Wróbel: Czas letni i pisuweren

| Aktualizacja:

Z piersi wydarło się westchnienie ulgi, że to PSL, a nie partia Kaczyńskiego, zgłosiło projekt ustawy o 12-miesięcznym obowiązywaniu czasu letniego. Nagle okazało się, że to pomysł świetny, rozsądny – i do przyjęcia.

wróć do artykułu
  • ~buraki
    (2017-10-15 09:40)
    to jest najglupszy pomysl na jaki stac psl a ze mu przyklaskuja to mnie dziwi my zyjemy we wspolnocie europejskiej na jaka czekalem tyle lat mam 65 teraz jezdze sobie po europie ale pewnie bede sie musial nidlugo wstydzic albo udawac gluchoniemego nic mi nie zostanie
  • ~lucy-fer
    (2017-10-14 15:57)
    Brak wyobraźni i kolejne utrudnienie dla Polaków. Czas w UE powinien być, tak jak zresztą jest ujednolicony. Czy ci pseudopolitycy wzięli pod uwagę to, że jest to cofnięcie Polski na wschód, a może tak od razu czas moskiewski? Przecież lepiej iść do pracy godzinę wcześniej i wczesniej wrócić. Latam między LA, a Krakowem co 6 miesięcy, zdrowotnie nie odczuwam 9 godzin różnicy, więc 1. godzina to rzekomy problem dla ludzi, którzy nie wiedzą co bełkocą!
  • ~wojtek
    (2017-10-14 11:41)
    Co to ma być, czyli co autor miał na myśli? Porównanie zmiany czasu do wzięcia za twarz całego sądownictwa przez pis, jest mniej więcej tym samym, czym porównanie psiej kupy do Giewontu. A argument złego działania sądownictwa, opisany przez panią Płatek jest tu bez sensu, gdyż grypy nie leczy się wzięciem pacjenta na postronek. Ot taki typowo wróblowy artykulik, kropla krytyki w kałuży wazeliny.
  • ~manipulator
    (2017-10-14 07:41)
    Pewien kłopot będą mieli ci, którzy używają wskazujących czas z dokładnością "co do sekundy" zegarów i zegarków naręcznych sterowanych sygnałem radiowym z nadajnika w RFN lub UK, bo ich czasomierze w dniu zmiany czasu przestawią się automatycznie na czas zimowy (no chyba, że RFN i UK dostosują się do pomysłu PSL). Muszę odszukać instrukcje obsługi mojego stacjonarnego radiobudzika JUNGHANS i naręcznego zegarka CASIO G-SHOCK, by zobaczyć czy i jak można w nich wprowadzić korektę nadawanego sygnału czasu zimowego. No, ale to dopiero za rok :-))
  • ~~bezpartyjny
    (2017-10-14 03:53)
    PSL rozwiązuje bardzo poważne problemy narodu!!!!!!!!!!!!!!!!! Puknijcie się w swoje głowy. Kto chodzi spać zawsze o tej samej godzinie!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Staszek
    (2017-10-13 21:10)
    Ludzie w Polsce czasem strefowym jest czas zimowy z poudnika 15. Letni jest astrefowy i można go utożsamić z Białorusią i innymi ws hodami. Jeżeli jeden czas to zimowy. Nie ciemny chłop nie wymyśla...
  • ~Budlicka
    (2017-10-13 21:04)
    Nie dajmy się zmanipulować. To, że zniesienia zmiany czasu to dobry pomysł nie oznacza, że obsadzenie sadów swoimi ludźmi jest dobrą reformą i cokolwiek pomoże na problemy, jakie ma wymiar sprawiedliwości. I nieważne kto zgłasza powyższe pomysły.
  • ~szpak
    (2017-10-13 20:02)
    ..raz wróbel(ek) elemelek znalazł w polu kartofelek....i nie wie co nabazgrać....
  • ~VALDI
    (2017-10-13 19:22)
