Maciej Miłosz: Rzeczywistość w Wojsku Polskim była zła i jest zła

| Aktualizacja:

W dwa lata uzdrowiliśmy Wojsko Polskie, a zaraz będzie tak świetnie, że nikt nam nie podskoczy. Historia Wojska Polskiego rozpoczęła się w 2015 roku, a prawdziwym początkiem jest szczyt NATO w Warszawie – tak w skrócie i uproszczeniu można streścić narrację ministra obrony Antoniego Macierewicza.

wróć do artykułu
 • ~MA
  (2017-11-09 08:34)
  PO rozmontowało z skrupułów, nie przestrzegając ustawy zabierało pieniądze przeznaczone na modernizację techniczną. Nie protestował ani Klich, ani Siemoniak, ani generałowie, którzy teraz mówią w jak fatalnej sytuacji jest wojsko. A WOT to nareszcie logiczny system szkolenia rezerw osobowych, który też rozwaliło PO.
 • ~antypisiak
  (2017-11-09 10:37)
  Ludzie czy ktorys z was sluzyl w wojsku ,bo widac,ze nie macie zielonego pojecia o szkoleniu zolnierzy .Zolnierz po dwoch tygodniach szkolenia dopiero nauczy sie chodzic w szyku,a gdzie nauka strzelania,chociaz w tej chwili gdy nie ma strzelnic w wiekszosci garnizonow to na sucho bedzie umial,ale bedzie bal sie huku.Tak ,ze WOT to pieniadze wyrzucone w bloto.
 • ~jod
  (2017-11-09 08:44)
  już to weidzę jakby platforma finansowała zakup krabów figa kupili by caracale i tyle w temacie nie mówiąc już o tym że macierewicz poprawił los szeregowych tłamszonych butem za czasów popls a tych generałów co narzekają no cóż to gwiazdy poprzedniej mahącej związki z rosją i izraelem
 • ~KODer
  (2017-11-09 08:44)
  Kolejny symetrysta się znalazł, rrwał jego nać... ZA SIEMONIAKA, A PRZEDTEM KLICHA, BYŁO W WOJSKU POLSKIM CUDOWNIE, MIELIŚMY NAJPOTĘŻNIEJSZĄ ARMIĘ ŚWIATA-ALE PRZYSZEDŁ RUSKI AGENT MACIAREWICZ I W MINUTĘ COFNĄŁ ARMIĘ DO XIX WIEKU-to jest jedyna,słuszna narracja,jedyny,słuszny pogląd i jedyny,słuszny ton-a jak ktoś usiłuje szukać dziury w cały ,ten jest *********** NO!
 • ~to wszyatko
  (2017-11-09 09:03)
  Radziłbym "DERY byście zajęli się swoją Bundeswehrą bo syfu i dziadostwa jakie tam macie nie posprzątacie za 20-lat a wam się marzy europejska armia ,dobrze że chociaż w Polsce rękami pismaków możecie wszystko pisać
 • ~Batko-Macisław Płatow
  (2017-11-09 09:22)
  Nie jest marnowanie pieniędzy na OT ,ktoś kto tak mówi-pisze nie zna zasad funkcjonowania zasad takich jednostek. Bo OT ODPOWIADA za swój Rejon ,czyli walka z katalizami przyrody ,perfekcyjna znajomość terenu ,itd. Dziś biorę pierwszego z brzegu młodzieniaszka daję Mu do łapek np: Kałach ,proszę o rozebranie ,oczyszczenie i złożenie,o strzelaniu nie mówię.I co widzę taki nie wie jak ,co.Czas Okopów już się skończył ,dziś liczy się jako podstawa OBRONA swojego regionu.
 • ~nie wiem, nie widzialem Orzysza, nie slyszalem, GADAJO.
  (2017-11-09 08:44)
  Odpowiadaja za Orzysz...... Bo film o maltretowaniu mlodych Ludzi , BEZ PLECOW, ktorzy czasem nawet nie podolali rygorze i ponizaniu/ np. FALA// KOCIARSTVO, VICKI, WACKI? zamiatanie schodow szczoteczka do zebow pod gore, nie w dol, przez cala noc do rana, rozwalanie celowe wszystkiego do gory nogami, lacznie z lozkami, posciela, ubraniami, butami, onucami/ Byly tylko na unitarce/, czyli do przysuegi- to wszystko sluzylo jednemu.I podczas filmu o ORZYSZY na pytania wysokich ranga Notabli odpowiedzi sa takie same jak przed komisja Amberowa. NIE WIEM< NIE SLYSZALEM< NIE WIDZIALEM.Ale jaja, ale jaja ale jaja gadajo.
 • ~lektor
  (2017-11-09 11:01)
  Tak tak - wszyscy są winni tego że po dwóch latach od zmiany rządu żadna modernizacja armii nie ruszyła z miejsca. Tusk wraz z Sorosem i szalonymi elitami z Brukseli wzięli i trzymają tą modernizację, nie puszczając jej z miejsca!
 • ~bojownik
  (2017-11-10 15:16)
  Polakom nie zalezy na obronie niepodleglosci, nie zamierzaja o nia walczyc. Stan polskiej armii maja gleboko w de, minister wariat zupelnie im nie przeszkadza. A te wszystkie gadania o patriotyzmie sa tylko po to zeby sie lepiej poczuc przez chwile.
 • ~kisiek
  (2017-11-09 11:51)
  jeśli jest tak źle, to czemu jest tak dobrze???
 • ~student
  (2017-11-09 21:07)
  Amen. W końcu w mediach ktoś napisał coś mądrego.

Może zainteresować Cię też: