Gen. Ben Hodges dla "DGP": Nie mówię "nie" bazom USA w Polsce, zagrożenie ze strony Rosji jest prawdziwe

| Aktualizacja:

Podkreślam, że zagrożenie ze strony Rosji jest prawdziwe. Nie mam tu żadnych wątpliwości. Ta groźba to osłabienie Sojuszu - mówi "DGP" generał Ben Hodges, były dowódca US Army w Europie.

wróć do artykułu
 • ~troll narodowy-proniemecki
  (2018-06-11 09:35)
  Z kim to polscy żołnierze nie walczyli, i razem z Rosjanami i razem z Anglikami i razem z Amerykanami ... i ******* z tego mamy .. szkoda że w 1939 nie walczyli razem z Niemcami bo świat do dzisiaj byłby posprzątany
 • ~qukiz
  (2018-06-11 08:14)
  Czekam na komentarze narodowo-prorosyjskich trolli na te wypowiedz.
 • ~Wittorio
  (2018-06-11 08:36)
  Przewaga paktu NATO nad Rosją jest tak ogromna,że Rosjanie w życiu nas nie zaatakują,a rzecz jest w tym ,aby porządek zaprowadzić w samym NATO,a dotyczy to przede wszystkim doprowadzenie do właściwego poziomu szkolenia i uzbrojenia poszczególnych państw układu,oddelegowanie do sił NATO ustalonych jednostek,nad którymi nadzór sprawowało będzie dowództwo układu.Inną kwestią jest odpolitycznienie sił zbrojnych i kompetentny nadzór sprawowany przez cywili.
 • ~Janek-007
  (2018-06-11 10:12)
  Siusianie po ścianie. Na dalsza metę Europa tzw. zachodnia nie będzie zainteresowana wzmacnianiem NATO. Już dzisiaj widać jak Europa zachodnia uzależnia się energetycznie od Rosji pozwalając np. na Nord Stream 2 itd. itp. Prezydent USA D. Trump i jego ekipa są tak pro-rosyjscy jak nawet sami Rosjanie nie są. Polska i republiki bałtyckie powinny same liczyć na siebie. Jak na razie jest NATO i dobrze ze tak jest ale to się szybko zmieni na gorzej. Polska powinna mieć się na baczności, myśleć dynamicznie w sprawach swojego bezpieczeństwa i nie pozwalać usypiać się łabędzim śpiewom rożnych generałów i polityków.
 • ~wyklęty Polak
  (2018-06-11 10:18)
  "zagrożenie ze strony Rosji jest rzeczywiste".. zaś obecność amerykańskiego zagrożenia pod granicami Rosji oczywista. Prowokujcie, prowokujcie. Kto wie jakie "strato" utworzyły kraje przeciwne ekspansji amerykańskiej. Kolega Filip z pioerwszej strony i kolega Wittorio niezwykłymi mędrcami na forum. A rzecz dotyczy obszaru Polski i narodu, który może zniknąć za pomocą jednej atomówki.
 • ~To was uspokoji
  (2018-06-11 10:07)
  Rosja posiada nowa bron !.
 • ~Ojczulek Matwiej Płatow
  (2018-06-11 10:13)
  A może Polski Rząd przeprowadzi REFERENDUM -CZY Naród wyraża Zgodę na stałe Bazy USA ,lub NATO. Nie MA ZGODY na BAZY Stałe USA ,NATO ,czy Rosyjskie. Po 50 latach wyprosiliśmy Rosjan ,nie po to by były Tu stałe bazy USA.Rotacyjne-TAK ,STAŁE-NIE.
 • ~Filip
  (2018-06-11 09:05)
  Generał amerykański ma racje, szkoda, ze niektóre kraje Europy zachodniej tego nie rozumieją.
 • ~Obserwator wydarzeń
  (2018-06-11 10:58)
  Jeśli tak głupio rozumują inni generałowie amerykańscy to aż strach pomysleć do czego ci zwariowani ludzie mogą świat doprowadzić. Wymyślili sobie, że Rosja to agresor i wróg i pod tym hasłem niszczą inne kraje aby ich sobie podporządkować.Tak było w Afganistanie, Iraku, Libii i wielu innych państwach.Wojna na wschodzie Ukrainy to też pomysł jankesów, bo przecież cały świat wie, że powstańcy z Donbasu walczą o swoją tożsamość narodową i rozprzestrzeniającą się na Ukrainie brunatną zarazą.Rosja oczywiście wspiera moralnie powstańców z DRL bo jest to ludność rosyjskojęzyczna i bezwzględnie bliżej jej do Rosji niż Ukrainy.Wszyscy doskonale też wiedzą, że nie ma rosyjskiego udziału w wojnie reżimu kijowskiego przeciwko powstańcom z Donbasu.No, ale przecież trzeba forsować propagandę antyrosyjską, bo przecież NATO musi mieć zawsze jakiegoś wroga nawet, jeżeli jest to wierutne kłamstwo jak w tej wypowiedzi amerykańskiego generała.
 • ~Misio.,,,,,.,,,,,..,,
  (2018-06-11 12:50)
  Rosja chce utrzymać obecne status quo po zajęciu Krymu. Atak na państwa bałtyckie i atak wyprzedzający na Polskę zamknąłby dyskusję w sprawie Krymu. Pamiętam z czterech pancernych i psa zdanie pułkownika- tam gdzie my, tam granice naszego państwa. Odwrotu nie ma. Takie jest Rosyjski punkt widzenia.
 • ~bazy sa nasza gwarancja
  (2018-06-11 10:31)
  Oczywiscie ,ze zagrozenie jest. Rosja nic na razie robi ,bo nie moze,. boi sie Jednak jak poczuje sie pewniej, to sie zrealizuje".Jest jak niebezpieczny wirus ,ktory czeka na sprzyjajce warunki ,zeby zaatakowac.
 • ~r
  (2018-06-11 11:54)
  generale nie panikuj.nic nam ze strony ruskich nie grozi.za zdobycie moskwy i za piłsudskiego nam "podziękowali".rachunki wyrównane.możemy żyć jak rodzina,tylko PiS trzeba wygonić.
 • ~rapallo
  (2018-06-11 23:01)
  Głupi ten jenerał...
 • ~BYŁY DOWÓDCA Obamy
  (2018-06-11 11:46)
  Pan BYŁY DOWÓDCA śpiewa nagle inną piosenkę. Najpierw mówił o bronieniu Polski czołgami stacjonującymi w Teksasie. Teraz prezentuje wspólną "wizję" Obamy i zachodniej UE. Efekt ten sam. Dyskutujmy w nieskończoność a w razie ataku sprzedajmy "państwa buforowe" tak jak to było już zrobione wiele razy w przeszłości.
 • ~Ella
  (2018-06-11 10:47)
  niektórzy np mówią , że dla nich Rosja to nie zagrożenie - b.premier Wloch
 • ~Kontemplyta
  (2018-06-11 12:15)
  Bym się radził pośpieszyć. 2 miesiące temu na Dworcu Zachodnim w W-wie facet w mundurze polowym i hełmie rosyjskim, z siatką do maskowania w trawie poligonowej, przesiadał się bez żenady z pociągu na autobus,
 • ~E tam,,...
  (2018-06-11 13:04)
  Może się coś podziać w te mistrzostwa piłkarskie. Jak Putin zajmował Gruzję, to była olimpiada w Pekinie, jak Putin zajmował Krym to były igrzyska w Soczi. Ciekawe kogo Putin będzie zajmował za tydzień.
 • ~stańczyk
  (2018-06-12 14:21)
  Mina tego generała nie do podrobienia.Ale w tej kwestii ma tyle do gadania co nic.Jedno słowo za dużo i go niema.Niejeden już się o tym przekonał.
 • ~sslyk
  (2018-06-13 00:31)
  Wy nas Rosją nie straszcie tylko wami samymi i waszym JUST Act. Chcecie mieć tu nagle bazy aby móc wymóc na Polakach zwrot mienia, które się wam nie należy.

Może zainteresować Cię też: