Amerykański filozof o programach typu 500+: Dają sygnał, że pieniądze spadają z nieba

| Aktualizacja:

Myślę, że tego typu programy nie są dobre. Po pierwsze, opierają się, jak każda redystrybucja, na zwykłej kradzieży. Po drugie, dają sygnał społeczeństwu, że nie trzeba brać odpowiedzialności za swoje życie, że pieniądze nie muszą być wynikiem pracy i wysiłku, że spadają z nieba. To bardzo szkodliwa lekcja. To mnie właśnie smuci w polityce państwa opiekuńczego, że opiera się na bardzo pesymistycznej wizji człowieka. Jest on w niej za słaby, za głupi, żeby samemu radzić sobie w życiu - mówi w rozmowie z DGP amerykański filozof, Andrew Bernstein.

wróć do artykułu
  • ~kkkk
    (2017-04-16 20:27)
    a co jesli znnalezli sie tacy co zainwestowali w niebo a nie w pieklo , z nieba leca a pieklo pochlonie bez sladu i kaze wolac nic sie nie stalo
  • ~O Polsce obiektywniej 2 pytania
    (2017-04-16 20:26)
    1. Problemem jest, jak oferować programy pomocowe, społeczne, rozwojowe, nie dołując siły nabywczej pieniądza, czy i nie napędzając inflancji w Polsce? 2. PROSZĘ, wklepujcie codziennie hasło do googlei: "Schetyna, TuDSk, P.O. żyło utrzymując przy Władzy, źerując na Nędzy i Brazylizacji Polski. I nadal chce być przy Władzy, by żerować na Nędzy i Patologicznej Biedzie T.U. W Polsce!"
  • ~adere
    (2017-04-16 19:35)
    Zachecony zaproszeniem do dodawania komentarzy Przypomne , ze : - NIE bandyta Stalin ze słonecznej Gruzji ale moski z rownie słonecznej Palestyny , czyli swojaki, wymyślili kibuce i oddawanie noworodkow do całodobowego wychowania gminie , która musiala zatrudnić obrzezan(ch)e do podcierania im pup i napychania dziobow !!! A to nie było 500 szekli na Monat ;)) ;)))
  • ~kefas
    (2017-04-16 19:32)
    Przyszły instrukcje z Raichu by publikować wypociny filozofa idioty. Kretyński tekst ma zdyskredytować 500+. Ewidentny dowód na na konieczność repolonizacji mediów.
  • ~IRA
    (2017-04-16 18:57)
    I dlatego napisał to filozof....
  • ~zygfryd
    (2017-04-16 17:02)
    Filozofowie. Nieroby, które za cudze pieniądze przekonują do tego w co sami nie wierzą. Obrzydliwa postać!
  • ~Rzul
    (2017-04-16 16:18)
    Koszerni koszernym zgotowali ten wywiad.
  • ~Ob
    (2017-04-16 15:52)
    Kocham PiS i wolę 500+ niż kamieni kupę . Wesołego Alleluja
  • ~odwr
    (2017-04-16 15:09)
    I to mówi obywatel państwa, w którym budowanie gospodarki i dobrobytu rozpoczęto właśnie od ... rozdawania ziemi. Socjal nawet w USA nadal jest większy niż w Polsce. O socjalu i rozdawnictwie innych kapitalistycznych i liberalnych państwach nie wspomnę. Istota UE to przecież .... rozdawnictwo i centralne planowanie. A te mądrale czepiają się jak zwykle akurat Polski, w której zawsze wszystko nam zabierano i niszczono.
  • ~syn proboszcza
    (2017-04-16 14:44)
    Tak, właśnie w dobrej intencji (jednak za kradzione od innych pieniądze) tworzymy przyszłe pokolenie nieudaczników. Na szczęście nie będą musieli tkwić w tym miejscu, i zasilą wówczas atrakcyjne miejsca na ziemi.
  • ~inny filozof
    (2017-04-16 14:44)
    ciekawe ile skasowal za wywiad ten "filozof"
  • ~annakowalska67041203
    (2017-04-16 14:40)
    546antoniwęgierska9/17,30535. A nie mówił o dopłatach do icków co miesiąc? Kosztują jeszcze więcej$$$.
  • ~Mazur
    (2017-04-16 14:13)
    Wielu ludzi pracowało i pracuje po osiemnaście godzin i są biedni, bo pracują dla ludzi, którzy mają miliony, miliardy, i państwa z policją i aparatem ucisku, które chronią ich interesów. Bajka o pracujących pieniądzach i równych szansach!
  • ~Jerzy co mało w te gadki wierzy
    (2017-04-16 13:37)
    "A co ma wspólnego godność z materialnym poziomem życia? Biedak ma jej mniej niż bogacz?" Jak nędzarz pokryty wrzodami nie mający pieniędzy na ubranie i lekarza, ma zachować godność, idąc ramię w ramię ze swym zamożnym, dobrze ubranym po dobrym obiedzie zakończonym szampanem i wykwintnym deserem, kuzynem.
  • ~adere
    (2017-04-16 13:35)
    BERNSTEIN - to nazwisko pewnie jakiegoś Hindusa, Wietnamczyka , a może Aborygena z Australi...? - no jeśli nie to może jakiegos "wstrętnego ruska" bo jakos dla Polskego ucha brzmi znajomo ;))) (dodam ze Stein - w jidysz znaczy "kamin" a przedrostkow nasi bracia używali tysiące i tylko po nich można ich zidentyfikować) A to , ze w nowej "kolegowni bernsteinow" nie tak dawno dawali bezrobotnym szmal za tzw kierowanie kolejka na poczcie czy w banku tzn zatrudniano dziesiątki tysięcy ludzi aby klientom w/w instytucji pokazali gdzie jest mniejszy ogonek no "bo przecie piniudz na drzewach w USA rosnie... a w zasadzie drzewa , które po scieciu można przerobić na sekstyliony baksow" ;)))
  • ~PK
    (2017-04-16 13:16)
    PiS znaczy Bieda i Głód!
  • ~tt
    (2017-04-16 13:15)
    Ten kto drąży tak mocno ten temat najwidoczniej nie może przeżyć faktu, że tak znaczna ilość pieniedzy nie trafiła na jego konto a ogólnie do ludzi.
  • ~Stiff
    (2017-04-16 13:11)
    Z niego taki filozof jak z koziej **** trąba
  • ~Natal
    (2017-04-16 13:03)
    Czytam komentarze i 99% jest za 500+ czyli państwo rozdaje jest super. Ciemny lud jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że Państwo tylko tyle rozda ile zabierze wszystkim, albo na ile zadłuży kraj czyli przyszłe pokolenia. Za 10 - 20 lat ciemny lud wyjdzie na ulice jak w Grecji z hasłami: kto tak zadłużył kraj, że jesteśmy bankrutami? Grecy ostatnie 20 lat głosowali na socjal i populizm to dzisiaj ...
  • ~Bidul Podkarpacie
    (2017-04-16 12:48)
    PiS to dziadostwo!

Może zainteresować Cię też: