Wróbel: Obejrzałem oba "Dywizjony 303". Diabeł mnie podkusił…

| Aktualizacja:

Obejrzałem oba "Dywizjony 303". Diabeł mnie podkusił… Ten tak zwany "angielski" jest filmem bardzo średnim, wystarczy powiedzieć, że nawet Dorociński gra nudno, deklamując i robiąc najbardziej oczywiste miny.

wróć do artykułu
  • ~Lilu
    (2018-09-07 16:09)
    Może należałoby wyzwolić się z "przeklętej polskości" w takim sensie, o jakim pisał Gombrowicz. Poszerzać horyzonty, podróżować, rozmawiać z ludźmi. A nie tylko padać na kolana i stale Chopin, Mickiewicz, Chopin, Mickiewicz. Nawet ci, kt. przy rzadkim consensusie obywateli uchodzą za dobrych tudzież wielkich, robili dokładnie to, o czym napisałam wyżej i jakże ubogacili swoją twórczość.
  • ~ekr
    (2018-09-07 09:39)
    Tak się dzieje jak na siłę robi się kombatanckie filmy.
  • ~mkk
    (2018-09-07 12:43)
    A ostrzegałem, nie tylko p. Wróbla: oba filmy to nadęte knoty. Akademie szkolne maja więcej inwencji. Co do efektów: ubogie jak wyprodukowane na komputerze Atari. Zresztą: Atari potrafiło chyba nawet dać więcej ognia, jakości, emocji.
  • ~Misio...,,..,,,,,.,,,,.,,.,
    (2018-09-07 11:28)
    Typowa polska superprodukcja. Da się "kukurudzy" i oranżady i szkoły pójdą.
  • ~Lilu
    (2018-09-07 17:19)
    Ocenzurowano mój komentarz, chociaż nie był dla nikogo obraźliwy. Pięknie Dzienniku, na porządku dziennym są nienawistne i obraźliwe wypowiedzi a moja z wyrażeniem "przeklęta polskość" w cudzysłowie odnosząca się do konkretnej literatury została ocenzurowana. Gratuluję oświeconym cenzorom
  • ~konserwatywny_radykał
    (2018-09-07 11:40)
    Taka recenzja pana Wróbla utwierdza mnie w przekonaniu że na film warto pójść. To zawsze się sprawdza. Jak Wróbel psy wiesza to znaczy film dobry jest, jak chwali to znaczy że albo gniot albo paszkwil na to, co święte, albo zakłamanie
  • ~parole, parole
    (2018-09-07 09:31)
    I to cały tydzień on potrzebuje, aby w piątek zaserwować nam ten swój jałowy obroczek postny...
  • ~Swan
    (2018-09-07 12:36)
    czysty KRETYN z tego wrobla
  • ~Bebok
    (2018-09-07 13:02)
    "Miasto 44" - przecież to jest dno totalne, tego nie można strawić, bo biegunka murowana
  • ~De
    (2018-09-07 13:03)
    Prawdziwy Polak pisze tak Anglicy zdradzili nas 1939 roku Później 19 45 oddali nas sowietom więc teraz my mówimy veto do Brexit a robiąc tak mamy następny kraj co krytykuje Brukselę Szkoci Irlandczycy chcą zostać w oni unii ale niestety mamy przewodniczącego Tuska i on po to został wybrany żeby je dogadywać się z Anglikami tylko i wywalić wówczas Merkel będzie rządzić Unią Europejska w stu procentach
  • ~Mariusz
    (2018-09-07 13:05)
    Tez widziałem oba i bardzo mi się podobały.Ciekawe ile mozna zarobić na opluwaniu p.Wróbel?
  • ~wasiak
    (2018-09-07 10:03)
    dlaczego nie wzorują się na filmach zagranicznych?
  • ~303
    (2018-09-07 16:14)
    Wróbel ma mózg jak wrobelek
  • ~idz oglądać PO raz kolejny
    (2018-09-07 18:31)
    Wróbel z twoim stanem intelektualnym to dorosłeś tylko do oglądania Idy .
  • ~M
    (2018-09-07 17:49)
    Byłam na obydwu produkcjach. Brytyjski to poprawny film telewizyjny z rzeczowym wytłumaczeniem skad się wzieli i dlaczego w Anglii walczyli Polacy. Rola P Dorocinskiego jest rolą 2 planową _ gra Urbanowicza z psychologicznym przezywaniem okropnosci wojny w Polsce.Angielscy aktorzy w rolach Polaków przyjemnie mnie zaskoczyli. Efekty walk _ słabe. Film Polski to realizacja A Fiedlera. Wycinek Bitwy o Anglie .Efekty b dobe, walki powietrzne wciagaja. Kazdy z bohaterów zasluguje na odrębny film a w czasie kinowym jest jedynie naszkicowany . P Andrzejczyk jako Urbanowicz mniej przekonujący chociaż to rola pierwszoplanowa. Młodzi aktorzy przekonują. Myslę ze warto spędzić wieczór w kinie.
  • ~Argus
    (2018-09-07 15:35)
    O stary jak Ci się podobało Miasto 44 to nie mam pytań :D
  • ~Jaco
    (2018-09-08 01:58)
    Cóż....dobrze ze wogole oba te filmy powstaly.Czytalem w mlodosci "Dywizjon 303" Oraz wiele innych ksiazek tego typu o tym dywizjonie,oraz o innych Polskich dywizjonach walczacych za nas na obczyznie.Z ciekawosci obejrze Obecne ekranizacje tych wydarzen.Ale swoja droga czekam film pt "Cyrk Skalskiego" o ile takowy powstanie.To byli lotnicy z bitwy o Anglie przetransportowani do Afryki.Tam tworza dywizjony Polskie.Ale to co wyprawiali w powietrzu ze szkopami.....nazwano Cyrkiem Skalskiego.Bo rzeczywiscie to byl cyrk w powietrzu.Afryka to bylo drugie miejsce gdzie nasi lotnicy sie wslawili w bitwach powietrznych.Przeczytalem o tym mase ksiazek.Niestety Historia konczy sie smutno.Po powrocie do Polski pan Stanislaw Skalski-dowodca zostal aresztowany za wspolprace z wrogiem (za wspolprace z Anglikami).Wtedy juz mielismy w PL komunizm.Nie pamietam ile przesiedzial.Ale chyba z 10 lat.Przez to bardzo ******** na zdrowiu.Wielki czlowiek i bardzo skromny.Ktory bez wachania oddal by zycie za kraj.Trzeba poczytac troche ksiazek by zrozumiec jakim byl czlowiekiem.Nie moge sie doczekac ekranizacji.
  • ~w siną dal
    (2018-09-08 11:32)
    Wróbel jak zwykle odleciał !!
  • ~Zdzich
    (2018-09-07 15:04)
    Na tym portalu można chwalić tylko takie produkcje jak "Nasze matki, nasi ojcowie"...
  • ~putto