Ciemna strona Wyklętych wg Zychowicza. "Żołnierze polscy chodzili od chałupy do chałupy i dokonywali bestialskich egzekucji"

| Aktualizacja:

Ustawa o IPN to ustawa w duchu postsowieckim. Część ludzi wychowanych w systemie komunistycznym podświadomie kopiuje jego pomysły. Wtedy był urzędowy mit Armii Ludowej, której nie wolno było „szkalować”, teraz zastąpili ją wyklęci - mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną historyk Piotr Zychowicz.

wróć do artykułu
  • ~P o l i n u s
    (2018-02-16 18:53)
    Zbrodniarze stalinowscy wspierani propgandowo po wojnie przez różnych "g r o s s ó w i zy ch i o w i c z ó w" mordowali ludnośc cywilna podszywajac się pod "w y k l ęt y c h" by potem ich szkalować i w katowniach wykańczać, o tym trzeba pisać antypopsklie k a n a l i e potomkowie stalinowskich katów
  • ~CONDOR
    (2018-02-15 20:15)
    Trafione w dychę. Pisowskie kulsony mają komunę wbitą w tył głowy tak mocno, że znalazła się w samym pniu mózgu. Ci ludzie krok po kroku odtwarzają świat znany z dzieciństwa - czyli PRL. W każdej sferze - politycznej, ustrojowej, kulturowe, nawet estetycznej. To przywracanie "teleranków" i "sond" w TVPiS - to jest właśnie element tego rekonstruowania świata komuny. DRAMAT.
  • ~POtomkowie SSmanów czas zacząć
    (2018-02-15 21:08)
    spłacać Polsce reparację wojenne za spaloną Polską ziemię ,gw. ałty i mo. rdy na Polakach.
  • ~Wykładowca akademicki
    (2018-02-16 11:29)
    Czy ten Zychowicz przypadkiem nie podpada bod nową ustawe o szkalowaniu polski i polakuw?
  • ~yes, it is
    (2018-02-15 21:44)
    Przecie to jest kolejny gross, manipulant dla korzyści
  • ~Zenon
    (2018-02-15 20:41)
    Po jakiego grzyba robić wywiad z jakimś dziwnym "historykiem" (Zychowicz) marzącym o tym, aby żołnierze WP byli podczas II WŚ towarzyszami broni "chłopców z Wehrmachtu i Waffen-SS oraz piszącym, że przegrana Niemców pod Stalingradem to była wielka tragedia dla Polski.
  • ~Lesiu
    (2018-02-16 09:16)
    JAK WAM NIE WSTYD PISAĆ TAKIE ******** ? POKOLENIE UB !
  • ~Nie wiem, czy ci tak aktywni tutaj ...
    (2018-02-16 22:55)
    Nie wiem, czy ci tak aktywni tutaj obrońcy praw człowieka obrzezanego - najczęściej osobnicy wyzuci z honoru i godności - o tym wiedzą - ale jak sowieci "wyzwalali" terytorium Polski po 17 września - to eskimosi z północno-wschodnich rubieży RP darli polskie flagi na pół (WZDŁUŻ!!!) i trzymali obie połówki w pogotowiu - tak na wszelki wypadek! - Czerwone, żeby witać bolszewików ich czerwonymi flagami w "ojczyźnie" - a białe, żeby się nie zes rać ze strachu w przypadku ostrzału i żeby czym prędzej (albo jeszcze prędzej!) wywiesić białą flagę! ------- ---- Ciekaw też jestem, czy ci wszyscy "aktywiści" tak zatroskani o "polski ant ysemi tyzm" też trzymają na wszelki wypadek pod poduszką obie połówki polskiej flagi - w razie, gdyby jednak znów zaraza wdarła sie do Polski na obcych czołgach?!
  • ~@@ ... od chałupy - do chałupy ... @@
    (2018-02-16 20:04)
    Tak sobie myślę, że gdyby choć jedna "partia" żołnierzy wyklętych tak sobie poczynała - to podczas każdej zimy, kiedy jednak gdzieś i u kogoś musieli się "zatrzymywać", coś jeść, zaopatrywać się u kogoś w jakieś ubrania - i oczywiście choć na chwilę się zdrzemnąć - niechybnie zostaliby podczas takiej drzemki, przymiarki lub obiadu przez tych paru polskich chłopów, którzy się jakimś cudem przed ich bestialstwem uchowali, zatłuczeni cepami na miazgę! - A jednak o dziwo - "jakoś tak się złożyło", że zgnili w ubeckich kazamatach albo z dziurami w potylicach zostali wywleczeni przez słynne krwawe okno na Rakowieckiej i wrzuceni do bezimiennych mogił! - Może im po prostu zależało na osobistym kontakcie z prof. Szwagrzykiem? - No bo kontaktu z Zychowiczem zapewne by unikali...
  • ~babcia
    (2018-02-16 16:31)
    Wyjatkowo madry komentarz. Bardzo dziekuje. Tak rzadko trafi sie, ze ktos w Polsce patrzy na historie w sposob inteligentny i ma do tego historyczne przygotowanie.
  • ~beret
    (2018-02-16 11:54)
    Fakt jest faktem i nie trzeba ich ustalać panie Zychowicz. Jeżeli żołnierze AK wyzwolili Gęsiówkę - a to jest fakt - a Gross napisze, że Polacy jej nie wyzwolili tylko wysadzili w powietrze razem z Żydami - to to jest właśnie wbrew faktom. Poza tym - ustawa mówi o państwie polskim i narodzie polskim, a nie o oddziałach czy kompaniach AK, WiN lub innych...
  • ~My, Polacy, nie musimy sie nikomu tłumaczyć!
    (2018-02-16 14:01)
    - Zwłaszcza Zychowiczowi! ----- ---- -- - Z NICZEGO!!! - Ani nikomu niczego "wyjaśniać"! - ---------- Nie potrzebujemy też, żeby nam ktoś "wyjaśniał" sprawy dla nas i dla wszystkich przytomnych i uczciwych ludzi na świecie oczywiste! - Wyjaśnienie jest proste - bo naga prawda jest taka, że to Niemcy (a nie żadni "naziści"!) są odpowiedzialni za wszystkie niekorzystne "zjawiska" w powojennej Europie - również za wojenną zapaść demograficzną Europy!!! Niemcy są w pełni odpowiedzialni za "nowy europejski ład" zapewniony nam po rozpętanej przez Niemców wojnie przez "dobrego wujka Joe" za skwapliwą aprobatą Amerykanów i Anglików! - Gdyby Niemcy nie rozpętały wojny i gdyby Europa nie zmagała się przez prawie 6 lat z niemiecką pazernością, niemieckim bezdusznym i bezmyślnym zawziętym okrucieństwem i barbarzyńskim bestialstwem - a potem nie musiała w pocie czoła przez wiele lat aż do dzisiaj usuwać gruzy i naprawiać dokonane przez Niemców zniszczenia - to narody Europy i państwa europejskie budowałyby przez 100 lat pokoju swoją i wspólną pomyślność! Jest też oczywiste, że pół Europy nie jęczałoby bezsilnie przez 45 lat w plu-gawym sza-mbie bolszewickiej "narodowowyzwoleńczej" utopii i chrześcijańska jedność Europy zostałaby zachowana! A Niemcy byłyby wedle znanej recepty Churchilla prewencyjnie bombardowane dywanowo co 50 lat albo i częściej bez podania powodu! I akurat jakoś tak teraz wypadałby termin drugiego bombardowania!!! - No i dodam na koniec, że może nawet państwo Iz ra el by nie powstało?!!! - Jednym słowem Niemcy w haniebny złodziejski sposób - wywołując wojnę - pozbawili nas wszystkich możliwych korzyści! - Może ci wszyscy specjaliści od "alternatywnej historii" z Zychowiczem na czele podjęli się rozważyć takie utopijne dzieje Europy i Polski - bez KONIECZNOŚCI działania po rozpętanej przez Niemców i "dokończonej" przez Stalina wojnie rozmaitych "żołnierzy wyklętych"?!!!
