Światowej sławy prognosta geopolityczny: Unia Europejska nie przetrwa w obecnej strukturze

| Aktualizacja:

Unia Europejska nie przetrwa w obecnej strukturze i nie jest to kwestia globalizmu czy regionalizmu, ale struktury organizacyjnej – uważa politolog z USA George Friedman.

wróć do artykułu
  • ~Edi
    (2017-09-28 21:53)
    No i bardzo dobrze, niech zostana w Unii ci , ktorym na niej zalezy, ktorzy cenia sobie te wspolnote i ktorzy widza wszystkie plusy wspolnoty! . Komu sie nie podoba, nie wie co, to solidarnosc, kieruje sie tylko egoizmem i pazernoscia to niech wyjdzie z Unii! Nie ma przymusu.! Sa jeszcze inne wspolnoty na swiecie, np GUS, Chinsko- Mongolsko- koreanska Unia. Afrykanskie Unie, Albo zalozyc wlasne, od Odry do Buga, albo od Baltyku do Beskidow! No!
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-09-28 18:37)
    Żyje już swoje lata.Obserwuję politykę minimum 30 lat ,dostałem za to . I jako obserwator mogę STANOWCZO stwierdzić Unia Europejska jako Unia Narodów Tak ,NIGDY jak Kołchoz ,,państwo" nie przetrwa. Łączyć Unie może Ekonomia ( choć i Tu o to trudno np: gazocjąg Północny,Imigranci),rozwój Technologiczny i Naukowy. Dzielić Historia i podejście do Suwerenności,Niepodległości Narodów.Inaczej dojdzie do podziału na TRZY ośrodki: Tzw.Unia Stara,Unia Narodów wschodu z swoją Walutą ,oraz Kraje ściśle współpracujące z Rosją ( bliskość wyznaniowa Prawosławie).
  • ~cdn/chrzonszcz brzmi w trzcinie powiedzialby Ferdek kiepski.
    (2017-09-28 18:44)
    Światowej sławy prognosta geopolityczny. fajno to brzmi
  • ~Karon czlowiek ktory rozszyfowal Junckera
    (2017-09-28 19:11)
    gdy w marcu 2017 podpisano nowe Traktaty Rzymskie zawarto tam Biala Ksiege Unii Europejskiej, zaraz na 6 stronie jest wskazany akt zalozycielski Unii tzw. Manifest z Ventotene skonstruaowany przez trockiste-komuniste Allierio Spinelliego. Nazwisko tego Pana, chcoc prawie nikomu nieznana zdobi wejscie do Parlamentu Europejskiego -a wiec do czego dazy UE w najblizyszch 5 latach ? -panstwa narodowe musza oddac swoje granice -nalezy zniszczyc samowystarczalnosc krajow -nalezy powolac wspolna armie do tlumienia rozruchow -Unia ma byc socjalistyczna -nowa Konstytucje nalezy wprowadzic wszelkimi dostepnymi srodkami wlacznie z terrorem. Czy na taka Unie sie godzimy ? Jak daleko spelnil sie juz manifest Spinellego ? Biala Ksiega UE jako pdf do znalezienia w necie. Krzysztof Karon na jutubie.Poznaj Pana Spinneli, wloskiego komuniste Ojca Zalozyciela obecnej UE.
  • ~Alpinista szogun
    (2017-09-28 19:05)
    Czyli skonczy się jak POprzedni kołchoz Sowiecki
  • ~kate
    (2017-09-28 20:34)
    Kolejne lewackie wizje i pranie mózgów.
  • ~DM
    (2017-09-28 20:05)
    Wywalic wschodniakow i bedzie DOBRZE!
  • ~cdn/ Ferdek Kiepski zapewne lepiej by to okrasil.
    (2017-09-28 18:41)
    <<>>Bardzo Nam ze Swagrem podoba sie ten zwrot. My lubim takie zwroty , ciekawo co na to powiedzialby nasz Drogi i Zasluzony, Swiatowej i nie tylko slawy o diuzych zaslugach dla kinematografii swiatowej i nie tylko Pan. Ferdynand Kiepski.
  • ~ksiaola
    (2017-09-28 19:52)
    jak beda rzadzili tacy jak Trans Fimmermans to na pewno
  • ~Kto jest faktycznym zagrożeniem dla UE?
    (2017-09-30 16:07)
    Friedman nie powiedział wszystkiego. UE w tej strukturze organizacyjnej rzeczywiście nie ma szans na przetrwanie. Ale największym zagrożeniem dla UE obecnie są: uzależniony od alkoholu Juncker, niemieckie popychadło Tusk, odpowiedzialny bezpośrednio za Brexit oraz Polakożerca Timmermans. UE pod ich rządami to już jest równia pochyła. A szkoda, że ta wspaniała idea ojców założycieli Zjednoczonej Europy tak mocno została wypaczona przez zdeprawowane lewactwo z Brukseli.