PiS jeszcze się nie zatrzymał? "Chce wyrzucić także pracowników Sądu Najwyższego"

| Aktualizacja:

Poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym z 12 lipca 2017 r. zmierza nie tylko do złożenia z urzędu obecnego składu sędziowskiego, ale też do wymiany personelu urzędniczego i pomocniczego tej instytucji. Ma objąć ekspertów prawa z Biura Studiów i Analiz SN, asystentów sędziów, urzędników sądowych, informatyków, pracowników biurowych, pracowników obsługi technicznej. To wysoko kwalifikowani profesjonaliści, nabywający umiejętności i doświadczenie niezbędne do pracy w Sądzie Najwyższym przez lata pracy.

wróć do artykułu
  • ~quba
    (2017-07-20 08:25)
    Nic dodać , nic ująć ! Ciemny lud wybrał ...
  • ~ojojoi
    (2017-07-20 08:36)
    przecież taki tryb postępowania jest w innych urzędach np, skarbowym i nikt nie protestuje jest to normalna weryfikacja
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-07-20 08:54)
    A co myśleliście, że POzostawią ciotki, POciotki tej niebywale nadzwyczajnej kasty, nie POtrzeba w Wymiarze sprawiedliwości V komumny!!!!!
  • ~Macisław Płatow
    (2017-07-20 08:54)
    BRAWO PIS.DEKOMUNIZACJA dobiega końca. A że kwiczą ,koryto od **** odrywają.
  • ~rzecznik
    (2017-07-20 09:01)
    niema ludzi niezastapiuonych,tak jak Ludzie potrafili sie przystosowac chociazby w Londynie, i to Ludzie czesto ze Wsi i Malych Miasteczek, a co dopiero wyzynyintelektu, chociaz na takiego rzecznika to trzeba sie uczyc juz od dziecka, no bo tam / w Londynie/ ich niema tylu,
  • ~nie wszyscy z WAS to POstPRL
    (2017-07-20 09:02)
    ale wiekszosc-przykro mi ze musicie odejsc z sadu -tego oczekuja POLACY
  • ~Jarek
    (2017-07-20 09:03)
    Co zrobić, aby sprawnie przejąć Państwo? Po kolei: 1. Pozbawić skuteczności kontrwywiad (najważniejsze, żeby się nie wydało w czyim interesie dokonywane będą następne działania) 2. Wymienić kadrę dowódczą w wojsku na "swoich" lub niekompetentnych (w razie buntu, nie będzie komu stanąć po stronie obywateli) 3. Stworzyć "wojska obrony terytorialnej (przeciw tzw. wewnętrznemu wrogowi, gdyby jednak naród stanął do walki) 4. Zdezaktywować władzę sądowniczą: 4a. Zdezaktywować Trybunał Konstytucyjny (nie będzie można poddać w wątpliwość żadnej ustawy) 4b. Zdezaktywować Sąd Najwyższy (nie będzie się do kogo odwołać) 5. Uderzyć w filary polityki zagranicznej (członkostwo w UE, współtworzenie wspólnej platformy obrony Europy, strefa Euro, sojusze gospodarze i militarne) 6. Uniemożliwić działanie wszelkich, potencjalnych źródeł społecznej konsolidacji: 6a. Zlikwidować niezależne media (społeczeństwo pozbawione informacji trudniej się konsoliduje) - najpierw radio i telewizja ("good night, good bye :-(") - potem Internet (filtrowanie dostępu, śledzenie aktywności użytkowników) - w międzyczasie wygaszać działalność organizacji pozarządowych o charakterze obywatelskim i wolnościowym (np. WOŚP) 7. "Zaprowadzenie porządku" 7a. Zamknięcie granic (dalsze ograniczenie przepływu informacji) 7b. Zwrócenie się o "pomoc" do swojego mocodawcy (obce wojska) 8. Utrata suwerenności W obecnym momencie znajdujemy się na przedpolu operacyjnym punktów 5 i 6. Naszym NADRZĘDNYM obowiązkiem jest zacząć działać. Rządząca ekipa polityczna nie posiada już mandatu do sprawowania władzy. Sama ten mandat anulowała poprzez nieposzanowanie kardynalnych zasad ustrojowych Państwa, dzięki którym ten mandat uzyskała. W tej chwili stoimy przed zadaniem ratowania Polski. Coraz wyraźniej widać, że zasady demokracji przestają obowiązywać, któż więc wie, co przyjdzie nam czynić? Jedno jest pewne: ZGUBIĆ NAS MOŻE TYLKO BIERNOŚĆ.
  • ~to ja
    (2017-07-20 09:21)
    Dobrego Dnia Wszystkim, a takze Pogodnego i Spokojnego Weekendu Wszystkim - zyczy ***R zecznik ***.
  • ~Hrabia
    (2017-07-20 09:27)
    I bardzo dobrze. Kapitalizm to kapitalizm tak mówiono ludziom z zakladow pracy ktore likwidowano lub sprzedawano za psie pieniadze. Nikt sie nimi nie przejmowal więc i tymi pracownikami Sn nie nalezy sie zajmowac. Kapitalizm=zmiany zmiany i zysk. Ponoć.
  • ~Franciszek Liszt
    (2017-07-20 10:46)
    Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś kodziarze, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia - problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych.
  • ~Benjamin Franklin
    (2017-07-20 10:47)
    W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie, kodofilitycy demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj.
  • ~Denis Diderot o K-O-D
    (2017-07-20 10:50)
    Ty zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni jarzma... Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie!
  • ~Dodawanie komentarzy z mojego adresu IP zostało zablokowane.
    (2017-07-20 10:58)
    Kiedy P-adalce i O-bleńce wyrzucały Polaków na bruk, oj to był cymes ruch.
  • ~kotletos
    (2017-07-20 11:24)
    Narod tego chce a zaslanianie sie kontytucja, ktora pisal krol alkoholowych memow miedzy kursami do nocnego jest bezsensowne. Ustawa zasadnicza jest tak napisana iz doprawdy nie jest nawet procedura a zbiorem ogolnikow ktore mozna interpretowac w zaleznosci od wlasnych interesow. Jak ludzie ktorzy nie potrafia jasnym zrozumialym jezykiem okreslic kto? co? kiedy? i przy jakich warunkach? rzadzic panstwem?
  • ~Arkadesz Polski Mehmet
    (2017-07-20 12:21)
    Pan Jaroslaw Kaczynski powinien zrobic z wrogami Polski to samo, co juz zrobil nasz prezydent Recep Tayyip Erdogan - przygotowc listy tych wrogow, wyrzucic co najmniej 50 tys.z pracy i ok. 40 tys. aresztowac ! EU i Niemcy moga mu skoczyc, poskomla, powyja i zamkna ryje !
  • ~Arkadasz Polski Mehmet
    (2017-07-20 12:29)
    ~Arkadasz Polski Mehmet i nie jak blednie Arkadesz Pan Jaroslaw Kaczynski powinien zrobic z wrogami Polski to samo, co juz zrobil nasz prezydent Recep Tayyip Erdogan - przygotowc listy tych wrogow, wyrzucic co najmniej 50 tys.z pracy i ok. 40 tys. aresztowac ! EU i Niemcy moga mu skoczyc, poskomla, powyja i zamkna ryje !
  • ~JÓZIEK DYRMANN
    (2017-07-20 12:39)
    TRZEBA WYCZYŚCIĆ STAJNIĘ AUGIASZA DO IMENTU .
  • ~Demaskator
    (2017-07-20 12:44)
    Następna PKW i prywatne media i bialoruś po polsku.
  • ~Czego nie rozumieją?
    (2017-07-20 13:19)
    To chyba oczywiste. Bez wymiany kolaborantów SBeckiego systemu grozi obstrukcja. O sprzątaczki i konserwatorów przecież nie chodzi.
  • ~prawnik
    (2017-07-20 13:42)
    Do Jarek... Chłopie daj se spokój. Tego typu brednie to słyszymy od 27 lat. I jeszcze że nic się nie da zrobić. Że tak musi być. A w ogóle to trzeba dać więcej pieniędzy na sądy i podnieść wynagrodzenia. KONIEC tego. A może JEDNAK MOŻNA. Naprzód PIS, teraz albo nigdy :)