  • ~oburzacz
    (2018-02-16 10:49)
    Zychowicz doskonale wpisuje się w nurt psychologii wstydu, czy napisał choć jedną książkę pokazującą dobre strony Polski i Polaków???
  • ~gir
    (2018-02-16 14:40)
    Panie Zychowicz, a jednak nie oparł się Pan szablonowemu myśleniu, szukaniu niesprawdzonych i niepotwierdzonych dowodów i wybielaniu tzw. "wyklętych". To co Pan pisze to nie do końca prawda i duże uproszczenia. Pisze Pan - W Zaleszanach doszło do zatargu z miejscowymi. Pan chyba żartuje albo kpi w żywe oczy - bezbronni chłopi i ponad 100 żołnierzy, ktoś by z miejscowych szukał zatargu???, wolne żarty. Dalej - pisze Pan, że żołnierze wypuścili z podpalonego domu wszystkich tam uwięzionych. A skąd to Pan wie?, drzwi zostały wyważone przez uwięzionych a nie otwarte przez żołnierzy burego. Nie chcę cytować kolejnych nieścisłości, jest ich mnóstwo. Proszę przeczytać postanowienie u umorzeniu postępowania w IPN. Jest tam wszystko dokładnie opisane. Nieścisłość dotyczy także "zastrzelenia" furmanów we wsi Puchały Stare. Z ekshumacji szczątków można wysnuć wnioski, iż wielu furmanów zostało zabitych tępym narzędziem np. deską z dużym gwoździem. Takie są rany na czaszkach, na wielu z nich nie ma śladów kul. Jakim trzeba być człowiekiem żeby tak mordować ludzi?, a teraz ich wszystkich się wybiela. Ale czasy prawdziwej prawdy jeszcze wrócą. Trzeba zawsze mówić prawdę, nie da się inaczej tak aby przyszłe pokolenia nie powtarzały tych błędów. Bury w czasie wojny to rzeczywiście bohater i nikt tego nie kwestionuje ale to co zrobił po wojnie kwalifikuje go do nazwania mordercą i bandytą i żadne bajki tego nie zmienią.
  • ~manny
    (2018-02-15 20:58)
    Stek bredni jak zwykle.....
  • ~olym
    (2018-02-17 09:28)
    stek bredni przypisujący element krimiongenny wyklętym, a w którym kraju nie ma kryminalistów, te wszystkie rzekome zbrodnie są tak pewne jak zeszłoroczny śnieg, w jedwabnem nie bylo ekshumacji bo przemysł holokaustu musi trwać
  • ~internautka 50+
    (2018-02-17 07:56)
    Oto następny, który was Polacy oświeci i tylko on powie wam prawdę.Przy okazji trochę was opluje, teraz taka moda bo Polska to nienormalność
  • ~b.żołnierz KBW
    (2018-02-16 12:59)
    Dziwię się,że polscy żydzi nie zwalczają tej promocji "wyklętych" żołnierzy,którzy mordowali po wojnie setki jeżeli nie tysiące żydów.Banda Ognia wielokrotnie zatrzymywała pociąg na trasie do Zakopanego (za Kalwarią) i po wylegitymowaniu pasażerów uprowadzała żydów oraz żołnierzy W.P.by tych pierwszych rozstrzelać,a żołnierzom tylko odebrać broń i umundurowanie.Dopiero kiedy w 1946 r. dodano do składu pociągu tzw.wagon ochronny z żołnierzami K.B.W.zakończyły się te ***** na narodzie żydowskim.
  • ~ eda
    (2018-02-16 15:41)
    gdzie Zychowicz wyczytal takie brednie ?? Co za typ mlody Idz histeryku sue doucz bos ciemny jak noc
  • ~Szmalcownicy sie polaczyli