Amerykański filozof o programach typu 500+: Dają sygnał, że pieniądze spadają z nieba

| Aktualizacja:

Myślę, że tego typu programy nie są dobre. Po pierwsze, opierają się, jak każda redystrybucja, na zwykłej kradzieży. Po drugie, dają sygnał społeczeństwu, że nie trzeba brać odpowiedzialności za swoje życie, że pieniądze nie muszą być wynikiem pracy i wysiłku, że spadają z nieba. To bardzo szkodliwa lekcja. To mnie właśnie smuci w polityce państwa opiekuńczego, że opiera się na bardzo pesymistycznej wizji człowieka. Jest on w niej za słaby, za głupi, żeby samemu radzić sobie w życiu - mówi w rozmowie z DGP amerykański filozof, Andrew Bernstein.

wróć do artykułu
  • ~Filozof na bakier z mysleniem
    (2017-04-16 12:25)
    Cos ten filozofek ma nie za bardzo poukladane ,Z nieba pieniadze spadaja wszelkim banksterom czy leniwym milionerom na ktorych biedni ludzie w tym pobierajacy 500 + pracuja ciezko, Wychowywanie dzieci to tez praca a ponadto patriotyczne myslenie ,
  • ~Stiff
    (2017-04-16 12:16)
    Bardzo dobrze ,że te pieniądze dostały polskie kobiety a nie polskojęzyczni oszuści i spekulanci , nie mogę pisać dokładnie o kogo mi chodzi bo cenzura by mnie wykreśliła
  • ~mylicjant d yngusa
    (2017-04-16 12:10)
    najlepiej,,,by,,by,lo,,,jak,,,,bylo,,,a,,tem,,,,,,,,guldenem,,,,zaopiekowali,,,,by,,,siePObratyncy
  • ~gh
    (2017-04-16 12:07)
    Wybudują w każdym mieście po 1 bloku dla swoich pisuarów i pociotek i będą się chwalić w telewizjach . A dziennikarze to wychwycą ale nic się nie zrobi ..szkoda bo to pieniądze będą podatników
  • ~rosenkrantz
    (2017-04-16 12:00)
    Aj,aj, i co teraz będzie?
  • ~Irena
    (2017-04-16 11:56)
    ....S.Stodolak..pismaku za 3 €uro, sprzedałbyś nawet swoją Matkę....wypełniasz instrukcje swgo pryncypała szwaba wydawcę Marka dekana.....fujjj
  • ~dracov6664
    (2017-04-16 09:33)
    Ma 100 racji.Te pieniądze powinny trafiać do Izraela! Szalom.
  • ~ela
    (2017-04-16 08:43)
    Dziwi mnie ,że filozof krytykuje 500+ w Polsce,a przecież w całej Unii ludzie dostają pieniądze na dzieci i to o wiele większe.Nie słyszałam słów krytyki wobec innych państw ,które dają pieniądze na dzieci.Gdyby ludzie w Polsce godnie zarabiali za swoją ciężką pracę, wtedy nie oczekiwaliby pomocy państwa na dzieci,prawda?
  • ~więcej realizmu rodacy
    (2017-04-15 23:24)
    Prawda boli oj boli .jednym dają drugim zabierają.a czasami wszyscy odczuwamy podwyżki.z pustego i Salomon nie naleje
  • ~megi
    (2017-04-15 20:30)
    Wychowanie dziecka to też bardzo poważna praca, ważna dla społeczeństwa i ważniejsza od filozofii mądralińskiej
  • ~Jarosław Kalafior
    (2017-04-15 18:22)
    PiS wprowadzi nowy program - Tysiąc plus. Dla każdego Biskupa tygodniowo.
  • ~Darek
    (2017-04-15 17:37)
    Mógł to powiedzieć Obamie. A co sądzie o programie 500+ cesarz Japonii i np. król Jordanii?
  • ~dociekliwy
    (2017-04-15 17:28)
    A co filozof powiedział na zasiłki na dzieci w Niemczech, w.Brytanii- tam są dwukrotnie większe! Ciekawe czy żyje bez pieniędzy?
  • ~wieloszczet
    (2017-04-15 15:24)
    "Pieniądz to środek dobrowolnej wymiany. Symbolizuje ludzką pracę i produktywność" Kto raz dostanie pieniądze za friko będzie czekał na kolejny datek. A potem na ulicę - po podwyżkę, po inne datki, do końca życia. Demoralizacja.
  • ~qwest
    (2017-04-15 15:20)
    Pieniądze spadają z drukarki a nie z nieba.
  • ~PiSowski lekarz pierwszego kontaktu
    (2017-04-15 15:13)
    Panie filozof z Juesej!!!Lepiej było gdy za kufakowych spadały miliardy Vatu z nieba!!!!!
  • ~rejtan
    (2017-04-15 15:11)
    Trochę dziwnie filozofuje, a dzie Wielka Brytania, Niemcy Holandia i inne państwa starej UE!!! A ten filozof PObierał nauki od naszego najlepszego na świecie sprzedawczyka ekonomisty Balcerka!!!!!
  • ~slowianka
    (2017-04-15 14:29)
    Po nazwisku prosze ................... a za uprawianie filozofii to ile placa panie filozof.
  • ~ghg
    (2017-04-15 13:04)
    filozof debilizmu
  • ~Fido
    (2017-04-15 11:36)
    Gdy moc nabywcza jego filozoficznej pensji zrówna się z moją, wówczas sobie pogadamy.

Może zainteresować Cię też: