"W zwalczaniu terroryzmu najlepiej jest nic nie robić". Kacper Rękawek o mechanizmach terroryzmu

| Aktualizacja:

"Kilku dość prominentnych bojowników walczących na Ukrainie pochodzi ze Szwecji. Pytałem więc szwedzkich przedstawicieli sektora bezpieczeństwa, czy się tym interesują, czy to monitorują. Usłyszałem jednak, że mają tylu ludzi, którzy wyjechali do Syrii, że ci z Ukrainy są na dalszym miejscu" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Kacper Rękawek, ekspert do spraw terroryzmu i autor książki "Człowiek z małą bombą".

wróć do artykułu
 • ~Reda
  (2017-05-03 09:19)
  Po co walczyc z teroryzmem ? .Wystarczy nie produkowac teroryzmu i nie trzeba walczyc . Podobna jest walka z bezrobociem . Teroryzm i bezrobocie to bylo zaplanowane w latach 60- tych . Przecie bezrobocie zaczelo sie od jednej osoby bezrobotnej . Gdzie byli wtedy rzady , czekali az urosnie kilka milionow , zeby ludzi wziasc za pysk
 • ~odwieczna zasada świętych mężów i patriotów
  (2017-05-03 09:20)
  Państwo i instytucje z nim związane to zorganizowana grupa, której celem jest branie pieniędzy podatników i dawanie sobie i swojej klienteli. Co nam PiS teraz udowadnia A od 2 tys. lat ludzie związani z Instytutem Dzieł Religijnych. Oficjalnie święci, niewinni, sprawiedliwi, w rzeczywistości złodzieje, oszuści z aparatem przymusu celem okiełznania okradzionego suwerena. Co nam nie tylko rządy nasze po 1989 r. udowadniają do dziś, ale cała historia.
 • ~Sokular
  (2017-05-03 09:21)
  Kto interesuje się światem ten zna te mechanizmy.Terroryzmu nie wyeliminuje się do czasu aż przestaną być kolonizowane i ograbiane kraje gdzie jest jego żródło.Religie mają pożywkę w skrajnej biedzie ,manipulując wykonawcami tych aktów.ŚWIAT NIE WYKAZUJE WOLI WALKI Z TERRORYZMEM,jego skutki ponoszą tylko szarzy ludzie ulicy-nie panowie w limuzynach ani nie dzieje się to w ich rezydencjach.
 • ~Londoner
  (2017-05-03 09:22)
  Jeden worek dla wszystkich. Terroryzm IRA a muzulmanski to dwie kompletnie rozne historie. Terroryzm IRA jest polityczny a muzulmanski kulturowy. Z jednym mozna sie dogadac bo dzieli nas niewiele z drugim na pewno nie. Tego typu rozprawki sa tak naukowe jak wiedza Sanescobara.Politycznie poprawne bicie go...na za pieniadze albo podatnikow albo politycznych mocodawco.
 • ~rejtanmovement
  (2017-05-03 09:33)
  Najgrozniejszy terroryzm dla polakow i naszego kraju, to terror polityczny rzadu PISS przeciwko takzwanemu "gorszemu sortowi polakow" Ten terror narobi w polskim spoleczenstwie wiecej spustoszenia niz pare eksplozii od jakis tam masochistycznych mohamedanow. Samo stawianie PISSu na wegiel zabija 10 000 polakow co roku!!!
 • ~SYLVEK
  (2017-05-03 09:41)
  Terroryzm to swiadomie sterowany ruch przez tych ktorzy sa zadni wladzy a majacych pieniadze (NWO=masoneria). Jak mi ktos da 20,000$ to stane przed Palacem Kultury i bede krzyczal -"precz z Trumpem i ze jest glupi"
 • ~fasolla64
  (2017-05-03 09:59)
  Państwa kolonialne płacą cenę za to co robili, wystarczy poczytać co Belgowie wyczyniali w Kongo. Brzmi to strasznie, ale jedynym skutecznym kompleksowym sposobem znanym w historii były masowe deportacje, ale to czysty totalitaryzm. W czasie II wojny światowej USA nie zawahały się przed internowaniem Japończyków, a pierwsze obozy koncentracyjne założyli Anglicy w czasie wojny burskiej.
 • ~kanada
  (2017-05-03 10:49)
  Islamski terroryzm ma podloze w przegranej przez swiat ****** wojnie ze swiatem zachodu. Islam dziala dlugofalowo i choc cywilizacyjnie nie jest w stanie zagrozic cywilizacji a dodatkow w tle pojawia sie nowa potega Chin i dalekiego wschodu to postanowil dokonac destrukcji od srodka tego czego nigdy nie by w stanie doscignac. Porownywanie IRA czy Czerwonymi brygadami z islamem jest takim kolejnym zartem wszelkiej masci niedorowojow, to jest walka za calym systemem niewolnictwa ktory chce sie wedrzec w obreb cywilizacji ktora utracila mozliwosci twardego odporu barbarii to blisze jest rokowi 401 niz jakims tam ruchom feudalnego chlopstwa. Islam dostal od bialych sposob wydobywania weglowodorow i ma zarowno sile finansowa jak i gotowych na wszystko ludzi nienawidzacych swoj wstyd przegranej w starciu w ktorym nigdy nhie mial w gruncie rzeczy szans to co sie dzieje to atak z zewnatrz, swiata ktory wstydzi sie nawet tego iz ma granice, musi przegrac inaczej nigdy w historii nie bylo i nie bedzie, jak w przyrodzie kazda komorka po utracie oslonki ginie zzerana przez bakterie.
 • ~Amerykanski szpion
  (2017-05-03 14:56)
  Wszystkim,którzy zapomnieli, bądż nie uwaźali na lekcjach wychowania obywatelskiego w szkole, przypominam definicję terroryzmu.Otóż ,,TERRORYZM JEST SKRAJNĄ FORMĄ WALKI POLITYCZNEJ ".Jakie wyjście mają narody obrzucane bombami przez tzw.,,cywilizowany świat zachodni? O czym myśli człowiek któremu wybuch bomby okaleczy lub zabije bliskich?Myśli o zemście.Jakby nie patrzył główną wylęgarnią terroryzmu światowego jest USA i cała Europa Zachodnia w tym Polska,bo polskie samoloty też biorą udział w tych ,, radosnych bombardowaniach".Każdy prez. USA jest zbrodniarzem wojennym i ten ostatni też !.....
 • ~Second Coming
  (2017-05-03 16:37)
  Tak...Nie robmy nic w zwalczaniu terroryzmu, przyzwyczajmy się do niego, a jeszcze lepiej posłuchajmy (P)Osla Szczerby, Scheuring Wielgus, bp Rysia, Holowni, langusty na palmie - i - uczmy się od naszych wrogow ( terrorystow), zmienmy orla na czekoladowego pterodaktyla, uczmy ze patriotyzm to zabobon, plujmy na swietosci- i będziemy miec (a może juz mamy) Swiat Orwella i Huxleya - gdzie kłamstwo staje się prawdą i w którym zamiast uczyc się od madrych ludzi - fałszywi prorocy kazą nam się uczyc od złych.
 • ~derwisz
  (2017-05-03 19:38)
  PO prostu bełkot PO ,,bełcie......

Może zainteresować Cię też: