"Jeśli I prezes SN, z polecenia ministra zostanie pozbawiona możliwości pracy, będziemy mieli do czynienia z zamachem stanu"

| Aktualizacja:

"Jeśli zostanie pozbawiona możliwości wykonywania swej funkcji z polecenia ministra sprawiedliwości czy spraw wewnętrznych, to będziemy mieli do czynienia de facto z zamachem stanu. To będzie zamach na konstytucyjny organ, którym jest Sąd Najwyższy" - mówi w rozmowie z dziennik.pl były minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, Borys Budka.

wróć do artykułu
  • ~Albin
    (2018-07-04 17:10)
    Bylem glupi, jestem glupi, bede glupim, mimo ze nie gole sie teraz. Ot swolocz, jak mowia bracia Rosjanie.
  • ~toi toi zamachowiec
    (2018-07-04 17:11)
    Podporucznik Iwulski orzekał w stanie wojennym. Był w składzie, który skazał działaczy KPN
  • ~ruska buda
    (2018-07-04 17:13)
    PASKUDNY GOROL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~olgierd von Berlin
    (2018-07-04 17:13)
    Gomułka a jak mąż Gersdorf będąc Prezesem TK sam wyznaczył (bezprawnie) swoim następcą Rzeplińskiego a BULL go powołał to nie było zamachu?
  • ~Zamach
    (2018-07-04 17:13)
    Głąb z zagłąbia zabral glos.
  • ~~Ja(bis)
    (2018-07-04 17:14)
    BORYS RUSKIE IMIE !!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~prezes
    (2018-07-04 17:20)
    z tym pokonaniem PiS przez PO to moga byc,prosze pana,klopty,bo trudno przejac wladze majac 20%,a PiS ma 45% poparcia.Po drugie-UE nie ma kompetecji do regulowania szczegolow dzialania systemu emerytalnego,a do tego sprowadza sie caly "zamach" na SN.SN nie zostal zlikwidowany-dziala-gdzie tu zamach.A dalsze wycia z zalu i donoszenie na Polske do UE moze spowodowac jeszcze mniejsze poparcie dla PO.Jest np.SLD,dobra alternatywa dla tych,ktorzy nie lubia PiS,do UE nie donosi.Towarzysze z SLD,czyli PZPR,znaja nasz narod lepiej niz PO.Rzadzli PRL od 1944 do 1989 i wiedza,ze donoszenie do obcych i proszenie o kary dla wlasnego kraju (np.obciecie srodkow budzetowych z UE) popularnosci nie przynosi.
  • ~LIS MIĘKKA FAJKA
    (2018-07-04 17:21)
    BUDKA GENETYCZNY BUBEL !!!!!!!!!!!!!!!
  • ~sonda
    (2018-07-04 17:27)
    Sześcioletnia kadencja wynikająca wprost z konstytucji. A co jeśli sędzia popełni przestępstwo ? też stosuje się konstytucję bezpośrednio i nie przerywa sześcioletniej kadencji ? tak samo jest z wiekiem emerytalnym.
  • ~Arystokrata
    (2018-07-04 17:33)
    Borys de Budy.
  • ~Janusz emigracja
    (2018-07-04 17:37)
    Zamach stanu to silowe przejecie wladzy najczesciej z uzyciem armi. Pan Budka zgubil pojecie definicji uzytych slow I zrobil zamach na swoja inteligencje I podkreslam ze jest ponoc prawnikiem a takze ministrem. Juz nie moge ogladac tych manifestacji ze spiewaniem hymnu. Cofka nabiera tempa I cala pseudo polityczna klasa odzwierciedla stan prawdziwy naszego kraju.
  • ~żart
    (2018-07-04 17:42)
    Polacy lubią zamachy. Pierwszy uczynił prezydent Piłsudzki "zamach majowy". Kolej na prezydenia "Dudusia", nie moze być gorszy od poprzedników (gen.Jaruzela-stan wojenny). Polska przeżyje z "twardą" reką.
  • ~A.m
    (2018-07-04 17:45)
    Ale on mądry. Głupiego nieraz warto posluchac
  • ~Futerkowy mściciel
    (2018-07-04 17:50)
    CELA+ już czeka na Plugawą Zmianę i jej przy-du-pasów kolaborujących w zamachu na polską Konstytucję i prawa Polaków.
  • ~Frania
    (2018-07-04 17:51)
    TrolPisy niezadowolone? Aja jaj.
  • ~WOLNY POLITYK
    (2018-07-04 17:55)
    MAM TYKO JEDNO pytanie do tego ponoc wnuka SAMEGO WLADYSLAWA ZA CZSOW ZBRODNI BEZ KARY czy ta glupota ktora odzidziczyl i iloraz intiligencji ponizej O po swoim dziadku jest dobrze tolerowana i odbierana w DOPIERO CO WOLNYM I DEMOKRATYCZNYM KRAJU BO JA SADZE ZE CHYBA NIE
  • ~OLska
    (2018-07-04 17:55)
    Hej PISowskie trolle, czy oprócz wyzwisk macie jakieś merytoryczne argumenty że Budka nie ma racji?
  • ~motek
    (2018-07-04 17:56)
    A niech sobie ta moherowa Polska robi co chce, ale... ani centa z unijnej kasy!
  • ~bumerang
    (2018-07-04 18:03)
    Co za wredny komunistyczny kretyn z tej Budki. Precz z postokomuszym, wrazym SN w Polsce. Nie dla Niemki na stanowisku szefa SN.
  • ~XYZ
    (2018-07-04 18:11)
    Kłapie ta opozycja i kłapie.