Amerykański filozof o programach typu 500+: Dają sygnał, że pieniądze spadają z nieba

| Aktualizacja:

Myślę, że tego typu programy nie są dobre. Po pierwsze, opierają się, jak każda redystrybucja, na zwykłej kradzieży. Po drugie, dają sygnał społeczeństwu, że nie trzeba brać odpowiedzialności za swoje życie, że pieniądze nie muszą być wynikiem pracy i wysiłku, że spadają z nieba. To bardzo szkodliwa lekcja. To mnie właśnie smuci w polityce państwa opiekuńczego, że opiera się na bardzo pesymistycznej wizji człowieka. Jest on w niej za słaby, za głupi, żeby samemu radzić sobie w życiu - mówi w rozmowie z DGP amerykański filozof, Andrew Bernstein.

wróć do artykułu
  • ~Abu
    (2017-04-15 10:33)
    I dlatego, dzięki takim nieukom USA mają jeden z największych rozwarstwień społecznych i szalejące ubożenie społeczeństwa. Gigantyczna przestępczość i miliony w obozach pracy zwanych więzieniami.
  • ~roker perejro
    (2017-04-15 10:34)
    Ciekawe co by powiedział Amerykański filozof, gdyby to Ewa Kopacz dała 500+.
  • ~Git888
    (2017-04-15 10:46)
    I powinien myśliciel skończyć i stwierdzic ze to jego nie najlepsza strona i poszedł się powiesić !
  • ~bez zaskoczenia
    (2017-04-15 10:51)
    Od pierwszych jego słów wiedziałem, że nazwisko tego filozofa będzie brzmiało koszernie. Nie pomyliłem się
  • ~Zbigniew Sowa
    (2017-04-15 10:53)
    Filozof to filozofuje. Pieniądze dla filozofów tęż spadają z nieba , bo chyba nie za pracę tylko za nic nierobienie i filozofowanie o niej.
  • ~amerykanski umysl.
    (2017-04-15 11:20)
    Ludzie chca godnie zyc i guzik ich to obchodzi czy pieniadze spadaja z nieba czy nie.
  • ~Fido
    (2017-04-15 11:36)
    Gdy moc nabywcza jego filozoficznej pensji zrówna się z moją, wówczas sobie pogadamy.
  • ~ghg
    (2017-04-15 13:04)
    filozof debilizmu
  • ~slowianka
    (2017-04-15 14:29)
    Po nazwisku prosze ................... a za uprawianie filozofii to ile placa panie filozof.
  • ~rejtan
    (2017-04-15 15:11)
    Trochę dziwnie filozofuje, a dzie Wielka Brytania, Niemcy Holandia i inne państwa starej UE!!! A ten filozof PObierał nauki od naszego najlepszego na świecie sprzedawczyka ekonomisty Balcerka!!!!!
  • ~PiSowski lekarz pierwszego kontaktu
    (2017-04-15 15:13)
    Panie filozof z Juesej!!!Lepiej było gdy za kufakowych spadały miliardy Vatu z nieba!!!!!
  • ~qwest
    (2017-04-15 15:20)
    Pieniądze spadają z drukarki a nie z nieba.
  • ~wieloszczet
    (2017-04-15 15:24)
    "Pieniądz to środek dobrowolnej wymiany. Symbolizuje ludzką pracę i produktywność" Kto raz dostanie pieniądze za friko będzie czekał na kolejny datek. A potem na ulicę - po podwyżkę, po inne datki, do końca życia. Demoralizacja.
  • ~dociekliwy
    (2017-04-15 17:28)
    A co filozof powiedział na zasiłki na dzieci w Niemczech, w.Brytanii- tam są dwukrotnie większe! Ciekawe czy żyje bez pieniędzy?
  • ~Darek
    (2017-04-15 17:37)
    Mógł to powiedzieć Obamie. A co sądzie o programie 500+ cesarz Japonii i np. król Jordanii?
  • ~Jarosław Kalafior
    (2017-04-15 18:22)
    PiS wprowadzi nowy program - Tysiąc plus. Dla każdego Biskupa tygodniowo.
  • ~megi
    (2017-04-15 20:30)
    Wychowanie dziecka to też bardzo poważna praca, ważna dla społeczeństwa i ważniejsza od filozofii mądralińskiej
  • ~więcej realizmu rodacy
    (2017-04-15 23:24)
    Prawda boli oj boli .jednym dają drugim zabierają.a czasami wszyscy odczuwamy podwyżki.z pustego i Salomon nie naleje
  • ~ela
    (2017-04-16 08:43)
    Dziwi mnie ,że filozof krytykuje 500+ w Polsce,a przecież w całej Unii ludzie dostają pieniądze na dzieci i to o wiele większe.Nie słyszałam słów krytyki wobec innych państw ,które dają pieniądze na dzieci.Gdyby ludzie w Polsce godnie zarabiali za swoją ciężką pracę, wtedy nie oczekiwaliby pomocy państwa na dzieci,prawda?
  • ~dracov6664
    (2017-04-16 09:33)
    Ma 100 racji.Te pieniądze powinny trafiać do Izraela! Szalom.

Może zainteresować Cię też: