"Dlaczego temu pisu nie spada?". Pragmatyzm to nasza religia [OPINIA]

| Aktualizacja:

Dlaczego Polacy masowo nie podnoszą hardo głów przeciw PiS-owskiej władzy? Bo dorośli. Zeuropeizowaliśmy się, jesteśmy Zachodem z krwi i kości, do bólu. A zachodnie społeczeństwa kalkulują. Pragmatyzm to nasza religia.

wróć do artykułu
  • ~Arcyleming
    (2017-10-22 10:37)
    Polacy nigdy nie zaoprobują Targowiczan.
  • ~Arnold
    (2017-10-22 10:47)
    Panie mądry redaktorze a może po prostu Polacy stają za PIS-em bo żyje im się łatwiej, nie czują się lekcewazeni i oszukiwani? Może ktoś w końcu powiedział im że mogą być dumni z tego ze są Polakami? Może zauważyli że czad afer i totalnej ignorancji odszedł z poprzednią władzą? I jakie to proste.
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-10-22 10:49)
    Ci "polacy" którzy głosują na PiS to niemyślące sprzedajne dzi wki i jedyne co się dla nich liczy to 500 zł każdego miesiąca...
  • ~mic
    (2017-10-22 10:52)
    A dlaczego Platforma ma nadal tak duże lwskazniki 16% - o 16% za duzo
  • ~Ajrnek
    (2017-10-22 10:57)
    PO z PSL rzadzli 8 lat, po prostu czas zobaczyć jak pójdzie innym.Na razie PIS się sprawdza i wprowadza w życie to co obiecał przed wyborami.
  • ~Filip
    (2017-10-22 11:02)
    Wybralismy PIS, bo nie dal sie manipulowac Niemcom i Ruskim. PIS poprawia wszystko co PO ***********
  • ~helena
    (2017-10-22 11:14)
    A czy tego redaktora nie dziwi fakt ,że PiS jako pierwsza partia wprowadza te wszystkie zmiany jakie proponował społeczeństwu w swoim programie wyborczym??? że PiS nie pozwala na afery, rozkradanie panstwa? czy to tak trudno zrozumieć????? PiS dba o interes Polaków !!!!!!
  • ~Silna Polska
    (2017-10-22 11:15)
    Polacy popieraja obecnie PiS bo nie chcą się islamizować, bo nie chcą płacić na utrzymanie potomków ofiar zachodnioeuropejskiego kolonializmu w Afryce i Azji, bo nie chcą poddaństwa wobec byłych zaborców z Berlina i Moskwy, bo popierają ukrócenie rozkradania Polski, bo podoba im się wspieranie biedniejszych polskich rodzin przez państwo. A PO, PSL i Nowoczesna oraz osoby z nimi skojarzone tak się skompromitowały, że budzą w narodzie taki wstręt jak niegdyś targowica.
  • ~Londoner
    (2017-10-22 11:17)
    Kiedy spadnie pisowi, kiedy spadnie pisowi, kiedy spadnie pisowi, kiedy spadnie pisowi, kiedy spadnie pisowi.......oczekiwania i zaklecia palanta. A moze by tak k......wa przestac krasc w bialy dzien i na bezczelnego, moze wtedy komus cos spadnie i moze by przestac byc sprzedajna dzienikarska k....a i zaczac byc dzienikarzem.
  • ~psychoterapeułta żoliborskiego panaroika
    (2017-10-22 11:22)
    POlszewiki są od ZŁODZIEJSTW a PISowcy od karania i wyłapywania tych ZŁODZIEJY oraz dbania i POLSKĘ i POLAKÓW
  • ~OP
    (2017-10-22 11:31)
    Oj Schetyna, Schetyna! Jedyne co możesz sobie powstrzymać to jedynie własny stolec gdy masz rozwolnienie. PO to tylko śmieszny folklor polityczny, którego nikt już dziś nie traktuje poważnie.
  • ~ksiadz katolicki
    (2017-10-22 11:43)
    Panie Andrysiak. Jakiekolwiek porownywanie demokratycznych rzadow PIS do nawet najbardziej miekiego wprowadzania panstwa Islamskiego we Francji jest nie tylko nieuczciwe ale wrecz haniebne! Widac, ze nigdy nie przeczytal Pan Koranu. Prosze sie doksztalcic i przeczytac go w calosci. A pisze to jako teolog i specjalista od religioznawstwa mieszkajacy i pracujacy od 28 lat w coraz mocniej zislamizowanej Francji gdzie w praktykach religijnbych uczestniczy 5% chrzescijan i 85% muzulmanow a ponad 50% luszi uwza sie za niewierzacych.
  • ~Ja(bis)
    (2017-10-22 11:48)
    Co ... to mówiła Bećka? Wystarczy tylko nie kraść ... na wszystko starczy i!? Nie starcza!? Zaczęli kraść? Ściema ... za ściemą: darmowe leki, skrócone kolejki, głodowe emerytury/skrócone ... Inflacja ... inflacja ... inflacja, która w dwa lata wyskoczyła z deflacji. Kłamałam ... kłamię ... i będę kłamała.
  • ~Fedor
    (2017-10-22 11:48)
    Autor tego artykułu tez powinien coś wypożyczyć i przeczytać - najlepiej podręcznik logiki, bo szukanie analogii między Francją a Polską, islamem a katolicyzmem oraz między prezydentem islamistą z powieści francuskiego pisarza a Kaczyńskim świadczy ojej braku albo... o potrzebie szybkiego odstawienia zioła, które pali pan redaktor.
  • ~ciach
    (2017-10-22 12:14)
    PO rządziłoby dziś w najlepsze, gdyby teoria pana autora była prawdziwa.
  • ~[\/].[|-|]
    (2017-10-22 12:46)
    Uwielbiam proste recepty... no i ten Houellebecq brzmi tak swiatowo...
  • ~Apsik
    (2017-10-22 12:50)
    Hahaha - toz sie “spisal” po-matolski zurnalysta z ciemnogrodu!
  • ~Krystek
    (2017-10-22 13:04)
    Nie będę protestował bo mnie wezmą za takiego samego czubka jak Jandę, Stuhra, Poniedziałka, Środę czy Piątka
  • ~cdn/ zostalo zabronowac i pozamiatac/. Good Sunday.
    (2017-10-22 13:16)
    Po co dywagacje nam i fanfary?. Chlopy wiedzo, ze jest czas siewu i czas zbiorow. Ci co sieli gromy zebrali burze. A Chlopy co mieli zaorac, majo zaorane.
  • ~biela
    (2017-10-22 13:23)
    Ja odwróciłbym pytanie - dlaczego tym platformersom nie rośnie ? I na tak postawione pytanie należy szukać odpowiedzi. A one są bardzo proste i oczywiste. To nieudacznicy.