Wróbel: Obejrzałem oba "Dywizjony 303". Diabeł mnie podkusił…

| Aktualizacja:

Obejrzałem oba "Dywizjony 303". Diabeł mnie podkusił… Ten tak zwany "angielski" jest filmem bardzo średnim, wystarczy powiedzieć, że nawet Dorociński gra nudno, deklamując i robiąc najbardziej oczywiste miny.

wróć do artykułu
  • ~parole, parole
    (2018-09-07 09:31)
    I to cały tydzień on potrzebuje, aby w piątek zaserwować nam ten swój jałowy obroczek postny...
  • ~ekr
    (2018-09-07 09:39)
    Tak się dzieje jak na siłę robi się kombatanckie filmy.
  • ~wasiak
    (2018-09-07 10:03)
    dlaczego nie wzorują się na filmach zagranicznych?
  • ~Misio...,,..,,,,,.,,,,.,,.,
    (2018-09-07 11:28)
    Typowa polska superprodukcja. Da się "kukurudzy" i oranżady i szkoły pójdą.
  • ~konserwatywny_radykał
    (2018-09-07 11:40)
    Taka recenzja pana Wróbla utwierdza mnie w przekonaniu że na film warto pójść. To zawsze się sprawdza. Jak Wróbel psy wiesza to znaczy film dobry jest, jak chwali to znaczy że albo gniot albo paszkwil na to, co święte, albo zakłamanie
  • ~Swan
    (2018-09-07 12:36)
    czysty KRETYN z tego wrobla
  • ~mkk
    (2018-09-07 12:43)
    A ostrzegałem, nie tylko p. Wróbla: oba filmy to nadęte knoty. Akademie szkolne maja więcej inwencji. Co do efektów: ubogie jak wyprodukowane na komputerze Atari. Zresztą: Atari potrafiło chyba nawet dać więcej ognia, jakości, emocji.
  • ~Bebok
    (2018-09-07 13:02)
    "Miasto 44" - przecież to jest dno totalne, tego nie można strawić, bo biegunka murowana
  • ~De
    (2018-09-07 13:03)
    Prawdziwy Polak pisze tak Anglicy zdradzili nas 1939 roku Później 19 45 oddali nas sowietom więc teraz my mówimy veto do Brexit a robiąc tak mamy następny kraj co krytykuje Brukselę Szkoci Irlandczycy chcą zostać w oni unii ale niestety mamy przewodniczącego Tuska i on po to został wybrany żeby je dogadywać się z Anglikami tylko i wywalić wówczas Merkel będzie rządzić Unią Europejska w stu procentach
  • ~Mariusz
    (2018-09-07 13:05)
    Tez widziałem oba i bardzo mi się podobały.Ciekawe ile mozna zarobić na opluwaniu p.Wróbel?
  • ~Zdzich
    (2018-09-07 15:04)
    Na tym portalu można chwalić tylko takie produkcje jak "Nasze matki, nasi ojcowie"...
  • ~Argus
    (2018-09-07 15:35)
    O stary jak Ci się podobało Miasto 44 to nie mam pytań :D
  • ~Lilu
    (2018-09-07 16:09)
    Może należałoby wyzwolić się z "przeklętej polskości" w takim sensie, o jakim pisał Gombrowicz. Poszerzać horyzonty, podróżować, rozmawiać z ludźmi. A nie tylko padać na kolana i stale Chopin, Mickiewicz, Chopin, Mickiewicz. Nawet ci, kt. przy rzadkim consensusie obywateli uchodzą za dobrych tudzież wielkich, robili dokładnie to, o czym napisałam wyżej i jakże ubogacili swoją twórczość.
  • ~303
    (2018-09-07 16:14)
    Wróbel ma mózg jak wrobelek
  • ~Lilu
    (2018-09-07 17:19)
    Ocenzurowano mój komentarz, chociaż nie był dla nikogo obraźliwy. Pięknie Dzienniku, na porządku dziennym są nienawistne i obraźliwe wypowiedzi a moja z wyrażeniem "przeklęta polskość" w cudzysłowie odnosząca się do konkretnej literatury została ocenzurowana. Gratuluję oświeconym cenzorom
  • ~M
    (2018-09-07 17:49)
    Byłam na obydwu produkcjach. Brytyjski to poprawny film telewizyjny z rzeczowym wytłumaczeniem skad się wzieli i dlaczego w Anglii walczyli Polacy. Rola P Dorocinskiego jest rolą 2 planową _ gra Urbanowicza z psychologicznym przezywaniem okropnosci wojny w Polsce.Angielscy aktorzy w rolach Polaków przyjemnie mnie zaskoczyli. Efekty walk _ słabe. Film Polski to realizacja A Fiedlera. Wycinek Bitwy o Anglie .Efekty b dobe, walki powietrzne wciagaja. Kazdy z bohaterów zasluguje na odrębny film a w czasie kinowym jest jedynie naszkicowany . P Andrzejczyk jako Urbanowicz mniej przekonujący chociaż to rola pierwszoplanowa. Młodzi aktorzy przekonują. Myslę ze warto spędzić wieczór w kinie.
  • ~idz oglądać PO raz kolejny
    (2018-09-07 18:31)
    Wróbel z twoim stanem intelektualnym to dorosłeś tylko do oglądania Idy .
  • ~już było jak jest za pisu
    (2018-09-07 19:03)
    Młody jesteś wrobelku, to nie wiesz nic o socrealiźmie w *kulturze*, jaki stworzył rząd B.Bieruta /współczesny rodzicom prezesa wiadomo czego/ w systemie ucisku nakazowego
  • ~putto
    (2018-09-07 23:33)
    a co z filmem o zamachu smoleńskim to jest dopiero arcyknotodzieło
  • ~ja 58
    (2018-09-08 00:41)
    Ale to są filmy i fabuła jest dla widzów.Jeżeli pan Wróbel szuka patriotyzmu to musi być dokument.A wtedy prawda jest trudna, medal ma dwie strony.