Generał Skrzypczak: Pora, by Andrzej Duda zaczął rozliczać Macierewicza [KOMENTARZ]

Decyzją Ministra Obrony Narodowej Polska zrezygnowała z ubiegania się o status państwa ramowego w dowództwie Eurokorpusu oraz stopniowo zredukuje w perspektywie 3–4 lat swój wkład – poinformował wczoraj resort. Co jest powodem ograniczenia naszej roli w Eurokorpusie? Co takiego się zmieniło w sytuacji geopolitycznej, że nowy rząd umniejsza nasze miejsce i pozycję w tej strukturze?

wróć do artykułu
  • ~Armia Radziecka.
    (2017-04-02 09:05)
    Robi czystkę z PRL owskimi generałami którzy przysięgę składali w Ludowym Wojsku Polskim na Armię Radziecką.
  • ~Jula
    (2017-04-02 06:19)
    Panie generale pan Kaczyński zawsze papla bez sensu i bez związku z czymkolwiek .
  • ~roman
    (2017-04-01 16:23)
    SZANOWNY , DROGI , " KOCHANY " PANIE GENERALE SKRZYPCZAK czy jest pan naiwny jak dziecko , nie dlatego MACIEREWICZ zwolnił tylu generałów , żołnierzy aby teraz Prezydent RP GO rozliczył ! przecież jak pan doskonale wie GŁOWA PAŃSTWA SWOJE URZĘDOWANIE ZACZĘŁA OD ZŁAMANIA KONSTYTUCJI RP zatem pana pańskie życzenia, pragnienia są nie na miejscu - TO NIE TEN KRAJ NIE TO PAŃSTWO ! / ŻYCZĘ ZDROWIA /
  • ~troll jasakiniowy
    (2017-04-01 14:27)
    rozliczać to może antek policmajster dudę ale nigdy odwrotnie bo się poseł jk żoliborski przestraszy że prawda wyjdzie na wierzch i wszyscy poznają największą tajemnicę 4 rp;l
  • ~Pora na Telesfora (3)
    (2017-03-31 10:34)
    - Po kilku tygodniach zadzwoniłam do jego, byłam przekonana, byłej żony, myślałam, że jest u dzieci - mówi S. - Powiedziałam, że wkrótce planujemy ślub, a ona mi na to, że Skrzypczak nigdy się nie rozwiódł. Że nie jestem pierwsza, której obiecuje małżeństwo. Podała nazwiska innych, numery telefonów.... Wrócił, jak obiecał. Przeprosił, że musiał pojechać do dzieci. Bez mrugnięcia okiem zapewniał, że jest rozwiedziony. Iwona zażądała, aby pokazał orzeczenie o rozwodzie. Powiedział, że ma schowane w sejfie. Dała mu tydzień, aby je przyniósł i pokazał. Nie zrobił tego. - We wrześniu 2007 r. mieliśmy jechać na wesele do moich znajomych. Trzy dni przed wyjazdem powiedział, że musi jechać na poligon, ale w sobotę wróci. W piątek nie odbierał już telefonu, na weselu oczywiście się nie pojawił. Przepadł na kilka tygodni. Wtedy skontaktowałam się z Elżbietą F. - opowiada S. Wersja generała : Rzeczywiście w Iraku poznał kobietę pełną ciepła. Myślał, że z nią zwiąże się na stałe. Pomylił się, rozczarował. Iwonie S. chodziło tylko o jego pieniądze i pozycję. - Faktycznie byłem u jej rodziców, ale nie w mundurze ani z kierowcą - mówi gen. Skrzypczak. - Przyjechałem na kawę i kieliszek wódki, może dwa. W ogóle nie było rozmowy na temat małżeństwa ani rozwodu. Nigdy nie jeździliśmy służbowym samochodem szukać mieszkania albo domu. Napisała dla mnie pozew, bo była rozwódką i wiedziała, jak to się robi. Nie ustalaliśmy terminu ślubu. Pani S. ma skłonności do konfabulowania, fantazjowania. Poza tym stosowała groźby karalne i terror psychiczny wobec mnie i wobec swoich dzieci. Po rozstaniu powiedziała, że mnie zniszczy, że jej ojciec pójdzie na skargę do prezydenta. Cóż, zwykły romans.... - Czy to prawda, że napisał Pan dla pani S. oświadczenie o tym, że przekaże jej Pan 100 tys. zł? - pytamy generała. - To niestety prawda. I przekazałem. Dałem jej 60 tysięcy, wzięła też samochód i rzeczy z domu : zmywarkę, telewizor. Musiałem wziąć kredyt, żeby móc zapłacić, do dziś go spłacam. - Za co to były pieniądze? - Coś w rodzaju rekompensaty za stracony czas.... Ona twierdziła, że za doznane krzywdy, choć żadnej krzywdy jej nie wyrządziłem. - Czy potem odebrał Pan oświadczenie? - Nie. I to był mój błąd. A JA MYŚLĘ, ŻE MY WSZYSCY POPEŁNIAMY KARDYNALNY BŁĄD TOLERUJĄC NIEPOWAŻNYCH EROTOMANÓW ZE SKŁONNOŚCIAMI DO MITOMANII I KONFABULACJI, A PRZY TYM NAIWNYCH IDIOTÓW NA NAJPOWAŻNIEJSZYCH STANOWISKACH W POLSCE!
  • ~troll
    (2017-03-31 07:20)
    nie duda antka ino antek dudę za przeszkadzanie w antkowej działalności
  • ~Matoł
    (2017-03-30 18:58)
    Pora rozliczyć Andzreja Dudę.
  • ~szeregowiec
    (2017-03-30 16:19)
    generale dla ciebie to Prezydent Andrzej Duda ! i nie dziw sie ze ciebie nie szanuja ba..nie
  • ~bodzio
    (2017-03-30 16:18)
    do tego trzeba mieć jaja.
  • ~Kontemplyta
    (2017-03-30 16:14)
    2016: Wrzesień - wywiad zgłasza 300 pociągów rosyjskich przy granicy z Białorusią, październik -2 korwety nuklearne wpływają do Kaliningradu, listopad -36 Su-30 przylatuje do Kaliningradu, grudzień - uzbrojenie wyrzutni rakietami Iskander, 2017 styczeń - łomot z imigrantami, luty - kolizja Premier, marzec - granatnik wali w polski konsulat. Czy dla osobnika j.w. jest to trend uzasadniający relokację Dywizji Pancernej na wschód? Skoro to hamowali z gen.Różańskim? Puzzle: jeśli zrobić crossing-over plus małą inwersję punktową słów Generał radzi i Siemoniak - nie wychodzi czasem Se Nie Radził Gamoniak?
  • ~44 dawniej też 44
    (2017-03-30 16:04)
    Korespondent Kremla przemówił. :))) Śmiech na sali.
  • ~GF
    (2017-03-30 15:50)
    PiS do likwidacji
  • ~aleksander
    (2017-03-30 15:49)
    Racja panie generale - uwazam ze obrona narodowa POLSKI to tylko taniec hoholi
  • ~Rozliczyć generałów PO
    (2017-03-30 15:15)
    Rozliczyć wszystkich generałów i polityków PO za degradację armii za PO-PSL. Dramatyczny list żołnierzy, czujących się szukanymi przez Tuska napisany do mediów w 2015 r.: Polska zagrożona, a koalicja rządząca PO- PSL doprowadza do degradacji wojska polskiego. Grupa polskich żołnierzy napisała ten list na początku 2015 r. do mediów i posłów. „Wojsko Polskie z roku na rok staje się coraz słabsze i papierowe – mamy blisko 23 tys. oficerów, 41 tys. podoficerów i tylko 33 tys. szeregowych!” – napisali zdesperowani żołnierze. I zaraz po tym wyliczają, że 90-tysięczna polska armia „ma więcej generałów w służbie czynnej od armii II Rzeczpospolitej Polskiej, choć wówczas dywizji było 10 razy więcej niż obecnie”. Z danych, które przywołują, wynika np., że w większości jednostek pozostaje nieobsadzone nawet 40 proc. etatów szeregowych, ale za to wszystkie oficerskie i podoficerskie. Natomiast wolne etaty są przypisane dla zupełnie niewyszkolonych żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych. Według autorów listu, „morale w korpusie są najniższe od lat, można powiedzieć że sięgają dna”. "Warto nadmienić, że zostaliśmy oszukani także przez premiera rządu – Donalda Tuska” – zaznaczają. „Media, do których się zwracamy odmawiają przyjrzenia się temu tematowi, niektóre wprost odpowiadają, że istnieje „rozkaz z góry”, aby o tym nie mówić."
  • ~juzek
    (2017-03-30 14:55)
    Tu sie zgadzam, w piatek Pan Prezydent powie Panu Macierewiczowi ze jest za malo wnioskow do prokuratury na tych towarzyszy
  • ~Jednolity system dowodzenia
    (2017-03-30 14:49)
    Generałowie nie biegali do mediów za rządów Platformy Obywatelskiej, gdy „psuto system dowodzenia armią”. Komorowski i gen. Koziej stworzyli podwójny system dowodzenia armii (dla kogo i po co?). Wtedy media o tym nie mówiły, o osłabianiu armii w ten sposób. Gdy psuto system dowodzenia armią, to nie było głosów generałów, którzy odchodzą. Teraz prowadzony jest proces reorganizacji, który ma przywrócić jednolity proces dowodzenia.
  • ~juzek
    (2017-03-30 14:45)
    Na razie to Pan Macierewicz was rozlicza TOWARZYSZE
  • ~rambo
    (2017-03-30 14:32)
    Ani krzty honoru u tych wojskowych. Szczytem bezczelności były słowa zwalnianego ze służby generała, który zalecił żołnierzom i Prezydentowi czytanie konstytucji. Całe szczęście, że ci ludzie już nie dowodzą
  • ~moniek
    (2017-03-30 14:27)
    Wściekły atak pisowskich trolli na polską generalicję pokazuje, że pan generał dotknął wrzodziejącego miejsca, które trzeba leczyć. Szacunek dla ludzi, dla których liczy się honor i dobro Polski - a nie kariera za cenę salutowania Misiewiczom i przyglądania się demontażowi polskiej armii dokonywanemu przez pana Maciarewicza.
  • ~wojtek
    (2017-03-30 14:14)
    tylko generawowie KOMUNIZMU BYI ZDOLNI JAK TEN, pan,my dziekujemy Mamy nowe pokolenie BARDZO ZDOLNE a DZADKI PZPR DO ODSADKI