Ekspert IPN ds. wywiadu: Ryszard Kukliński był - jako agent - dla USA bezcenny

Ryszard Kukliński to był bardzo ważny agent, bo jako jeden z niewielu rozumiał strategię wojskową Układu Warszawskiego, której zresztą często był współtwórcą. Dopuszczano go do największych tajemnic, nic dziwnego, że jako agent był dla USA bezcenny - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Włądysłąw Bułhak, pracownik IPN, specjalista ds. wywiadu.

wróć do artykułu
  • ~grochu
    (2019-02-14 11:02)
    Dajcie se spokój z tą Ameryką, oni nas w ... mają. A będzie jeszcze gorzej. Lepiej postawić na Niemcy - oni tak potrafią przegrywać, że wygrywają.
  • ~szwejk
    (2018-08-24 11:14)
    Strzelać do Bundeswery to przysięga na przyjaźń do ZSRR. Strzelać do Ruskich to przyjemność. Wybór należy do CIEBIE
  • ~stańczyk
    (2018-08-24 10:00)
    Szpieg to szpieg zawsze kogoś zdradza.
  • ~kiplo
    (2018-08-24 08:54)
    Agentowi Kuklińskiemu wystawiono pomnik w Krakowie i to jest patologia, albo złośliwa prowokacja syjonistycznych deprawatorów
  • ~Suworow
    (2018-08-24 06:09)
    Myślę panie Bułhak,że opowiadasz pan dyrdymały.R.Kukliński był niewatpliwie ważnym dla Amerykanów.W dobie totalnego wywiadu był jednym z kilku.
  • ~...1953...
    (2018-08-24 00:28)
    ...zwykły szpicel nie bohater..
  • ~kuku
    (2018-08-24 00:10)
    Harował na trzy fronty. Taki stachanowiec.
  • ~rychu
    (2018-08-23 23:53)
    Kukliński zwyczajnie donosil na Polske do obcego kraju !!!!!!! dlaczego tylko Kukliński jest bohatrem, a wielu innych, ktorzy robili to samo w dalszym ciagu nie sa rehabilitowani ??!! sekta Jareczka wsiekle atakuje tych, ktorzy "donosza" do obcych krajow i do Brukseli na Polske - czym to sie rozni od tego co robil Kukliński ??!!!! sekta Jareczka kilka lat temu wywiozla do PE handlarza uzywanych samochodow z Torunia, ktory "wyglosil" koszmarne przemowienie !!!! czym to sie rozni od tego co robia dzisiaj ci nazywani przez obszczymurow od Jareczka "donosicielami" ??!!!! niech Jareczkowa cholota przyjmie po 14 latach do wiadomosci ze UE jest nasza, ze PE jest nasz !!!!!!!!!
  • ~waldek
    (2018-08-23 22:44)
    Byl bohaterm, nie bral pieniedzy, robil to dla Polski. Szkoda ze tak zle go oceniamy.
  • ~Eu
    (2018-08-23 22:18)
    Bohater i patrota ktury uciekl do Ameryki za poprawa zycia
  • ~obawiam się
    (2018-08-23 21:37)
    Niesetety, Amerykanie lekceważyli materiały dostarczane przez Kuklińskiego. Pytanie, czy potrzebnie ryzykował?
  • ~?
    (2018-08-23 21:26)
    No to Polacy mogą być dumni ze swojego szpicla :) Mistrzostwo świata i okolic.
  • ~Naparstek
    (2018-08-23 21:11)
    Jeżeli Kukliński nie brał pieniędzy za przekazywane informacje, to wielki bohater. Ideowiec, których nam potrzeba. Jeśli jednak brał kasę (nie tylko na cele tzw. operacyjne) - to Ryszard Kukliński był zdrajca, a nie żadnym bohaterem.

Może zainteresować Cię też: