"Uruchomienie artykułu 7 przez UE wzmocni rząd PiS, Tusk może zapomnieć o powrocie do polityki w Polsce"

| Aktualizacja:

Sankcji dla Polski raczej nie będzie, natomiast uruchomienie przez UE artykułu 7 wobec Polski wzmocni rząd PiS - powiedział PAP dr Michał Kuź z Uczelni Łazarskiego i Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

wróć do artykułu
  • ~yeti
    (2017-12-25 12:08)
    pis samo na siebie donosi ale wine zwala na po jakis absurd
  • ~wielowalnieta
    (2017-12-19 09:37)
    Unia musi zaorac ten Polski bajzel...Michnik na Prezydenta!!!
  • ~Ciemnosci egipskie
    (2017-12-19 09:36)
    Tylko sankcje gospodarcze rusza ciemna mase.
  • ~pracowity
    (2017-12-19 09:26)
    Polska nie powinna robic ustepstw w sprawie arabskich migrantow nazywanych "uchodzcami", bo dunska socjaldemokracja oswiadczyla, ze arabscy migranci maja wrocic do swoich krajow. Merkel jesdt coraz bardziej osamotniona w UE i dlatego nie bedzie juz mogla szkodzic Polsce.
  • ~rubikoń
    (2017-12-19 06:51)
    A Goy? nie pomoże dobić watahy?
  • ~gs
    (2017-12-19 05:44)
    Cos mi sie wydaje ze ten "uczony pan" troche przeszacowuje polski ciemnogrod , jestem pewien ze ludzi myslacych jest wiecej w tym kraju
  • ~Muchomor Dożylny
    (2017-12-19 01:15)
    Przypominam stare/nowe ekspose sejmowe pewnego premiera rządu tegokraju - znane pod tytułem: NIERDZEWNE GWOŹDZIE PRZYSZŁOŚCI (czyli humoreska na przednówku) (oczywiście dożylna) ............... ............ - Drodzy ziomale! I ziofemale też! - Widzicie - jakoś daję radę z tym angielskim! ... O czym to ja mówiłem... ... aha - o tych nierdzewnych gwoździach... One kiedyś na pewno będą! Zapewniam was w imieniu tego rządu! I w imieniu wszystkich poprzednich... ...i następnych... Trzeba te gwoździe tylko uchwalić... Potrzebna jest w tej sprawie cierpliwość, wytrwałość i dyscyplina, taka obywatelska, oraz dyscyplina partyjna... ...i oczywiście odpowiednia ustawa... A potem rozporządzenie takiego właściwego ministra... (bo na razie jest niewłaściwy - taki tymczasowy zderzak) A potem załącznik do tego rozporządzenia... A potem aneks do załącznika ... I poprawka do aneksu... I nowelizacja poprawki... I wolna sobota... I Barbórka... I Trzech Króli... I Matka Teresa z Kalkuty... I sam diabeł wie (ten, co to - jak mawiał nasz umiłowany do Bulu prezydent - tkwi w szczegółach), co jeszcze jest potrzebne... Jest to nasza, taka niezłomna, wola w sprawie tych nierdzewnych gwoździ i przeprowadzimy nasze zamiary konsekwentnie, bez względu na protesty i tak czy inaczej przeprowadzone konsultacje społeczne! Te gwoździe będą, bo musimy ulżyć doli samotnych matek z Opola! I nie tylko z Opola! I nie tylko ulżyć! Ale nawet poprawić! Tak, żebyśmy wszyscy - my, zwyczajni ludzie, mieli każdego dnia poczucie, że przy naszym, takim wspólnym, stole, gdzie jedni - zgodnie z mechanizmami wolnego rynku, nareszcie - jak przystało na taki wreszcie wolny, europejski kraj - do woli jedzą, piją i lulki palą, a inni regulują w ich imieniu rachunki przy nowoczesnych kasach fiskalnych - przynajmniej my, zwyczajni ludzie, którzy każdego dnia czujemy się dobrze i poczuwamy się do takiej pozytywnej odpowiedzialności za to, żeby czuć się jeszcze lepiej... i nie ulegamy pesymistycznym nastrojom szerzonym przez malkontentów i defetystów! Jak przystało na obywateli wolnego kraju, kraju takiego wreszcie demokratycznego, kraju takiego prężnego, kraju prężącego się do skoku jak taki średniej wielkości europejski tygrys, jednym słowem - kraju takiego leżącego w środku Europy jak wyspa! Jak taka zielona wyspa! A teraz wrócę do referendum we wszystkich postulowanych przez was sprawach i do miliona czy dwóch albo nawet trzech milionów zebranych przez was podpisów (a zbierajcie sobie, zbierajcie - wy moi przydrożni poszukiwacze leśnego runa!)... Wynik takiego referendum jest oczywisty dla każdego europejskiego patrioty - zwłaszcza wtedy, gdyby miało się ono nie odbyć - bo nie wolno naszej wielkiej europejskiej ojczyzny narażać w czasie kryzysu na niepotrzebne wydatki! I tak te ruskie serwery kosztują nas za dużo... Tak dużo, że podejrzewam nawet czasem, że Rosjanie nie przedstawiają nam takich do końca uczciwych faktur, co nie znaczy, że pomawiam ich o takie jakieś - nie chciałbym tu użyć niezręcznego sformułowania - wyborcze oszustwo, bo jestem pewien, że za swoje/nasze pieniądze nasi rosyjscy partnerzy stwarzają w moim przekonaniu takie raczej uczciwe fakty dokonane... ... Zresztą Pan Premier Putin jest gwarantem pomyślnego rozwiązywania spraw polskich i gwarantem wlaściwych oraz coraz lepszych, takich dobrosąsiedzkich, relacji między naszymi krajami! Zapewnił mnie o tym wielokrotnie na sopockim molo i przy innych okazjach! Przypomnę zresztą przy okazji (skoro już jesteśmy przy okazjach, które, jak wiadomo. czynią... - mniejsza zresztą, co albo kogo te okazje czynią..), więc przypomnę to, co już raz powiedziałem, a co chciałbym, żeby stało się takie raczej oczywiste dla każdego obywatela tegokraju, że nie każde oszustwo jest przestępstwem, a nie każdy złodziej oszustem! Wasz Umiłowany i Dozgonny Premier
  • ~Totalna Niedyspozycjo Umyslowa!
    (2017-12-19 01:08)
    Żeby nie uschnąć z tęsknoty za Tuskiem - pijcię ciepłą wodę z kranu, której wam chyba POzostawił w korycie PO same wręby! - I zagryzajcie sieczką rżniętą przez TVN...
  • ~Bubu
    (2017-12-19 00:18)
    Nie chwytam po co Pis wojuje z EU. Chce koniecznie zbratać się z Rosją. Jak Rosja przytuli Polskę to już nie puści. Inny scenariusz : Niemcy szczypani przez Pis zwąchają się z Rosją. Dla Niemiec i Rosji to super rozwiązanie. Dziwię się, że Polacy nie obawiają się tego. No ale co tam jest 500+.
  • ~wprowadził €uro do obiegu w Polsce w roku 2011-tym
    (2017-12-19 00:09)
    Im dalej, ten szkodnik od Polski, tym lepiej. 1. szkodnika, największego jakiego mieliśmy od 1945 roku, nie ma w Polsce, naszkodził i dał dyla, oby na zawsze. 2. te stare, głupie baby, szczególnie z warszawy, na kogo one teraz będą głosowały, skoro, z polskiej sceny politycznej znikł ich "goguś"?? 3. obrady w brukseli, prowadzi po "angielskiemu", ten poliglota z bożej łaski! 4. w sprawach €uro jest niekwestionowanym autorytetem, wszak to on wprowadził €uro do obiegu w Polsce w roku 2011-tym ,o czym niektórzy zapomnieli.
  • ~Norbert
    (2017-12-18 22:08)
    TARGOWICA to Kaczyński ,Episkopat,Rydzyk ,i politycy PiS
  • ~koala
    (2017-12-18 22:00)
    Szczekajcie sobie pisowskie trolle, i tak każdy wie że Tusk to mąż stanu a wasze podłe komentarze tylko Tuska wzmacniają.......spadam stąd bo zarażę się pisowską wścieklizną !!!!
  • ~stop_bolszewii_koniec_dyskusji
    (2017-12-18 21:27)
    Skoro wobec wielkiej Rosji sa sankcje !!! To kto sie pisowskiej bolszewii wystraszy ?! No kto ? W Europie nie ma miejsca dla bolszewii. Nie dociera ? Do jasnej cholery.
  • ~Temida
    (2017-12-18 21:15)
    PiS łamaniem konstytucji, demokracji i praworządności sam na siebie donosi i o sankcje KE się prosi?! Najlepiej byłoby, gdyby sankcje były nałożone na władze PiS i zmusiły je do dymisji ? Władze PiS same zgłaszały sankcje dla Rosji i Korei za łamanie demokracji i umów międzynarodowych ?
  • ~Nie utonie to co ma
    (2017-12-18 21:01)
    Wzmocni rząd PIS i już bez żadnych przeszkód ten będzie mógł wprowadzić nas w gospodarcze, kulturowe i społeczne średniowiecze.
  • ~ewa koby
    (2017-12-18 20:58)
    ewa koby artykol 7 powinien dotyczyc raczej polityki kanclerin guzik bo sie w nie ubrala z guziczkowy kler by tepic jestesstwo europejczykow ala ARAB welt
  • ~Walenciak
    (2017-12-18 20:52)
    Hiszpanie po faszystowskim spałowaniu Katalonii będą atakować Polskę za brak praworządności?Litwa Łotwa i Estonia wygonią polskie F16 a zastąpią je swoimi motolotniami?Wszyscy mają coś za uszami i chcą spokoju a nie wojny dyplomatycznej.
  • ~J24
    (2017-12-18 20:45)
    Powiedzcie mi drodzy internauci jaki interes oprócz Niemiec i Francji ma większość pozostałych krajów w wypowiedzeniu Polsce wojny pozamilitarnej?
  • ~Burack
    (2017-12-18 20:33)
    Za Jarka zabiorą ciemnemu ludowi dopłatę do hektarka!!!!!!
  • ~myszka miki
    (2017-12-18 20:20)
    Jak sie - po raz kolejny - okazuje, w Polsce nie trzeba myslec, by byc "naukowcem". Jesli pisiaczki z prezesem na czele - sluchaja opinii pana Kuzia i podobnych orlow, to sie zdziwia, gdy rzeczywistosc wywinie orla, Polska najpierw straci miliardy euro, potem wyleci z Unii i trafi w objecia Rosji.Na razie Piski wiedza, ze Uniia"nic nie zrobi Polsce" bo Wegry obronia. Czyzby? Tak jak glosowali przeciwko panu Tuskowi?

Może zainteresować Cię też: