"Dlaczego temu pisu nie spada?". Pragmatyzm to nasza religia [OPINIA]

| Aktualizacja:

Dlaczego Polacy masowo nie podnoszą hardo głów przeciw PiS-owskiej władzy? Bo dorośli. Zeuropeizowaliśmy się, jesteśmy Zachodem z krwi i kości, do bólu. A zachodnie społeczeństwa kalkulują. Pragmatyzm to nasza religia.

wróć do artykułu
 • ~www
  (2017-10-23 05:15)
  A dlaczego PO opadł?
 • ~erbi
  (2017-10-23 02:43)
  Niemcy za Hitlera też byli "pragmatyczni" - ich wybory odzwierciedlały tylko to co się w danej chwili lepiej opłaca... A potem cały światy się zastanawia "jak to możliwe że tacy porządni Niemcy tak się zezwierzęcili??". No to właśnie widzimy jak to możliwe...
 • ~znawca
  (2017-10-23 02:00)
  jeszcze prawda ujrzy swiatlo dzienne, ale obecna partia pojdzie do piekiel, nic dobrego, wszystko oparte na klamstwie i mamieniu ludzi, wiemy, ze naiwnosc Polakow nie zna granic, jak nie liczylismy sie w siecie tak nie liczymy, obecnie jestesmy dodatkowo osmieszeni
 • ~axa
  (2017-10-23 01:33)
  po 27 latach wiemy już kilka rzeczy: 1. politycy są nieudolni do bólu a przykłady tej nieudolności możemy mnożyć w nieskończoność, 2. politycy potrafią zadbać tylko o siebie a złodziejstwo, kumoterstwo, i zakłamanie to ich prawdziwa twarz, 3. nieważne kto rządzi, politycy niezależnie od przynależności partyjnej są tacy sami, 4. a zatem w wyborach zagłosujemy na tych którzy rzucą nam największy ochłap. I to jest obecnie obowiązująca filozofia tego narodu i będzie taka aż do czasu gdy pojawi się nowa klasa polityków potrafiąca skutecznie zreformować ten kraj.
 • ~z Oslo ---- polski TWARDZIEL
  (2017-10-22 22:47)
  Artykul na wielkim POziomie, jak ten Andrej Andrejowicz Andrysiak ...)))))))
 • ~jrslv
  (2017-10-22 21:29)
  Autor nie przeczytał Houellebeqa ze zrozumieniem.
 • ~TROTYL
  (2017-10-22 20:43)
  ZLAPAC DZIADA DURNIA ZULIKA SCHETYNE OGOLIC NA LYSO OMISKOWAC WSADZIC DO WAGONU TOWAROWEGO WYSLAC ZA URAL DO TAJGI I USPIC JAK PSA
 • ~histeryk_ideii
  (2017-10-22 20:00)
  Polityka PIS-owskiej sekty wpasowuje się w oczekiwania rodzimych homini sovietici, a tych nad Wisłą nie brakuje! Razem z PIS-em ‘powstają z kolan’ i sa dumni z ‘wielkości’ ojczyzny – jakże sprawnie i beznakładowo (prawie) przywróconej przez kaczyzm. Argumenty dla tej szerokiej akceptacji polityki PIS-u sa dokładnie takie same, jak … u Rosjan masowo popierających władzę pod butem rozdeptującego ich Putina.
 • ~lala
  (2017-10-22 18:59)
  Polacy uważają się za bohaterów, a nie są. PiS łechce ich pod włos, od świtu do nocy powtarzając im, że są niepokalanymi bohaterami. Operacja psychologicznie prosta i skuteczna. Wg tej samej recepty PiS może kraść do woli, wystarczy odgrywać takich, co nie wiedzą jak się konto zakłada. Naród nie jest zblazowany, jest głupi.
 • ~Jonasz
  (2017-10-22 18:24)
  OPPORTUNIZM-postawa moralna charakteryzująca się rezygnacją ze stałych zasad moralnych lub przekonań dla osiągnięcia doraźnych korzyści, wybieranie zawsze tego, co jest w danej sytuacji bezpieczne i korzystne. No.....
 • ~autor nieznany
  (2017-10-22 18:14)
  PIS nie spadnie bo w medialne cuda i klamstwa juz malo ktom wierzy, w koncu to media robia z ludzi idiotow. Przyklad ze znanej ksiazki jest o tyle dobry, bo aktualny, wylansowany medialnie sociopatyczny bankier jako obronca ludu... to szczyt przewrotnosci. Media to posrednik pomiedzy rzadzacymi a ludem i to one ponosza odpowiedzialnosc za wrabianie ludzi w zlodziejskie rzady.
 • ~taka prawda
  (2017-10-22 17:08)
  Dlaczego PiS nie spada ? Bo to polska partia, nie putina, nie Makreli tylko Polaków !
 • ~Sfiks
  (2017-10-22 17:00)
  Można odwrócić pytanie i zapytać dlaczego opozycji nie rośnie - bo nie ma planu i nie potrafi się rozliczyć z przeszłości (PO)?!! PiS nie spada bo nic takiego nie zrobił, żeby musiało mu spadać - wręcz przeciwnie część ludzi jest zadowolona?!! PiS zrealizował część postulatów ludzi i lepiej lub gorzej przeprowadza reformy, a przy rządach PO na obiecankach i jałowej gadce się skończyło?!!
 • ~Msmsms
  (2017-10-22 16:28)
  Bzdurna teza, ze pis wygrywa bo ludziom sie nie chce. A jest wprost przeciwnie. Wreszcie ludzie czuja, ze ktos robi cos dla nich. Nie dla partyjnych kolegow, nie dla elit, nie dlatego, zeby ktos na zachodzi Europy byl zadowolony.
 • ~Dama Pik
  (2017-10-22 16:07)
  Dlaczego PiSowi nie spada ,durna opozycjo ????? Bo wy jesteście DURNI. Zamiast się zjednoczyć i zaproponować coś sensownego to wy się między sobą kłócicie. Na co innego w tej chwili Polacy mają głosować jak nie chcą na PiS ???? Ja nie chcę i co mam robić? I tak wielu Polaków ma. Mamy te 20% narodu co im się podoba PiS ,jego 500+ i jego obiecanki kiełbasy wyborczej. Co sobie dają wciskać kit bo jak powiedział aktualny prezes od telewizji Jacek Kurski " ciemny lud to kupi". I to realizuje teraz na potęgę. A co reszta ma robić???
 • ~WERT
  (2017-10-22 16:03)
  dekadencja i degeneracja zawitala w Polsce na maksa. A wlasciwie od komuny zmienilo sie jeszcze na gorsze. W sobote bylem na SOR-jako osoba towarzyszaca- i pytalem sie tam czekajacych godzinami dlaczego nie pisza skarg do NFZ. Odpowiedzieli "bo to nic nie da". A NFZ na zapytanie dziennikarza odpowie- my o zadnych nieprwidlowossciach nic nie wiemy. I wpadlismy - TO KONIEC CYWILIZACJI .TYLKO CZEKAC- SKONCZY SIE TO LUDOBOJSTWEM i APOKALIPSA.
 • ~ik
  (2017-10-22 15:28)
  on nie może -rzebolec ze nie jest prezydentem i dlatego tak lata do tego belwederu
 • ~ale żart
  (2017-10-22 14:01)
  nic dziwnego że pis-u nie spada, wystarczy posłuchać tego głupka szmaciny i człowiek chce czy nie chce głosuje na pis
 • ~qqq
  (2017-10-22 13:55)
  PiS utrafił w najniższe instynkty Polaków - nieróbstwo, kombinatorstwo, zawiść, mściwość, obłuda, kołtuństwo, sprzedajność. I to są cechy wyborców PiSu
 • ~Wojtek
  (2017-10-22 13:53)
  Kompletnie nietrafiona diagnoza. Polacy wspieraja zjednoczona prawice poniewaz chca byc wolni i miec wolna Ojczyzne. Poniewaz sa inteligentni wybieraja tych ktorzy wspieraja te marzenia. Jesli Pan tego nie rozumie to nie jest Pan Polakiem. Gdyby Pan mial minimalna wiedze o Polakach nigdy by Pan takich bzdur nie napisal. Chyba ze jest to niemiecka propaganda co jest bardzo mozliwe poniewaz pisze Pan w niemieckiej gazecie. Przyjdzie czas ze niemeickie media beda musialy sie z Polski wyprowadzic a Pan razem z nimi. Zna Pan niemiecki?