    Ludziskom się pomyliło, właściwy jest czas zimowy, zgodny z ruchem słońca
  • ~Adam K
    (2017-10-13 16:53)
    Wróbel!. Jesteś tak samo porąbany jak i ta Monika Płatek. Swój do swego ciągnie. "Mam w domowym archiwum frapujący tekst prof. Moniki Płatek". Wystarczy poszukać (najlepiej filmiki) z tą Płatek by zrozumieć tą twą "mięte" do porąbanych. Pierwsze dwa, jakie wyszukiwarka znajdzie wystarczą, aż nadto.
  • ~Blerva
    (2017-10-13 13:52)
    Przepraszam, ze psuje ten churra optymizm ale czy ktokolwiek ruszyl glowa i pomyslal jaki to spowoduje balagan w np handlu miedzynarodowym? Znowu bedziemy zielona wyspa tyle, ze z innym czasem....
  • ~autor nieznany
    (2017-10-13 12:03)
    Czy UE nie uzna tego za kolejny zamach na demokracje w Polsce, nie jest jeszcze pewne.
  • ~bertsi
    (2017-10-13 11:29)
    Ciekawe ile będzie kosztowała aktualizacja systemu na smarfonie by nie zmieniał automatycznie czasu.
  • ~Sylwia
    (2017-10-13 10:14)
    W nosie mam to, że na Zachodzie będzie obowiązywała zmiana czasu. Tu jest Polska. Skoro społeczeństwo jest za ( a mówiło się o tym od dawna) to o co kaman? UE chwieje się w posadach i obecny rząd zdaje się to dostrzegać.Przestańmy się martwić o to co powie UE (czyt. kanclerz Merkel-swoją drogą ona ma teraz swoje problemy bo partia AfD chce zwołać komisję sledcza i zbadac podstawy prawne do wpuszczenia uchodzcow). Zmiany czasu były dobre na początku XX wieku kiedy prąd był luksusem i zmiana czasu miała pozwolić na lepsze wykorzystanie światła słonecznego, mamy XXI wiek i elektryfikację prawie całego świata a zmiana czasu wprowadza niezły chaos i spadek wydajności ludzkiej. Rachunek jest chyba prosty...
  • ~czi
    (2017-10-13 09:47)
    Pomysł jest " gupi " jeżeli wszyscy wokół maja inny czas. Lepiej zająć się problemem - dlaczego dzieci chodzą na 7 do szkoły. ( np wnuczka ma zajęcia 3 razy w tygodniu ). Poziomem nauki, dodatkowymi zajęciami w tym sportowymi....Ale , to chyba za trudne?
  • ~ zawracanie gitary
    (2017-10-13 09:29)
    "jezeli jakikolwiek intelektualista * przez lata, ba dekady nie bronil najslabszych, najbiedniejszych, wykluczonych, a bylo to udokumentowane medialnie chociazby , i siedzial cicho jak mysz pod miotla, to lepiej by bylo, zeby czasem nie zawracam Ludziom gitary.
  • ~nie komplikujmy spraw prostych dla Ludzi, jak drut
    (2017-10-13 09:20)
    Autor jest "cholernie "dociekliwy, jednak po przeczytaniu calosci artykulow odnosi sie wrazenie, ze nie wykozystal do konca swojego potencjalu, chociazby przez wprowadzanie jakichs zawilosci, gdy tymczasem pewne sprawy sa proste jak drut, ....... No bayer. Please.
  • ~40
    (2017-10-13 09:19)
    dobre dobre :-) Wróbel w formie, szkoda, że nima gościa w Tok, częściej bym posłuchał
  • ~as
    (2017-10-13 09:17)
    a co na to KE? ...może najpierw spytać należy Makrelę, czy wolno, bo my sami nie POtrafimy o niczym prawidłowo zdecydować... ...jest za denazyfikacją Uni, precz z faszystowską nienawiścią unijnych komisarzy.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-10-13 09:17)
    Po raz pierwszy raz pochwale PSL.BRAWO.