Prof. Marcin Pałys, rektor Uniwerstytetu Warszawskiego: Nowe przepisy powinny zostać pilnie zmienione

- Nowe przepisy powinny zostać pilnie zmienione. Będziemy zabiegać, by nastąpiło to jak najszybciej. To zbyt daleko posunięta ingerencja w autonomię uczelni, która przyćmiewa naprawdę dobre rozwiązania ustawy – mówi DGP prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich.

wróć do artykułu
  • ~PiSiaczek
    (2018-08-08 21:34)
    Czy ktoś upomni się o uczelnie regionalne, które będą upadały jedna po drugiej po reformie Gowina? Prawdziwa reforma nauki wiązałaby się ze znacznym zwiększeniem finansowania badań naukowych i wynagrodzeń kadry, tymczasem będziemy mieli do czynienia z intensywnym rozwojem nielicznych badawczych uniwersytetów, kosztem wygaszania nieco słabszych uczelni. Co się stało z ideami, które głosiło PiS przed objęciem władzy? Miał być zrównoważony rozwój kraju, tymczasem wyszło jak zwykle...
  • ~wuwuwu
    (2018-08-06 23:25)
    a to trzeba bylo, prosze magnificencji, wczesniej protestowac, a nie teraz biadoloc... jak ustawa byla szykowana, to rektory siedzialy cicho, teraz im nagle sie odwidzialo - ŻAŁOSNE
  • ~mtf
    (2018-08-06 17:05)
    No a kwestia nowych rad uczelni , z obsadą z zewnątrz ??? To ma być kolejne koryto dla wyznawców dojnej zmiany ??? Nie ma chyba szans na rozwój w tym kraju , inteligencja będzie jeszcze szybciej z niego w.......lać ! Zostaną same seminaria i niedorozwoje 8-(
  • ~per rectum
    (2018-08-06 16:41)
    sympatyczny ydek ten rektor
  • ~Bingo
    (2018-08-06 16:14)
    Niech ci sędziowie na uniwersyteckich posadach uczą córcię Kornhauserowej i Dudy.
  • ~kate
    (2018-08-06 16:03)
    POdpowiadam... Zwróćcie się do SN aby zawiesił stosowanie przepisów tej ustawy.To Wasi pobratymcy z PRL , na pewno pójdą Wam na rękę.
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-08-06 14:13)
    CENZOR Mnie już NUDZI.Gdzie Wpis????????????????????
  • ~wadp
    (2018-08-06 13:24)
    gęba pełna frazesów aw rzeczywistosci nie chcą się dzielić tortem na którym się uwaszczyli następna kasta
  • ~y
    (2018-08-06 13:11)
    Zastanowić się należy nad kondycją umyslową senatorów głosujących za tymi poprawkami! Jeśli ni mogli pojąć negatywnycz konsekwenji opisanych wyżej, to znaczy że nie powinni zabirać w tej spawie głosu. Należy mieć nadzieję że problem zostanie w nowelizacji rozwiązany -byle szybko
  • ~zin
    (2018-08-06 12:31)
    jak trzeba nisko upasc aby za pare groszy obrazac innych tylko dlatego ze inaczej mysla niz ten ktory ci placi
  • ~Donald łgarz
    (2018-08-06 12:16)
    UW - wylęgarnia lewactwa i obrońców POst komuny!
  • ~Mam o was to samo zdanie co J.Pilsudski,q......y
    (2018-08-06 12:09)
    Prosze tych wypisujacych bzdury na forum zapoznac sie z historiami rodzinnymi obozu rzadzacego.Ich rodzice byli wszyscy czlonkami PZPR - u.Mnie nie gnebili bolszewicy, a faszywi katolicy,w niedziele do kosciola ,a w tygodniu na zebrania partyjne.Mego ojca kapowal jego kolega ksiadz,bliski przyjaciel JP II.Moze prezesa tatus byl bezpartyjny,a ministranta O,takze.Puknijcie sie w czaszki,wierzycie jeszcze w mydlane cuda.Robia was w konia i tyle,obiecanki cacanki sie skoncza.Atak na Polakow Slowian sedziow to nie zbieg okolicznosci.
  • ~dm1
    (2018-08-06 11:53)
    POPIERAM! Wolaki zabraly sie do zmian. WON do Putina, jak sie EU nie podoba!
  • ~slazak
    (2018-08-06 11:44)
    co moze jakis tam pan profesor przeciw dyktaturze ciemniakow
  • ~krystian
    (2018-08-06 11:20)
    amok po-miotow zalewa:):):)
  • ~Bingo
    (2018-08-06 11:11)
    Ten Adrian udawał idiotę a okazuje się być cwanym łajdakiem. Taka Żulia Przyłębska ma być dożywotnio profesorem na Uniwersytecie?? To skandal.
  • ~Demaskator
    (2018-08-06 10:26)
    PIS warhołowie.
  • ~adamos
    (2018-08-06 09:53)
    PiS juz sie szykuje do odwrotu I uchwala prawo, ktore da przezyc pisowskim "sendziom" w rodzaju Przylebskiej
  • ~wyssane z czapy
    (2018-08-06 09:32)
    Wasza Magnificencjo ! Taki góralski łapserdak spod N. Sącza nie jest w stanie stworzyć czegoś uczciwego . W tych stronach nosi się imperatyw Janosika czyli należy coś zepsuć żeby sobie zrobić dobrze . Wystarczy przyjrzeć się innym osobnikom z tej obecnej ekipy ,toż aż cuchnie góralszczyzną w portkach i kierpcach,
  • ~Sedziowie to zaraza gorsza od s y f i l I s a
    (2018-08-06 09:29)
    Kasta sedziowska to zaraza RP. Znaczna wiekszosc to byli czlonkowie PZPR albo potomkowie komunistycznych oprawcow I zbrodniarzy.