Amerykański filozof o programach typu 500+: Dają sygnał, że pieniądze spadają z nieba

| Aktualizacja:

Myślę, że tego typu programy nie są dobre. Po pierwsze, opierają się, jak każda redystrybucja, na zwykłej kradzieży. Po drugie, dają sygnał społeczeństwu, że nie trzeba brać odpowiedzialności za swoje życie, że pieniądze nie muszą być wynikiem pracy i wysiłku, że spadają z nieba. To bardzo szkodliwa lekcja. To mnie właśnie smuci w polityce państwa opiekuńczego, że opiera się na bardzo pesymistycznej wizji człowieka. Jest on w niej za słaby, za głupi, żeby samemu radzić sobie w życiu - mówi w rozmowie z DGP amerykański filozof, Andrew Bernstein.

wróć do artykułu
  • ~bezrobotny
    (2017-04-19 23:40)
    Panie Bernsztajn a popróbuj wychować czworo dzieci mając 300 dolarów miesięcznie, Ciekawe jak będziesz filozofował, Łatow bogatemu się pomądrzyć.
  • ~eddy123
    (2017-04-19 09:48)
    Piękny wywiad, ale niestety nie dla roszczeniowych ludzi, którzy lubią żyć na koszt innych i boją się wziąć odpowiedzialności za swoje życie.
  • ~nar
    (2017-04-19 00:14)
    filozofie co jak co ale w ameryce dolary potrafią wybijać ze studzienek
  • ~kisiek
    (2017-04-18 21:42)
    a co pan filozof to był dobry czy zły program powie o programie AmberGold PLUS????
  • ~wolnościowiec
    (2017-04-18 17:28)
    W końcu człowiek, który mówi z sensem i zna podstawy ekonomii. Bardzo dobry wywiad. Więcej takich!
  • ~Zwykły Gość
    (2017-04-18 17:14)
    Szacun dla profesora. Za przemyślenia i odwagę, by się nimi dzielić.
  • ~sp
    (2017-04-18 13:23)
    Gdzie dziennikarzyna odkrył takiego filoooozufa?
  • ~k
    (2017-04-18 12:56)
    KIBIC Z DALA niech sie do POLSKI I POLAKOW NIE W......LA
  • ~Sku
    (2017-04-18 08:29)
    Wypowiedź typowego wyznawcy mammona!
  • ~motek
    (2017-04-18 04:36)
    Facet z ubiegłego tysiąclecia!
  • ~janusz
    (2017-04-18 00:42)
    TO nie filozof to kretyn .
  • ~autor nieznany
    (2017-04-17 19:13)
    czy pejsaty filozof nie slyszal ze ue zastanawia sie nad dawaniem kazdemu bez wyboru okreslonej sumy, ale nie z milosci, a po to by nakrecic koninkture i miec zdjeta z karku biurokracje zajmujaca sie socialnymi zaglerkami. pewnie tez nie slyszal, ze z europy firmy zwiewaja tam gdzie istnieje praca prawie niewolnicza. postep techniczny tworzy masowe bezrobocie i nie kazda osoba w tym sie odnajduje - rozumiem, ze pejsaci tyraja w bankach,ale do tych bankow obcych nie przyjmuja.
  • ~Simca
    (2017-04-17 18:56)
    Wujek Axel Springer na froncie walki z rządem Beat Szydło
  • ~yap
    (2017-04-17 16:52)
    mysle ze ten filozof opuscil wczoraj Tworki
  • ~JOHNY BRAVO BRAVO
    (2017-04-17 16:08)
    TEN WASZ AMERYKANCKI FILOZOF NIECH WYP..DALA I SIE W D....PE POCALUJE. CALA ZACHODNIA EUROPA WSPIERA SWOJA DEMOGRAFIE INWESTUJAC W DZIECI ZA KTORE DOPLACAJA SZCZEGOLNIE TE SNIADE MUZLUMANSKIE KTORYCH RODZI SIE 10 CIORO ALBO I WIECEJ WSPIERAJAC MULTIKULTI I DOBIJAJAC BIALEGO CZLOWIEKA. U NAS W POLSCE RAPTEM ZACZELI WSPIERAC MARNYMI 500 ZL DZIECI I FLOZOF OD SIEDMIU BOLESCI JUZ SZCZEKA. NIECH SIE ZAJMIE SWOJA BOGATA AMERYKA GDZIE MACIEZYNSKIE PLACA SWOIM BIALYM NIEWOLNIKOM 60% PENSJI PRZEZ 3 MIESIACE A Z BIALYCH NIEWOLNIKOW PODATKOW OPLACAJA SNADYM DARMOWY WIKT I OPIERUNEK PRZEZ CALE ZYCIE. TO JEST KU/,A AMERYKA.
  • ~abcd
    (2017-04-17 12:16)
    Co ten niby-filozof wygaduje? Gdy zagrożony jest byt narodu z powodu niskiej dzietności, to należy podejmować działania radykalne i nie muszą mieć one ekonomicznego uzasadnienia. Podobnie jak w przypadku wojny, która jest ekonomicznie bez sensu.
  • ~$$$
    (2017-04-17 11:40)
    500 plus to przykrywka dopłat do icków co miesiąc. Straszne koszty na kredyt. Im szybciej to skończymy tym lepiej!
  • ~Patti
    (2017-04-17 11:08)
    Typowe dla filozofów,bratanek męża po filozofii,z otwartym przewodem doktorskim,życiowo nie zaradny,wszystko robią rodzice- służący,zapewniają wikt i opierunek,a Pan filozof filozofuje jak ten amerykanski ,tylko dlaczego piętnuje 500+ anie jak we Francji ,w Niemczech,Anglii po 3000+ plus z PIT po 100tys EURO dla rodzin?" nie bądz głupi jak filozof"
  • ~jamysle
    (2017-04-17 10:57)
    pieniądze dla emigrantów...
  • ~Zenobiusz
    (2017-04-17 09:44)
    Panstwo to my. To my wspolnie wydajemy na co chcemy.Nasze pieniadze- nasze dzieci .Polki rodza Polakow a Nemcy sprowadzaja sobie Arabow. Kwestja wyboru.

Może zainteresować Cię też: