Prof. Kik: Internet jest zagrożeniem dla demokracji

| Aktualizacja:

Dla mnie internet to szansa i zagrożenie. Kiedyś musiałem chodzić i prosić się o materiały – teraz mam wszystko. Internet jest zagrożeniem dla demokracji. Jeżeli będzie on oparty na wolnym rynku będzie również zagrożeniem dla narodów - powiedział dla Telewizji Republika prof. Kazimierz Kik, UJK w Kielcach .

wróć do artykułu
 • ~Zelazko
  (2018-06-08 02:07)
  Tak wszystkie media sa niedemojratyczne od czasu druku dlatego lepsza jest dyktatura albo monarchia. Kiedy i kto temu malkontentowi nadal tytul profesora. Od wynalezienia druku piora ludziom mozgi.
 • ~Kielczanin
  (2018-05-27 07:25)
  Za swoją propagandę dla PiS został Profesorem Belwederskim i to mu się opłaciło.Był jednym z założycieli SDRP w Kielcach i gorącym zwolennikiem Komunizmu a teraz taka odmiana?Chociaż nie bo PIS stara się stworzyć coś podobnego PRL czyli państwo totalitarne, a Kikowi przecież o to szło przez lata.Teraz udaje demokratę i uczynić Polskę krajem wszelkiej jego szczęśliwości poprzez zamkniecie społeczeństwa w klatce bez informacji.Najlepiej jego zdaniem informuje Telewizja Kurska i to ona powinna być jedynym żródłem informacji.Brawo Panie Kik ale już taki wzorzec mamy w Korei Północnej i nic nowego Pan nie odkryłeś do czego dąży PIS pod wodzą Wodza.
 • ~wigs
  (2018-05-26 18:05)
  Nie udało się towarzyszowi zrobić kariery na lewicy, poszedł do prawaków i stara się jak może.
 • ~felczer
  (2018-05-26 16:18)
  Profesorek z syj**onistycznej Laski..... :)))
 • ~Jak mawiał mądry Stanisław Lem -
  (2018-05-26 16:09)
  Działając cierpliwie i metodycznie nawet konklawe można doprowadzić do ludożerstwa! ----- Przy okazji dodam jeszcze jedną jego sentencję: Dopóki nie zacząłem używać Internetu - nie miałem pojęcia, że na świecie jest tylu idi otów!
 • ~Kiedy ten 'profesor' nauczy się
  (2018-05-26 16:01)
  formułować zdania i przekazywać myśli (o ile myśli?) tak poprawnie, jak to jest wymagane choćby na maturze?! - Na przykład zdanie "Można zniekształcić obraz państwa i doprowadzić do tego, aby przestało ono być sterowalne za pomocą internetu" - powinno chyba brzmieć: ""Można za pomocą internetu zniekształcić obraz państwa i doprowadzić do tego, aby przestało ono być sterowalne"!!!
 • ~trebor
  (2018-05-25 23:04)
  KIK KIM UN.
 • ~trebor
  (2018-05-25 23:02)
  Byly czasy,ze OKULARY byly zagrozeniem ! Nie bylo KIKA i sprawa przycichla!!! Takie Wizje Zaglady pisz pan pismem klinowym.Za iles lat archeolodzy,beda badac nie tresc "naukowych dziel "pana,ale przyczyne choroby! A najlepiej strzel sobie KLINA.
 • ~oko obywatela
  (2018-05-25 13:34)
  Chłopie Ty jesteś nie z tej bajki , widać że pisowcy mają Cię w kieszeni i opowiadasz takie głupoty
 • ~Jurek Sienkiewicz
  (2018-05-24 18:47)
  Zapomniał dodać,że zagraża demokracji socjalistycznej.Tak,tak była taka.Teraz starają się,stare repy ,wprowadzić ją ponownie w czym ten wykształcony dureń stara się być pomocny.Wyobrażacie sobie,że w demokracji socjalistycznej próbowano rejestrować magnetowidy, m a g n e t o w i d y!!!!!!!
 • ~internet + cenzura = totalitaryzm
  (2018-05-24 11:53)
  Internet z natury jest kwiatem demokracji, za to internet z cenzurą jest totalitaryzmem
 • ~juzwa butrym
  (2018-05-24 11:44)
  Od jakiegoś czasu analizuję coraz to głupsze wypowiedzi pana Kika i dochodzę do wniosku ,że staje się on zagrożeniem dla rozumu ?
 • ~konditorei
  (2018-05-24 11:43)
  Jak wszystko niesie zagrozenia jednak pytanie kontrola mediow porzadku spolecznego nie prowadzila rowniez do zaprzeczenia demokracji. Przeciez 27 lat zylismy w jednym przekazie TVN TVP Polsat i GW. Media sluzyly kascie biznesowo politycznej i niby dawalo to stabilnosc ale na bardzo niskim poziomie materialnym. Przyczyna zmian nie tyle istnieje w internecie co w przerazajacej kumulacji kapitalu i tonieciu klasy sredniej, klasa srednia byla odporna na przekaz spoza mainnstreamu i tolerowala stan istniejacy poki nie zaczela na wlasnej skorze odczuwac skutki braku wielobiegunowych mediow. Wiara ze to internet jest przyczyna zmian jest bledny to odczuwalne negatywne zmiany stanu klas spowodowaly iz zaczely siegac po niekontrolowana informacje.
 • ~Misio.,,,,...,,,,.,,,
  (2018-05-24 11:38)
  Kiedyś niejaki Geremek powiedział,że społeczeństwo polskie nie dorosło do demokracji. On jako stary marksista i agent Stasi wiedział to chyba najlepiej.Największym zagrożeniem dla demokracji jest sama demokracja , najlepiej nam było za Adolfa.
 • ~Adas
  (2018-05-24 11:22)
  Zdanie klucz: Można zniekształcić obraz państwa i doprowadzić do tego, aby przestało ono być sterowalne za pomocą internetu. Wystarczy zamienić słowo państwa na społeczeństwo i wtedy staje się jasne o co chodzi "elycie". Marzy wam się sterowanie bezmyślnymi masami.
 • ~dasder
  (2018-05-24 11:16)
  Coś podobnego - pisowski "ekspert" odkrył sposób w jaki pisowscy macherzy wykorzystują w Polsce internet aby trzymać władzę, niszczyć społeczeństwo, państwo prawa i demokrację. Może pan Kik zaczyna trzeźwieć, zaczyna coś rozumieć...?
 • ~rusałka
  (2018-05-24 11:07)
  Nawet nie warto odnosić się do wypowiedzi półgłupków antypisowskich.Natomiast kilka tez profesora jest wartych dalszych analiz.Świat zmienia w tempie bardzo szybkim,niestety nie można tego powiedzieć o elektoracie PO,N i innych lewackich ogonów demokracji.
 • ~Mini Strand
  (2018-05-24 10:56)
  Taaaaa, światem nie da się rządzić bez cenzury internetu. O to Panu chodziło? Każdą propagandową informację można sprawdzić w 5 min. Trudno uwierzyć w "Polskę w ruinie" ale i w "Zieloną wyspę". Trudno uwierzyć w "chemiczny atak Rosji na Wielką Brytanię" czy "zmiany klimatyczne". Coraz trudniej też darzyć sympatią działania NATO czy chrupać świeże GMO. Pan by zapewne chciał żeby było jak w TVP- Internet powinien mówić jednym głosem...Wielkiego Brata
 • ~puofesou
  (2018-05-24 10:31)
  ki....ki....kik...kik....kik....kik....KIK...KIK!!!!
 • ~w
  (2018-05-24 10:30)
  P Kik chcialby,abysmy juz dawno zatrzymali sie w czasie,kiedy POLACY mieli dostepne wiadomosci takich jak on dziennikarzy i wykladowcow,te czasy sie dawno skonczyly i p Kik jest teraz b.niezadowolony,ze ludzie dzieki internetowi moga dowiedziec sie wszystkiego, co ich interesuje i tacy profesorowie nie sa juz POtrzebni.

Może zainteresować Cię też: