Generał Skrzypczak: Pora, by Andrzej Duda zaczął rozliczać Macierewicza [KOMENTARZ]

Decyzją Ministra Obrony Narodowej Polska zrezygnowała z ubiegania się o status państwa ramowego w dowództwie Eurokorpusu oraz stopniowo zredukuje w perspektywie 3–4 lat swój wkład – poinformował wczoraj resort. Co jest powodem ograniczenia naszej roli w Eurokorpusie? Co takiego się zmieniło w sytuacji geopolitycznej, że nowy rząd umniejsza nasze miejsce i pozycję w tej strukturze?

wróć do artykułu
  • ~helena
    (2017-03-30 13:11)
    dlaczego te generały takie aktywne? dlaczego nic nie mówią na temat oswiadczeń lustracyjnych? tak dobrze im było za PO i PSL????Pamietam jak obrażano generała Błasika ,to ani jeden nie wystąpił w jego obronie ,takich to mamy generałów honorowych!!!!!!!!!!!!
  • ~moniek
    (2017-03-30 14:27)
    Wściekły atak pisowskich trolli na polską generalicję pokazuje, że pan generał dotknął wrzodziejącego miejsca, które trzeba leczyć. Szacunek dla ludzi, dla których liczy się honor i dobro Polski - a nie kariera za cenę salutowania Misiewiczom i przyglądania się demontażowi polskiej armii dokonywanemu przez pana Maciarewicza.
  • ~Jednolity system dowodzenia
    (2017-03-30 14:49)
    Generałowie nie biegali do mediów za rządów Platformy Obywatelskiej, gdy „psuto system dowodzenia armią”. Komorowski i gen. Koziej stworzyli podwójny system dowodzenia armii (dla kogo i po co?). Wtedy media o tym nie mówiły, o osłabianiu armii w ten sposób. Gdy psuto system dowodzenia armią, to nie było głosów generałów, którzy odchodzą. Teraz prowadzony jest proces reorganizacji, który ma przywrócić jednolity proces dowodzenia.
  • ~Obywatel
    (2017-03-30 12:12)
    Pora, by wyslac tego Skrzypczaka na stale do Moskwy.
  • ~Warszawiak
    (2017-03-30 11:42)
    Najwyższy czas zdegradować cię do szeregowego celebryty, z odebraniem apanaży generalskich!!!!!!
  • ~BOB
    (2017-03-30 11:26)
    CI GENERALOWIE TO LUDZIE BEZ HONORU--SOWIECKA MENTALNOSC---DLA NICH LICZY SIE KASA A NIE DOBRO WOJSKA
  • ~xyz~
    (2017-03-30 12:22)
    Eurokorpus (dzialalnosc dla obronnosci Niemiec i Francji) to odwracanie uwagi od rzeczywistych spraw obronnosci Polski. Sojusz obronny z USA i UK wystarczy. Dodatkowe profesjonalne sily obronne mile widziane.
  • ~bolotek
    (2017-03-30 11:50)
    W życiorysach wszystkich byłych genarałow celebrytów brakuje lat 80-tych warto sprawdzić
  • ~juzek
    (2017-03-30 14:55)
    Tu sie zgadzam, w piatek Pan Prezydent powie Panu Macierewiczowi ze jest za malo wnioskow do prokuratury na tych towarzyszy
  • ~antek
    (2017-03-30 12:27)
    co ten leśny dziadek opowiada!
  • ~prawda boli potulnych
    (2017-03-30 13:25)
    Takie są efekty trzymania na wolności sowieckich zaprzańców sabotażystów agentów wpływu. Tolerujcie dalej zbrodnie, siedząc za biurkami i stertami papierków w gabinetach, a zobaczycie jak stracimy po kawałeczku Ojczyznę i zaprzepaścimy przyszłość Narodu!
  • ~ kom
    (2017-03-30 13:08)
    skrzypczak-ty i POzostali tzw.generalowie,ktorzy wstepowali do wojska w czasie...stanu wiojennego,juz dawno powinniscie zostac zdegradowani do podszeregowca.Powinny zostac odebrane wam wszelkie dobra,ktore ukradliscie Polakom.Mysle tu o domach,roznych daczach,drogich samochodach,mieszkaniach itd.Wszystko to POwinno zostac zwrocone POLAKOM.
  • ~SPUNK
    (2017-03-30 12:33)
    I Tak pisowscy agenci rosyjskiego wywiadu wyprowadzają Polskę z Unii i wprowadzą do WNP pod troskliwą opieką Batiuszki Putina.
  • ~to był k.rwa zamach !
    (2017-03-30 12:12)
    Antek świr ma teczki na rodzinę kaczyńskich dlatego mogą go co najwyżej pocałować w d.pę. A już tym bardziej Maliniak marionetka
  • ~wojtek
    (2017-03-30 14:14)
    tylko generawowie KOMUNIZMU BYI ZDOLNI JAK TEN, pan,my dziekujemy Mamy nowe pokolenie BARDZO ZDOLNE a DZADKI PZPR DO ODSADKI
  • ~romek
    (2017-03-30 14:00)
    A może gen.Skrzypczak ma racje? Potraficie raz być obiektywni?"Myślenie nie boli"Myślę że Macierewicz nie nadaje się na ministra.Błaszczykowski też powinien być odsunięty Jestem całym sercem za Pis-em i boli mnie że wam się wszystko podoba.
  • ~2ielony-ludek
    (2017-03-30 11:51)
    Sprawa jest dość prosta. Musieli wycofać tych oficerów z Eurokorpusu, bo min. Misiewicz już nie ma kogo w kraju zwalniać.
  • ~polski cham
    (2017-03-30 13:56)
    Antek (Izaak) to może sam rozliczyć narciarza, nigdy odwrotnie!
  • ~GF
    (2017-03-30 15:50)
    PiS do likwidacji
  • ~aleksander