"Nie widzę potrzeby wymuszania systemu dwupartyjnego". Prezydent Duda odkrywa karty ws. weta [WYWIAD DGP]

| Aktualizacja:

- Dla mnie przyjęta przez Sejm ustawa ogranicza Polakom możliwość posiadania reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Prezydent powinien stać na straży reguł, które czynią demokrację czymś realnym - mówi prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Piotrem Zarembą. 

wróć do artykułu
  • ~Aery
    (2018-08-20 19:17)
    Pis proszę o prawdę komu pomaga Mops w Nowej Hucie.
  • ~DuDu
    (2018-08-16 21:01)
    Duda: n-tą reformę reformy o reformie ustawy o SN (z błędem) podpisałem bo jej nie czytałem.
  • ~Kondraś
    (2018-08-13 06:40)
    Zastanawiam się jak Duda będzie się czuł na uczelni UJ po powrocie z Prezydentury i czy będzie mógł pieszo chodzić po Krakowie?Czy będą chcieli z nim rozmawiać dawni współpracownicy?
  • ~rychu
    (2018-08-12 15:52)
    "Nie widzę potrzeby wymuszania systemu dwupartyjnego" ??!!! Duda jest tylko za wymuszaniem systemu Jareczkowo-jednopartyjnego !!!!!!!!!!!!!
  • ~Qaz
    (2018-08-11 22:56)
    Po wyroku TSUE trzeba będzie zjeść własny język i odsiedzieć !
  • ~ron
    (2018-08-11 18:25)
    Powiem językiem zrozumiałym: pójdziesz padzie do piekła.Ale nie martw się.Żyłeś tyle lat w bloku tak więc piekło nie będzie straszne.
  • ~bu
    (2018-08-11 15:44)
    wszystko co pachnie katolandem jest zdradą narodu. Katolik sprzeda ojczyznę dla dewiantów z KK.Duda to standardowy przykład.
  • ~dobry pomysl PIS, bo Panstwo to powazna sprawa
    (2018-08-11 11:59)
    Nie ma zadnego wymuszania ,po prostu eleminuje sie jakies szkodliwe partyjki w stylu Partia Piwa. Partia Czekolady , Partia Czlowieczenstwa, Partia Przyzwoitosci ,Partia Rowerzystow itd.... Male partyjjki tylko rozrabiaja.
  • ~Wittorio
    (2018-08-11 10:32)
    Będzie tak jak zadecyduje Jaroslaw Wielki,a ewentualne weto będzie tylko ściemą.Druga kadencja pana Dudy i pirwsze miejsce tausia na liście są priorytetem.
  • ~Prababcia
    (2018-08-11 06:44)
    Nie widze potrzeby systemu wielopartynjego w Polsce. Komu to potrzebne?. Jedna partia PZPR , o pardon, to ta sie teraz inaczej nazywa: Prawo i Sprawiedliwosc , w zupelnosci wystarczy! Wielopartyjnosc miesza tylko w glowach biednych ludzi! Polacy maja od 25 lat demokracje i juz maja jej dosyc, a co maja powiedziec ci biedni z Zachodu, 70 lat demokracji, a w USA nawet 200, olaboga.
  • ~podpowiadam
    (2018-08-10 22:06)
    Panie "prezydęcie"! potrzeby to możesz pan widzieć tylko takie, jakie wskaże panu szef z nowogreodzkiej
  • ~tadeusz
    (2018-08-10 20:46)
    kazał rydzyk adrian musi załosne
  • ~rychu
    (2018-08-10 19:56)
    zdaje sie ze patrzymy na to ze zlej perspektywy !!!!!!! Jarek sie spostrzegl ze wprowadzenie tej "nowej ordynacji" spowoduje zjednoczenie calej opozycji i bedzie doooopa blada, wiec teraz Duda musi ja "zawetowac", a rozpowiada o tym ze sie zastanawia zeby sobie pare punktow zarobic !!!!!!!!! sekta Jareczka NIC nie potrafi zrobic i zawsze sie budzi z "reka w nocniku" !!!!!!!!!!!!!
  • ~Naparstek
    (2018-08-10 18:30)
    Prezydent jako nadzorca prawa - powinien zlikwidować działanie nie kombatantów w związkach dla kombatantów. Prawdziwych kombatantów już nie ma (może jakiś jeden na wielkim obszarze). Dlatego Prezydent RP powinien wystąpić z inicjatywą zmiany prawa. - członkowie Stowarzyszenia Kombatantów to nie są kombatanci. Działają jednak w związku dla kombatantów. Udają że są kombatantami. NIECH NIE BĘDZIE FIKCJI !
  • ~ZNIESMACZONY
    (2018-08-10 07:24)
    Prezydent powinien stać na straży reguł, które czynią demokrację czymś realnym - mówi prezydent Andrzej Duda ALE TEN SAM DUDA MOZE WIELOKROTNIE LAMAC KONSTYTUCJE RP, PUBLICZNIE OSWIADCZAC ZE NIE ZASTOSUJE SIE DO ORZECZENIA SADU NAJWYZSZEGO ITD... Czy ten glupawy usmieszek-grymas ciagle obecny na jego twarzy potwierdza ze nie wie co czyni?
  • ~PRZEKONANY
    (2018-08-10 02:00)
    Armenia: byly prezydent w areszcie pod zarzutem zlamania konstytucji! 10 lat myslal ze jest bezkarny! TO JEST 100% PRZYSZLOSC DUDY! Wielokrotne UDOKUMENTOWANE lamanie KONSTYTUCJI RP przez MARIONETKE-DUDA zostanie rozliczone przed TRYBUNALEM STANU! Jestem przekonany ze duzo wczesniej niz za 10 lat! Byly prezydent Armenii Robert Koczarian zostal aresztowany na dwa miesiace pod zarzutem zlamania konstytucji. Koczarianowi grozi do 15 lat pozbawienia wolnosci.
  • ~aparat
    (2018-08-09 21:52)
    Duduś nie masz racji, bo dwie partie i może jeszcze jedna to wystarczy, na wiecej nie mamy forsy!
  • ~hyc
    (2018-08-09 21:30)
    Ele mele dudki, jaki ten dudek jest malutki! Hop pod spódniczkę!
  • ~przyjaciel
    (2018-08-09 21:26)
    Chopie, co u licha dzieje się z tobą? już nie długo północ, a ty nie podpisałeś jeszcze! Władca każe już odświeżać DUDA_BUS aby cię do Krakowa zawieźć! pa przyjacielu...!
  • ~poz
    (2018-08-09 21:20)
    Komór przerżnął, bo liczył na kościelną hierarchię, no oni ugościli go czarną polewką. Uważaj bo hierarchia PIS z jej carem wysmaruje ten sam numer!

Może zainteresować Cię też: