego przez "attaché" w "Przeglądzie" z 21 stycznia 2007 r., Szlajfer "pisał przemówienia Ge rem kowi" i był strategiem jego polityki. Według innych zapisków tegoż "attaché" ("Przegląd" z 11 kwietnia 2004 r.), Szlajfer "był prawą ręką Bronisława Ge rem ka" i przez lata prowadził Departament Planowania i Analiz. W 2000 r. został (do 2004 r.) stałym przedstawicielem Polski przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Organizacjach Międzynarodowych oraz stałym przedstawicielem - szefem misji Rzeczypospolitej Polskiej przy OBWE w Wiedniu w randze ambasadora. Przez lata miał przy tym szczególnie dobranego współpracownika - pułkownika Świe tli ckiego. Jak opisywał "attaché" w "Przeglądzie" z 11 kwietnia 2004 r.: "Szlajfer - Świe tli cki to duet godny MSZ-owskiej powieści. Pierwszy jest człowiekiem demokratycznej opozycji, drugi pułkownikiem polskiego wojska, a raczej jego pewnej służby, który został wojskowym emerytem, a potem rozpoczął karierę w MSZ. Nagle pojawił się u Szlajfera w DPiA jako jego człowiek i jego zastępca. Jakim cudem? (...) Obu panom jest razem świetnie. Najpierw całe lata byli w Departamencie Analiz, choć trudno uznać, by pan pułkownik miał predyspozycje do pracy w tej komórce. Potem Szlajfer wyjechał do Wiednia i natychmiast wziął na zastępcę Świe tli ckiego". W 2005 r. pod koniec rządów postkomunistów z SLD Szla jfe rowi trafiła się niesłychana gratka. Postkomuniści uznali go - byłego opozycjonistę, za najdogodniejszego kandydata do reprezentowania III RP jako ambasador w USA. Był to wybór niesłychany. Na najważniejsze stanowisko ambasadorskie wysyłano właśnie Szla jfe ra. To on miał utrzymywać kontakty z największą Polonią w świecie, tak patriotyczną, tak katolicką i tak antykomunistyczną. Wysyłano do tego typu kontaktów człowieka znanego z uprzedzeń do polskiej historii, znanego z niewybrednych ataków na obrońców polskości i zajadłego tropiciela "polskiego nacjonalizmu". Dość przypomnieć jego obrzydliwą napaść na broniących prawdy o Polsce profesorów Zbigniewa Musiała i Bogusława Wolniewicza w książce "Polacy/Ż y d z i. Zderzenie stereotypów" (Warszawa 2003, s. 105-106).
  • ~Śmiem twierdzić, że Polacy to jednak durn nie!
    (2016-12-24 02:49)
    - I co do tego nie ma już chyba dzisiaj najmniejszych wątpliwości! Stwierdził to zresztą już 450 lat temu niejaki Kochanowski! - - - Mądre, przytomne, zdrowe na umyśle i kochające swój kraj narody wcale się zży dami nie certoliły i nie czekały, ażży dzi tak się u nich rozpanoszą i tak zbezczelnieją, żeby je oskarżyć o jakiś "antysemityzm"! + + + I wmówić im, że ich największym wrogiem jest chrześcijaństwo! - - Po prostu już kilkaset lat temu zorientowały się, w jakie bambuko grają z nimi ci pej saci eskimosi i edyktami władców zawczasu wyperdoli łyży dów ze swego terytorium i skrupulatnie dopilnowały, żeby się udali tam, gdzie pi ep rz rośnie! (Anglia 1290, Francja 1306, 1394, Hiszpania 1492, Portugalia 1497) !!! A potem te kraje rozwijały się i kwitły, a ich wszyscy obywatele się bogacili i żyli dostatnio! >>> Niestety - chociaż w Polsce pi ep rz nie rośnie - naiwni Polacy dali sobie prze zży dów wmówić, że jednak rośnie, i pozwolili wygnanym ze zdrowych pań stwży dom osiedlać się w Polsce! Jak zwykle nie skorzystali z cudzych doświadczeń i błędów i postanowili wszystkiego doświadczyć na własnej skórze i popełnić wszystkie błędy znane innym od wieków! I tak jest do dzisiaj! Bo niestety - przez te 450 lat od czasów Kochanowskiego polski motłoch nie zmądrzał ani na jotę, chociaż znane słowa poety każde następne młode pokolenie tego motłochu wkuwa gorliwie i potem równie "odkrywczo" co bezmyślnie powtarza je przy byle okazji jak papuga, co to się za pawia uważa, ale koniecznie chce zostać pawianem i świecić przed światem szkarłatnym skopanym, posiekanym i POsypanym pi ep rzem zadem! - A - jak wiadomo - jaka "młodzież" - taka "przyszłość narodu"! Szczęścia życzę - bo powiadają, że głu pi ma szczęście! Ale ja na Waszym miejscu za bardzo bym na to nie liczył! Zwłaszcza teraz - kiedy znowu zasiedliście do pokerka zży dami!
  • ~Kosynier
    (2016-12-24 02:38)
    Towarzyszu szlajfer projekt Unii JEWropejskiej czyli kibucu/kolchozu w ramach NWO dla 500 milionow Europejczykow dobiegl kresu. Centralnie sterowana gospodarka na wzor i miare ZSRR jest na krawedzi i nie zawaha sie zrobic duzego kroku naprzod.Wyobrazam sobie dzien kiedy powstanie nowy Trybunal ktory osadzi wszystkich ,,tfurcuf,, tego zbrodniczego planu jakim byla UE zmierzajaca do likwidacji panstw,narodow,granic,kultury i edukacji. Z mila checia obejrze transmisje z procesu i wyroki wykonane na przyklad na stadionie.Nawet w systemie pay per view.

Może zainteresować Cię też: