Czeka nas zalew referendów? Prezydent chce zrobić z Polski Szwajcarię [OPINIA]

| Aktualizacja:

Andrzej Duda proponuje siedem kwestii do referendum konstytucyjnego. Prezydent zapowiedział na konwencji konstytucyjnej na Stadionie Narodowym, że Polacy zdecydują w referendum czy ustawa zasadnicza będzie korygowana, czy zostanie zupełnie zmieniona.

wróć do artykułu
  • ~De
    (2018-04-26 18:49)
    Nie ma większość konstytucyjnej w sejmie to po co referendum i 100milionów wrzucone w błoto
  • ~Etykieta Zastępcza
    (2018-04-26 18:16)
    Duda olewa nas zalewą czekoladopodobną - czyli kuwerturą! Jak ktoś nie pamięta - co to takiego - to przypomnę, że to jest taki relikt PRL-u w nowym kapitalistycznym "sreberku"! - Kiedyś "E.Wedel", a obecnie znowu "imienia 22 Lipca"!
  • ~Orzeł w zalewie czekoladowej ...
    (2018-04-26 17:55)
    Orzeł w zalewie czekoladowej informacji!
  • ~Gdyby referenda albo jakieś tam 'wybory'
    (2018-04-26 17:28)
    miały śladowy choćby wpływ na cokolwiek - to by już dawno zostały zdelegalizowane! - Jak mawia (bez kartki!) S.Mi chal kiewicz - "bez względu na to, kto wygra wybory - i tak będą one wygrane!".
  • ~Najnowsze wieści ze Szwajcarii (wcale nie kaszubskiej!)
    (2018-04-26 17:18)
    Przełomowa technologia ze Szwajcarii już działa. W rekordowym czasie ładuje Polaków w bambuko!
  • ~Jak mawiał Tusk w swych niezliczonych wystąpieniach -
    (2018-04-26 17:08)
    ------ "A teraz wrócę do referendum we wszystkich postulowanych przez was sprawach i do miliona czy dwóch albo nawet trzech milionów zebranych przez was podpisów (a zbierajcie sobie, zbierajcie te podpisy - wy moi przydrożni poszukiwacze leśnego runa!)... Wynik takiego referendum jest oczywisty dla każdego europejskiego patrioty - zwłaszcza wtedy, gdyby miało się ono nie odbyć - bo nie wolno naszej wielkiej europejskiej ojczyzny narażać w czasie kryzysu na niepotrzebne wydatki! I tak te ruskie serwery kosztują nas za dużo... Tak dużo, że podejrzewam nawet czasem, że Rosjanie nie przedstawiają nam takich do końca uczciwych faktur, co nie znaczy, że pomawiam ich o takie jakieś - nie chciałbym tu użyć niezręcznego sformułowania - wyborcze oszustwo, bo jestem pewien, że za swoje/nasze pieniądze nasi rosyjscy partnerzy stwarzają w moim przekonaniu takie raczej uczciwe fakty dokonane... ... Zresztą Pan Premier Putin jest gwarantem pomyślnego rozwiązywania spraw polskich i gwarantem wlaściwych oraz coraz lepszych, takich dobrosąsiedzkich, relacji między naszymi krajami! Zapewnił mnie o tym wielokrotnie na sopockim molo i przy innych okazjach!". -------- I w gruncie rzeczy jakakolwiek różnica między Tuskiem a Dudą zupełnie sie w tym kontekście zaciera - więc może by tak jakieś nieduże referendum w sprawie - kto ma zostać następnym prezydentem - albo jakies "wybory"?
  • ~rita
    (2018-04-26 17:05)
    Prezydent Duda i jego kumple z PiS-u robią z Polski królestwo Ubu, a polaków uważają za kretynów.
  • ~Panie Duda! Czy pamięta Pan jeszcze te zamierzchłe czasy
    (2018-04-26 16:57)
    kiedy jedyną rzeczą, którą miał pan na głowie, była czapeczka - i nie była to żadna jarmułka - tylko czako kirasjera albo marynarski berecik?! ---- I kiedy recytował pan z przejęciem prosty i znany wierszyk: "Kto ty jesteś? - Polak mały! - Jaki znak twój? - Orzeł Biały..."? - A o gwieździe Dawida nawet Pan nie wiedział, że istnieje - co zapewniało Panu spokój ducha i wiarę, że wszystko będzie dobrze?! - I kiedy nawet Pan sobie nie był w stanie wyobrazić, że będzie Pan kiedyś woził potajemnie do Jerozolimy Ordery Orła Białego, żeby je przypinać wrogom Polski? ----- A wieczorem na kolanach szeptał Pan wtedy z ufnością te znane nam wszystkim proste słowa: - "Aniele Boży, Stróżu Mój - Ty zawsze przy mnie stój..."?! ------------- Jak Pan nie pamięta - to niech pan sobie te czasy przypomni i pomodli się, żeby wróciły! ----- Panu to już nie pomoże ani się do niczego już nie przyda - ale na pewno się bardzo przyda milionom polskich dzieci, które kiedyś wyrosną na dojrzałych i świadomych Polaków!
  • ~Druga Japonia
    (2018-04-26 16:33)
    Już mieliśmy paru takich "umiłowanych przywódców" - co to chcieli zrobić z Polski drugą Japonię - a wyszła im druga Grecja, a w porywach Trzeci Świat... -- Mam w związku z tym takie pytanie: - Czy doczekamy się wreszcie kiedyś takiego faceta, który tak sprawnie weźmie się za zleconą mu przez Polaków robotę, żebyśmy mieli w Polsce Pierwszą Polskę? - Coś w stylu Trumpowego "America First!"?!
  • ~Stary Wiarus
    (2018-04-26 16:22)
    To jest pułapki i bełkot pachołka z nadania. Polska to nie Szwajcaria , to jego propozycje to osłabianie państwa , po co więc sejm i senat ? Rozkład państwa bo potem dzielnicami można łatwiej rządzić a tu za chwilę będzie nowa szlachta
  • ~RoRO
    (2018-04-26 16:09)
    Długopis już nie podpisuje o 23.30 bubli zwanych ustawami ??? Pamietamy długopisie pamietamy !!!
  • ~rychu
    (2018-04-26 15:52)
    Newsweek pyta "dlaczego Andrzej Duda chce zmienic Konstytucje" ??!!! odpowiedz jest prosta - bo starą znudzilo sie gwałcic !!!!!!!!!!!
  • ~On
    (2018-04-26 15:46)
    Pis pozwoli na referenda? A buhahaha. To jeden Aspekt, a drugi ze Polacy to nie Szwajcarzy , Polska to nie Szwajcaria ! Polsce do sytuacji w Szwajcarii jeszcze jakies 500 lat!
  • ~Batko-Wagner
    (2018-04-26 15:07)
    Nie głosuję na ,,prezydenta" .Ale ma Rację. W Konstytucji powinno być : waluta Polski to Zł.Prawo Polskie i Konstytucja Polski ponad prawem UE,Symbole Polski Orzeł ,i Biało Czerwona TYLKO w Urzędach ina gmachach,ITD. Najważniejsze Kwestie ujęte w Konstytucji. Każda zmiana tylko przez Referendum ,z poparciem minimum 51% Narodu.
  • ~old 62
    (2018-04-26 15:06)
    Referenda będą pod warunkiem,że wynik będzie z góry wiadomy i po myśli władzy ? Bezsensowne było referendum,które ogłosił poprzedni prezydent na temat jednomandatowych okręgów wyborczych ? Frekwencja i wynik były z góry do przewidzenia. Powinien zwrócić koszty tego referendum ? Na temat nowej Konstytucji fachowcy powinni dyskutować i spierać się przez co najmniej 5 lat,wypracować kompromis, a dopiero potem trzeba ogłosić referendum w sprawie przyjęcia lub odrzucenia projektu tej nowej Konstytucji. Jakiekolwiek referendum będzie miało sens, gdy władza przekona społeczeństwo do udziału w referendum,a wyniki badań opinii publicznej wcześniej pokażą,że chociaż 50 % wyborców pójdzie do urn. W przeciwnym przypadku będzie to wyrzucenie pieniędzy w błoto.
  • ~franczak
    (2018-04-26 14:09)
    Pisowski bełkot - spadajcie z tym mydleniem oczu, najpierw nauczcie się szanować Konstytucję bezczelne partyjne aparatczyki!
  • ~DM1
    (2018-04-26 14:08)
    re:Tina ( na pewno pospolita Kryska).......Nie OBRAZAJ ludzi dziewczyno! To po pierwsze . Rodzice nie nauczyli? Po drugie: nie pluj na reke, ktora cie zywi !!!! Po trzecie: z Radzymia na pewno nie piszesz!!!!!!!!!
  • ~gonzo
    (2018-04-26 13:49)
    A może spytać ludzi, czy chcą płacić podatki ?
  • ~Pytanie o Smoleńsk denerwuje TuskAmberGolda :-)
    (2018-04-26 13:34)
    Platforma Rudego MON goła dokoni PiS pod warunkiem że będzie można głosować koresPOndencyjnie bo Putin swoich serwerów już nie udostępni w POmPOwaniu kółek tego cyrku.
  • ~Tina z Radzymina :
    (2018-04-26 13:31)
    DM1, wir sind nicht an Deutschland interessiert, Idiot.