Ciemna strona Wyklętych wg Zychowicza. "Żołnierze polscy chodzili od chałupy do chałupy i dokonywali bestialskich egzekucji"

| Aktualizacja:

Ustawa o IPN to ustawa w duchu postsowieckim. Część ludzi wychowanych w systemie komunistycznym podświadomie kopiuje jego pomysły. Wtedy był urzędowy mit Armii Ludowej, której nie wolno było „szkalować”, teraz zastąpili ją wyklęci - mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną historyk Piotr Zychowicz.

wróć do artykułu
  • ~CONDOR
    (2018-02-15 20:15)
    Trafione w dychę. Pisowskie kulsony mają komunę wbitą w tył głowy tak mocno, że znalazła się w samym pniu mózgu. Ci ludzie krok po kroku odtwarzają świat znany z dzieciństwa - czyli PRL. W każdej sferze - politycznej, ustrojowej, kulturowe, nawet estetycznej. To przywracanie "teleranków" i "sond" w TVPiS - to jest właśnie element tego rekonstruowania świata komuny. DRAMAT.
  • ~Zenon
    (2018-02-15 20:41)
    Po jakiego grzyba robić wywiad z jakimś dziwnym "historykiem" (Zychowicz) marzącym o tym, aby żołnierze WP byli podczas II WŚ towarzyszami broni "chłopców z Wehrmachtu i Waffen-SS oraz piszącym, że przegrana Niemców pod Stalingradem to była wielka tragedia dla Polski.
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-02-15 20:50)
    Facet fantazjuje na temat konkwisty ułanów pod butem Fryderyków, a ci mu mikrofon podają zamiast garści tabletek i kaftana na obłęd.
  • ~manny
    (2018-02-15 20:58)
    Stek bredni jak zwykle.....
  • ~POtomkowie SSmanów czas zacząć
    (2018-02-15 21:08)
    spłacać Polsce reparację wojenne za spaloną Polską ziemię ,gw. ałty i mo. rdy na Polakach.
  • ~terazniejszy
    (2018-02-15 21:18)
    historia zwasze byla elementem ksztaltowania narodowego swiatopogldu -nam Polakom jest praktycznie obojetne jakie maja historie ci inni, bo ich historia nie reprezentuje naszego interesu. To w sumie tyle....mozna dyskutowac, jaka historia oddaje prawde historyczna - praktycznie wszystko jest od wiekow politycznie zfalszowane i pisane historia zwyciezcow. Uwazam, ze puki czlowiek czegos nie widzial na wlasne oczy, czego faktycznie nie przezyl - nie powinien wierzyc w cokolwiek co bylo przedtem.
  • ~yes, it is
    (2018-02-15 21:44)
    Przecie to jest kolejny gross, manipulant dla korzyści
  • ~Ryszard
    (2018-02-15 22:32)
    Czy któryś z krytyków Zychowicza przeczytał choć jedną jego książkę ?
  • ~? ? ?
    (2018-02-16 07:56)
    Czy ustawy traktujące o kłamstwie oświęcimskim i negowaniu holokaustu też są według tego pana postsowieckie? Czy głosowanie nad ukaraniem Czarneckiego niby za szkalowanie Thun też jest przykładem sowietyzacji UE? Czy reperkusje z jakimi spotyka się Ziemkiewicz też są przykładem sowieckiego ukształtowania jego adwersarzy?
  • ~Lesiu
    (2018-02-16 09:16)
    JAK WAM NIE WSTYD PISAĆ TAKIE ******** ? POKOLENIE UB !
  • ~Cherny
    (2018-02-16 09:47)
    Polecam książki Pana Zychowicza. Ciekawie i co najważniejsze rzetelnie napisane. Prezentują świeży logiczny punkt widzenia na najnowsza historię. Bezrefleksyjnym krytykom mówię najpierw przeczytajcie a potem dyskutujcie.
  • ~K.B.W. i U.B.
    (2018-02-16 10:02)
    K.B.W. i U.B. Powstały z rozkazu samego Stalina. Były to organizacje przystosowane do niszczenia organizacji które nie wspierały narzuconego Komunizmu.
  • ~Edi
    (2018-02-16 10:38)
    Do Condor. Tak jak piszesz czuje sie jak w komunie.chociaz mowia ze byl to socjalizm . Tylko dziwie sie.ze ludzie nic nie robia.Rzadzacy przemysleli wszystko i otaczaja nas swoja pajeczyna w kazdej dziedzinie .nawet czas wolny chca nam ukladac. Mlodzi dostali pare groszy i juz nie mysla. Potrzba w Polsce .aby powstaly nowe partie mlodego pokolenia i one zaczely rzadzic.inaczej rzadzace piotrowicze zniszcza myslenie w narodzie.
  • ~oburzacz
    (2018-02-16 10:49)
    Zychowicz doskonale wpisuje się w nurt psychologii wstydu, czy napisał choć jedną książkę pokazującą dobre strony Polski i Polaków???
  • ~Tomek z W-wy
    (2018-02-16 11:13)
    Tak, ta ustawa to rusyfikacja Polski. Trzeba pamiętać o tym, że w dzisiejszej Rosji obowiązuje od roku 2014 ustawa, według której za mówienie, że Związek Sowiecki przystąpił do II Wojny Światowej jako sojusznik Hitlera grozi kara więzienia lub bardzo wysokiej grzywny.
  • ~Wykładowca akademicki
    (2018-02-16 11:29)
    Czy ten Zychowicz przypadkiem nie podpada bod nową ustawe o szkalowaniu polski i polakuw?
  • ~beret
    (2018-02-16 11:32)
    Jeszcze miesiąc temu Zychowicz pisał o 11-tu zamordowanych Żydach, teraz - po miesiącu - już urosło do 13- tu... Poza tym - w czasie tej masakry "Ognia" nie było. Żołnierze otworzyli ogień z nieznanych powodów, nie dobili 7-miu rannych, nie zlikwidowali świadków. I wkurza mnie taka "Zychowiszczyzna" jak nie wiem co. Wszędzie szuka i publikuje same czarne łaty. Wyghrał Szurkowski !!! Dla niego nieistotne, bo Hanusik nie dojechał do mety. Cóż to za koledzy w drużynie, którzy zostawili go na pastwę losu?!!! Albo - Wygrał Stoch? No i co z tego?!!! Cała reszta Polaków daleko za podium i nie widać szans na poprawę - nieudacznicy. Po co oni w ogóle jeżdżą na zawody. To włąśnie styl Zychowicza... Powstanie Warszawskie - a po co? A napisz koleś że Powstanie w gettcie było bez sensu. No napisz i nagłośnij, bohaterze...
  • ~beret
    (2018-02-16 11:54)
    Fakt jest faktem i nie trzeba ich ustalać panie Zychowicz. Jeżeli żołnierze AK wyzwolili Gęsiówkę - a to jest fakt - a Gross napisze, że Polacy jej nie wyzwolili tylko wysadzili w powietrze razem z Żydami - to to jest właśnie wbrew faktom. Poza tym - ustawa mówi o państwie polskim i narodzie polskim, a nie o oddziałach czy kompaniach AK, WiN lub innych...
  • ~Ciemna strona Zychowicza doprowadzi kiedyś
    (2018-02-16 12:18)
    do tego, że zostanie historykiem wyklętym (albo nawet przeklętym!) - bo on - jak człowiek zbyt jeszcze młody nie uświadamia sobie zagrożeń naszych czasów i nie czuje odpowiedzialności za każde napisane słowo!
  • ~W Polsce wszystko PO staremu: śledź śledzi śledzia!
    (2018-02-16 12:31)
    A ży dzi po staremu tylko jedzą polskie śledzie z cebulką! - I to dopiero jest prawdziwe nieszczęście Polski i Polaków! A kelner Zychowicz wprawnie i sprawnie napełnia im dobrze schłodzone kieliszki!

Może zainteresować Cię też: