Zaremba o wyborach: Poważny sygnał ostrzegawczy dla PiS [OPINIA]

| Aktualizacja:

Politycy PiS uznają wstępny wynik ponad 32 procent i pierwsze miejsce w 9 sejmikach za swoje zwycięstwo. Formalnie tak oczywiście jest. Jednak to jego liderzy zmienili te wybory w plebiscyt: za czy przeciw "dobrej zmianie", za czy przeciw polityce rządowej. A skoro tak, nasuwa się porównanie tych wyników nie z samorządowymi sprzed czterech lat, kiedy PiS był w opozycji, a z parlamentarnymi sprzed lat trzech. Mamy do czynienia z regresem, z zatrzymaniem partii władzy wypowiadającej się ze swadą w imieniu narodu.

wróć do artykułu
  • ~taka prawda
    (2018-10-22 14:09)
    Mdaia szwab ---/-/*/-- zlikwidować tak --/---/-- jak jest we szwabi tylko SZWABSKIE Germancy nie POzwolą że by jakiś żul im pisał o ich kraju trza to zrobić KONIECZNIE i w POLSCE przecz z GIEBELSAMY
  • ~tttt.
    (2018-10-22 17:30)
    Ten co sie na lewo czesal to jednak mial racje.
  • ~Offering
    (2018-10-22 12:52)
    Zaremba - spadaj staruchu i nie sie nienawisci.
  • ~Iro
    (2018-10-22 15:59)
    Piłsudski miał rację - Kraj piękny ale ludzie kur... Tyle głosów na donosicieli i złodziei (Po). W głowie się nie mieści.
  • ~W.Borsa
    (2018-10-22 19:39)
    PIS zatruło się sromotnikiem, podanym przez kieckowych – zatrucie będzie postępowało – do całkowitego rozkładu. My nie lubimy być okradanymi przez, byłych i obecnych, różnej maści gangsterów, także tych „świętych”.
  • ~Kielczanin
    (2018-10-22 21:36)
    Artykuł pisany pod z góry założoną tezę: PiS przegrał mimo, że wygrał.
  • ~matka
    (2018-10-22 18:48)
    Ano jak się nawet dzieci nierówno traktuje łamiąc konstytucyjną zasadę równości to potem są takie wyniki. Dzieci - jedynacy - im się nic nie należy wg PiS, a bogatym się ładuje wielokrotności 500 zł Podwyżki cen jednak mają wszyscy. Ci co mają jedno dzieci, ci co mają więcej niż jedno i ci bezdzietni, emeryci itd... A ci co pracują widzą jak z socjala żyją także tysiące nierobów!!! Miało być na KAŻDE! Oszuści jak wszyscy inni. Tamci sprzedali państwo i przemysł a ci poróżnili dzieci.
  • ~Hieniu
    (2018-10-22 16:31)
    Totalni po kompromitujacej klesce w wyborach odtrabili sukces, bo udalo im sie obronic swoje bastiony... Kuriozalne jak gazety polskie w 1939 oglaszajace polski kontratak na Berlin. Totalni przez podzial i zjednoczenie stracili od ostatnich wyborow wiele %. To samo z PSL. Gratulacje z powodu samozadowolenia totalsow. Oby wiecej takich zwyciestw! Juz za rok kolejne wielkie zwyciestwo totalnych, prawdopodobnie gdzies w okolicach 24%.
  • ~bilobilwroc
    (2018-10-25 09:14)
    Dość duża część spośród nas, wyborców, patrzy na formę raczej a nie treść decydując się poprzeć określonego kandydata z danej formacji. PiS pod tym względem wypada fatalnie. Ich kandydaci, ale tez wspierający ich liderzy, prezentują się koszmarnie. Ich prezencja, wizerunek, elokwencja są w wielu przypadkach jakby przeniesione z głębokiego PRL-u. To że nie potrafią tego zmienić wynika chyba z ich wewnętrznego przekonania, że najbardziej kuszący dla wyborcy jest wizerunek "dziada".
  • ~Irka
    (2018-10-24 17:17)
    Wstyd mi czytać taką tendencyjną,zakłamaną analizę.Argumenty od czapy!
  • ~? ? ?
    (2018-10-24 18:16)
    Cała totalna uciułała razem i z trudem tyle, ile ostatnio osiągnęła sama PO. Dla kogo jest to więc ostrzeżenie?
  • ~Majka
    (2019-09-30 16:19)
    Nigdy nie głosowałam na PiS i nie będę na nich głosowała , na głowę nie upadłam żeby na nich głosować.

Może zainteresować Cię też: