"Dlaczego temu pisu nie spada?". Pragmatyzm to nasza religia [OPINIA]

| Aktualizacja:

Dlaczego Polacy masowo nie podnoszą hardo głów przeciw PiS-owskiej władzy? Bo dorośli. Zeuropeizowaliśmy się, jesteśmy Zachodem z krwi i kości, do bólu. A zachodnie społeczeństwa kalkulują. Pragmatyzm to nasza religia.

wróć do artykułu
  • ~www
    (2017-10-23 05:15)
    A dlaczego PO opadł?
  • ~erbi
    (2017-10-23 02:43)
    Niemcy za Hitlera też byli "pragmatyczni" - ich wybory odzwierciedlały tylko to co się w danej chwili lepiej opłaca... A potem cały światy się zastanawia "jak to możliwe że tacy porządni Niemcy tak się zezwierzęcili??". No to właśnie widzimy jak to możliwe...
  • ~znawca
    (2017-10-23 02:00)
    jeszcze prawda ujrzy swiatlo dzienne, ale obecna partia pojdzie do piekiel, nic dobrego, wszystko oparte na klamstwie i mamieniu ludzi, wiemy, ze naiwnosc Polakow nie zna granic, jak nie liczylismy sie w siecie tak nie liczymy, obecnie jestesmy dodatkowo osmieszeni
  • ~axa
    (2017-10-23 01:33)
    po 27 latach wiemy już kilka rzeczy: 1. politycy są nieudolni do bólu a przykłady tej nieudolności możemy mnożyć w nieskończoność, 2. politycy potrafią zadbać tylko o siebie a złodziejstwo, kumoterstwo, i zakłamanie to ich prawdziwa twarz, 3. nieważne kto rządzi, politycy niezależnie od przynależności partyjnej są tacy sami, 4. a zatem w wyborach zagłosujemy na tych którzy rzucą nam największy ochłap. I to jest obecnie obowiązująca filozofia tego narodu i będzie taka aż do czasu gdy pojawi się nowa klasa polityków potrafiąca skutecznie zreformować ten kraj.
  • ~z Oslo ---- polski TWARDZIEL
    (2017-10-22 22:47)
    Artykul na wielkim POziomie, jak ten Andrej Andrejowicz Andrysiak ...)))))))
  • ~jrslv
    (2017-10-22 21:29)
    Autor nie przeczytał Houellebeqa ze zrozumieniem.
  • ~TROTYL
    (2017-10-22 20:43)
    ZLAPAC DZIADA DURNIA ZULIKA SCHETYNE OGOLIC NA LYSO OMISKOWAC WSADZIC DO WAGONU TOWAROWEGO WYSLAC ZA URAL DO TAJGI I USPIC JAK PSA
  • ~histeryk_ideii
    (2017-10-22 20:00)
    Polityka PIS-owskiej sekty wpasowuje się w oczekiwania rodzimych homini sovietici, a tych nad Wisłą nie brakuje! Razem z PIS-em ‘powstają z kolan’ i sa dumni z ‘wielkości’ ojczyzny – jakże sprawnie i beznakładowo (prawie) przywróconej przez kaczyzm. Argumenty dla tej szerokiej akceptacji polityki PIS-u sa dokładnie takie same, jak … u Rosjan masowo popierających władzę pod butem rozdeptującego ich Putina.
  • ~lala
    (2017-10-22 18:59)
    Polacy uważają się za bohaterów, a nie są. PiS łechce ich pod włos, od świtu do nocy powtarzając im, że są niepokalanymi bohaterami. Operacja psychologicznie prosta i skuteczna. Wg tej samej recepty PiS może kraść do woli, wystarczy odgrywać takich, co nie wiedzą jak się konto zakłada. Naród nie jest zblazowany, jest głupi.
  • ~Jonasz
    (2017-10-22 18:24)
    OPPORTUNIZM-postawa moralna charakteryzująca się rezygnacją ze stałych zasad moralnych lub przekonań dla osiągnięcia doraźnych korzyści, wybieranie zawsze tego, co jest w danej sytuacji bezpieczne i korzystne. No.....
  • ~autor nieznany
    (2017-10-22 18:14)
    PIS nie spadnie bo w medialne cuda i klamstwa juz malo ktom wierzy, w koncu to media robia z ludzi idiotow. Przyklad ze znanej ksiazki jest o tyle dobry, bo aktualny, wylansowany medialnie sociopatyczny bankier jako obronca ludu... to szczyt przewrotnosci. Media to posrednik pomiedzy rzadzacymi a ludem i to one ponosza odpowiedzialnosc za wrabianie ludzi w zlodziejskie rzady.
  • ~taka prawda
    (2017-10-22 17:08)
    Dlaczego PiS nie spada ? Bo to polska partia, nie putina, nie Makreli tylko Polaków !
  • ~Sfiks
    (2017-10-22 17:00)
    Można odwrócić pytanie i zapytać dlaczego opozycji nie rośnie - bo nie ma planu i nie potrafi się rozliczyć z przeszłości (PO)?!! PiS nie spada bo nic takiego nie zrobił, żeby musiało mu spadać - wręcz przeciwnie część ludzi jest zadowolona?!! PiS zrealizował część postulatów ludzi i lepiej lub gorzej przeprowadza reformy, a przy rządach PO na obiecankach i jałowej gadce się skończyło?!!
  • ~Msmsms
    (2017-10-22 16:28)
    Bzdurna teza, ze pis wygrywa bo ludziom sie nie chce. A jest wprost przeciwnie. Wreszcie ludzie czuja, ze ktos robi cos dla nich. Nie dla partyjnych kolegow, nie dla elit, nie dlatego, zeby ktos na zachodzi Europy byl zadowolony.
  • ~Dama Pik
    (2017-10-22 16:07)
    Dlaczego PiSowi nie spada ,durna opozycjo ????? Bo wy jesteście DURNI. Zamiast się zjednoczyć i zaproponować coś sensownego to wy się między sobą kłócicie. Na co innego w tej chwili Polacy mają głosować jak nie chcą na PiS ???? Ja nie chcę i co mam robić? I tak wielu Polaków ma. Mamy te 20% narodu co im się podoba PiS ,jego 500+ i jego obiecanki kiełbasy wyborczej. Co sobie dają wciskać kit bo jak powiedział aktualny prezes od telewizji Jacek Kurski " ciemny lud to kupi". I to realizuje teraz na potęgę. A co reszta ma robić???
  • ~WERT
    (2017-10-22 16:03)
    dekadencja i degeneracja zawitala w Polsce na maksa. A wlasciwie od komuny zmienilo sie jeszcze na gorsze. W sobote bylem na SOR-jako osoba towarzyszaca- i pytalem sie tam czekajacych godzinami dlaczego nie pisza skarg do NFZ. Odpowiedzieli "bo to nic nie da". A NFZ na zapytanie dziennikarza odpowie- my o zadnych nieprwidlowossciach nic nie wiemy. I wpadlismy - TO KONIEC CYWILIZACJI .TYLKO CZEKAC- SKONCZY SIE TO LUDOBOJSTWEM i APOKALIPSA.
  • ~ik
    (2017-10-22 15:28)
    on nie może -rzebolec ze nie jest prezydentem i dlatego tak lata do tego belwederu
  • ~ale żart
    (2017-10-22 14:01)
    nic dziwnego że pis-u nie spada, wystarczy posłuchać tego głupka szmaciny i człowiek chce czy nie chce głosuje na pis
  • ~qqq
    (2017-10-22 13:55)
    PiS utrafił w najniższe instynkty Polaków - nieróbstwo, kombinatorstwo, zawiść, mściwość, obłuda, kołtuństwo, sprzedajność. I to są cechy wyborców PiSu
  • ~Wojtek
    (2017-10-22 13:53)
    Kompletnie nietrafiona diagnoza. Polacy wspieraja zjednoczona prawice poniewaz chca byc wolni i miec wolna Ojczyzne. Poniewaz sa inteligentni wybieraja tych ktorzy wspieraja te marzenia. Jesli Pan tego nie rozumie to nie jest Pan Polakiem. Gdyby Pan mial minimalna wiedze o Polakach nigdy by Pan takich bzdur nie napisal. Chyba ze jest to niemiecka propaganda co jest bardzo mozliwe poniewaz pisze Pan w niemieckiej gazecie. Przyjdzie czas ze niemeickie media beda musialy sie z Polski wyprowadzic a Pan razem z nimi. Zna Pan niemiecki?