PiS jeszcze się nie zatrzymał? "Chce wyrzucić także pracowników Sądu Najwyższego"

| Aktualizacja:

Poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym z 12 lipca 2017 r. zmierza nie tylko do złożenia z urzędu obecnego składu sędziowskiego, ale też do wymiany personelu urzędniczego i pomocniczego tej instytucji. Ma objąć ekspertów prawa z Biura Studiów i Analiz SN, asystentów sędziów, urzędników sądowych, informatyków, pracowników biurowych, pracowników obsługi technicznej. To wysoko kwalifikowani profesjonaliści, nabywający umiejętności i doświadczenie niezbędne do pracy w Sądzie Najwyższym przez lata pracy.

wróć do artykułu
  • ~lanca_ster
    (2017-07-26 18:35)
    Sądownictwo było wyłączone z lustracji, bo miało przeprowadzić czystkę z SB we własnym zakresie. NIE ZROBIŁO TEGO! Więc przyszła pora na interwencję rządu i sejmu. Przy okazji można zmniejszyć zatrudnienie (urzędników)
  • ~tu
    (2017-07-23 22:35)
    Wywalic ich wszystkich do Brukseli
  • ~XYZ
    (2017-07-23 18:49)
    PIS wie, co robi
  • ~Nikodem
    (2017-07-23 10:44)
    Chcemy nowy model a oprzyrządowanie zostawić stare. To tak, jakby w kuźni za pomocą tylko cęgów i młota chcieć zrobić mercedesa ! Jak robimy coś nowego, to bierzemy najlepsze narzędzia, materiały i wzorce. Stare do lamusa dla koneserów.
  • ~she
    (2017-07-23 09:16)
    Wszystko to ma niewiele wspólnego nie tylko z prawem i sprawiedliwością, lecz także ze zwykłą przyzwoitością. Jak nas wywalano z roboty milionami to było przyzwoite i godne. Co pan ********* , że pracownicy SN to jakaś nietykalna kasta. Brawo PiS , rozbić te układy !!!!
  • ~Asystent sędziego
    (2017-07-21 07:58)
    Panie Profesorze, proszę nie mieć złudzeń. To samo stanie się 31 grudnia z pracownikami Trybunału Konstytucyjnego!
  • ~reni
    (2017-07-20 14:03)
    Usprawiedliwianie takiego traktowania ludzi reformami czy dekomunizacją świadczy o kompletnym zdziczeniu i zwyrodnieniu komentujących tu brunatnych trolli. Widzimy właśnie jak zapowiadany przez prof. Tischnera homo-sovieticus wraca do formy - faktycznie wstaje z kolan.
  • ~prawnik
    (2017-07-20 13:42)
    Do Jarek... Chłopie daj se spokój. Tego typu brednie to słyszymy od 27 lat. I jeszcze że nic się nie da zrobić. Że tak musi być. A w ogóle to trzeba dać więcej pieniędzy na sądy i podnieść wynagrodzenia. KONIEC tego. A może JEDNAK MOŻNA. Naprzód PIS, teraz albo nigdy :)
  • ~Czego nie rozumieją?
    (2017-07-20 13:19)
    To chyba oczywiste. Bez wymiany kolaborantów SBeckiego systemu grozi obstrukcja. O sprzątaczki i konserwatorów przecież nie chodzi.
  • ~Demaskator
    (2017-07-20 12:44)
    Następna PKW i prywatne media i bialoruś po polsku.
  • ~JÓZIEK DYRMANN
    (2017-07-20 12:39)
    TRZEBA WYCZYŚCIĆ STAJNIĘ AUGIASZA DO IMENTU .
  • ~Arkadasz Polski Mehmet
    (2017-07-20 12:29)
    ~Arkadasz Polski Mehmet i nie jak blednie Arkadesz Pan Jaroslaw Kaczynski powinien zrobic z wrogami Polski to samo, co juz zrobil nasz prezydent Recep Tayyip Erdogan - przygotowc listy tych wrogow, wyrzucic co najmniej 50 tys.z pracy i ok. 40 tys. aresztowac ! EU i Niemcy moga mu skoczyc, poskomla, powyja i zamkna ryje !
  • ~Arkadesz Polski Mehmet
    (2017-07-20 12:21)
    Pan Jaroslaw Kaczynski powinien zrobic z wrogami Polski to samo, co juz zrobil nasz prezydent Recep Tayyip Erdogan - przygotowc listy tych wrogow, wyrzucic co najmniej 50 tys.z pracy i ok. 40 tys. aresztowac ! EU i Niemcy moga mu skoczyc, poskomla, powyja i zamkna ryje !
  • ~kotletos
    (2017-07-20 11:24)
    Narod tego chce a zaslanianie sie kontytucja, ktora pisal krol alkoholowych memow miedzy kursami do nocnego jest bezsensowne. Ustawa zasadnicza jest tak napisana iz doprawdy nie jest nawet procedura a zbiorem ogolnikow ktore mozna interpretowac w zaleznosci od wlasnych interesow. Jak ludzie ktorzy nie potrafia jasnym zrozumialym jezykiem okreslic kto? co? kiedy? i przy jakich warunkach? rzadzic panstwem?
  • ~Dodawanie komentarzy z mojego adresu IP zostało zablokowane.
    (2017-07-20 10:58)
    Kiedy P-adalce i O-bleńce wyrzucały Polaków na bruk, oj to był cymes ruch.
  • ~Denis Diderot o K-O-D
    (2017-07-20 10:50)
    Ty zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni jarzma... Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie!
  • ~Benjamin Franklin
    (2017-07-20 10:47)
    W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie, kodofilitycy demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj.
  • ~Franciszek Liszt
    (2017-07-20 10:46)
    Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś kodziarze, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia - problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych.
  • ~Hrabia
    (2017-07-20 09:27)
    I bardzo dobrze. Kapitalizm to kapitalizm tak mówiono ludziom z zakladow pracy ktore likwidowano lub sprzedawano za psie pieniadze. Nikt sie nimi nie przejmowal więc i tymi pracownikami Sn nie nalezy sie zajmowac. Kapitalizm=zmiany zmiany i zysk. Ponoć.
  • ~to ja
    (2017-07-20 09:21)
    Dobrego Dnia Wszystkim, a takze Pogodnego i Spokojnego Weekendu Wszystkim - zyczy ***R zecznik ***.