Osiecki: Opozycja dała się zaskoczyć PiS-owi i zaczęła popełniać błąd za błędem

W "Ojcu chrzestnym", książce tak samo o mafii, jak i o polityce, don Corleone poucza syna, że "nie ma w życiu większej naturalnej korzyści niż przecenianie przez wroga naszych wad, poza niedocenianiem przez przyjaciela naszych zalet". Tymczasem w zeszłym tygodniu większa część opozycji doprowadziła do absurdalnej sytuacji, w której polityczny przeciwnik nie docenił jej wad, a sympatycy przecenili zalety. Właściwie okazało się, że są tylko wady.

wróć do artykułu
 • ~ jarek
  (2018-01-17 12:52)
  wg pana to opozycja ? to szkodniki wieksze niz kiedys stonka To jest robactwo wijace sie wokol swej utopii
 • ~Sewero
  (2018-01-16 08:27)
  Po to jest komisja by obradowac i pripozycje ulepszyc. Parlamentarzysci powinni o tym wiedziec lepiej niz ktokolwiek inny. Z drugiej strony jesli 15 latka moze wstapic w zwiazek malzenski - na co wybrancy narodu sie zgodzili - to odmawianie jej prawa decydowania o niechcianej ciazy jest gigantyczna hipokryzja. Czy wy w ogole jestescie w stanie logicznie i spojnie myslec?
 • ~m-53
  (2018-01-15 09:28)
  Strasznie wymyślne te autorskie kombinacje myślowe i oparte na nieprawdziwych przesłankach. Wszak w PO BYŁA DYSCYPLINA głosowania i PiS nic tu nie musiał robić i wywalenie posłów, a powinni również niegłosujących, było naturalną konsekwencją. Nieprawdą jest również, że PO "właściwie nie popierało" projektu - przecież hurmą i z krzykiem biegali z wieszakami, z okien sejmowych popierali demonstracje z wieszakami i w czarnych kieckach. Kto, jak nie PO i KOD przenieśli te wygłupy nawet do szkół. Jeżeli PO nie popierała to w takim razie oszukiwała ludzi - organizowali po prostu demonstracje antyrządowe korzystając z okazji. Tydzień kombinowania a obrona wyszła marnie.
 • ~ojciec chrzestny u Pana Jacka, pasowalby czy nie ?
  (2018-01-15 08:27)
  Swietny komentarz Pana Redaktora o Ojcu Chrzestnym. UNIWERSALNY. Pasuje do kazdej z Komisji Sejmowych na tematy naduzyc, amberowych , reprywatyzacyjnych , i kazdej nastepnej.
 • ~nikt nie mowil ze bedzie latwo, ale dziadostwa nie przewidz
  (2018-01-15 08:21)
  jesli proste rzeczy trzeba tlumaczyc prostym zwyklym ludziom w tak zawily sposob jak wyzej,to znaczy ze wszystkie proste kombinacje slowne zostaly w pelni wykozystane.

Może zainteresować Cię też: