Jan Wróbel: Luter kojarzy mi się teraz z PiS

Chcę, by nikt nie stosował przymusu i gwałtu, wiara bowiem jest wolna i dobrowolna i winna być przyjęta bez przymusu – pisał Marcin Luter na początku swojej działalności. Niestety (?) żył za długo i wielokrotnie musiał propagować pogląd odwrotny: niech książęta Rzeszy przymusem decydują o wyznaniu w swoim państwie, bo inaczej będzie bałagan.

wróć do artykułu
  • ~ksiadz katolicki
    (2017-10-27 10:34)
    Panie Wrobel, informuje ze jest Pan troche niedoczytany. Martin Luter nigdy nie byl ksiedzem! Cala reszta zreszta na podobnym poziomie merytorycznym.
  • ~DM
    (2017-10-27 11:15)
    LUTHER , nie zaden Luter!!! Piszcie poprawnie nazwiska! Wymagacie tego tez od cudzoziemcow, bedac na obczyznie.
  • ~wyborca/w rytmie czacza,ja panu wytlumacze,czaczacza
    (2017-10-27 11:37)
    to juz Piatek. Znowu?
  • ~ALEX
    (2017-10-27 12:35)
    ZAMIAST BEZREFLEKSYJNIE ATAKOWAC AUTORA, RADZE "KSIEDZU KATOLICKIEMU" SIEGNAC PO NAJPROSTRZE ZRODLO INFORMACJI JAKIM JEST WIKIPEDIA (GOOGLE) ABY PRZEKONAC SIE O SWYM WLASNYM" NIEDOCZYTANIU I DOWIEDZIEC ZE LUTHER BYL NIE TYLKO TEOLOGIEM ALE TAKZE KATOLICKIM KSIEDZEM I ZAKONNIKIEM. TRUDNO UWIERZYC ZE "DUCHOWNY" MOZE BYC AZ TAKIM IGNORANTEM W ZAKRESIE ZNAJOMOSCI FAKTOW DOTYCZACYCH RELIGII. TEN WPIS JEST KOMPROMITUJACY I MAM NADZIEJE ZE DYLETANT UKRYWAJACY TOZSAMISC ZA PSEUDONIMEM "KSIADZ" TO TYLKO POSPOLITY AMATOR TRAWIONY AMBICJAMI PRZERASTAJACYMI WLASNE INTELEKTUALNE MOZLIWOSCI, NIEPOMNY WLASNEJ IGNORANCJI.
  • ~ALEX
    (2017-10-27 12:42)
    WSZYSTKO CO WIEMY O LUTHER RACZEJ WSKAZUJE NA TO ZE W MOMENCIE PRZYJMOWANIA SWIECEN, A TAKZE JESZCZE NA DLUGOM POTEM LUTHER BYL SZCZERYM I ZARLIWYM KAPLANEM.
  • ~abra
    (2017-10-27 12:48)
    A z kim Wam się kojarzy Wróbel? Mnie z .....!
  • ~wojtek
    (2017-10-27 13:56)
    Mówiąc prościej: kłamią rano, kłamią w południe, kłamią wieczorem. Zagadka dla inteligentnych: co robią w nocy?
  • ~stary wróbel
    (2017-10-27 14:22)
    Za skojarzenia red. Wróbla nie odpowiadam...
  • ~ALEX
    (2017-10-27 15:29)
    ZAATANOWCIE SIE NAD PYTANIEM TAKIM TAKIM JESTESCIE ABY PRZYZNAWAC SOBIE PRAWO DO ROZSTRZYGANIA O KATOLOCKOSCI LUTHERA W MOMENCIE PRZYJMOWANIA SWIECEN I KTO WAM UDZIELIL PRAWA DO OSODZANIA CZLOWIEKA KTOREGO STAN SUMIENIA W TAMTYM DECYDUJACYM MOMENCIE NIE MOZE WAM BYC ZNAZNY.
  • ~Mam grać 😊
    (2017-10-27 17:28)
    Panie Janeczku, pokiełbasiło się panu, Martin Luther z niejakim Vladimirem Uljanowem. Ale rozumiem , końcówka roku ta sama - 17. A to, czy XVI czy XX wiek, jeden pies. Czy XXI , jeden PIS
  • ~juzio
    (2017-10-27 17:33)
    To co popchnęło Lutra, to handelek odpustami grzechów w wykonaniu kościoła Rom Kat.
  • ~autor nieznany
    (2017-10-27 17:57)
    Mniej znane jest, ze Martin Luther byl zacieklym wrogiem Zy.dow, co o nich pisal, lepiej nie bede cytowal...
  • ~z zaświatów
    (2017-10-27 21:15)
    Po katofobach z Czerskiej można sie zawsze spodziewać, że będą sączyć antychrześcijański jad, judzić i gonić za złotym cielcem
  • ~krzyhoo1
    (2017-10-28 17:03)
    Fajny tekścik inteligenta dla inteligentych, nawet dla tych "inaczej", bo a nóż-widelec coś z tego im się wryje w miejsce, gdzie powinny być fałdy.