Wróbel: O "prawicowości" w Polsce decyduje synteza nacjonalizmu i paniki

I w Izraelu, i w Polsce mamy podobną wykładnię "prawicowości": ten jest bardziej "prawicowy", kto głośniej krzyczy o zagrożeniach dla narodu i niepodległości.

wróć do artykułu
  • ~Zablocki
    (2018-11-04 06:48)
    Populisci strasza narod wrogami, najchetniej z zewnatrz, ale i z wewnatrz, jak w Polsce Pis straszy tez opozycja i zarzuca jej antypolonizm, prace dla interesow obcych i inne bzdety. Populisci strasza wrogami, im ich wiecej , tym lepiej, bo narod sie na wrogach koncentruje, cala agresje i nienawisc ns nich skieruje, no i nie widzi prawdziwych problemow, o ktore sie populisci nie troszcza. Np, najwiekszym problemem teraz w Polsce jest smog w miastach, no i co Pis przeciwko temu robi? Pis swietuje i celebruje patriotyzm, nacjonalizm, martyrologie. Ciemny narod z nimi!
  • ~###
    (2018-11-03 16:32)
    Zmieńcie wreszcie zdjęcie tego smutnego wróbla. Wygląda jak du.pa zza krzaka.
  • ~runy
    (2018-11-03 14:56)
    A o lewicowości w Polsce decyduje głupota, korupcja i pazerność na łapówki od globalnego gangstera i złodzieja, niejakiego Sorosa.
  • ~jaity
    (2018-11-03 12:50)
    Czy autorowi coś wiadomo o nowym położeniu geopolitycznym Polski, że tak jednoznacznie optymistycznie je widzi?
  • ~dfgthz
    (2018-11-03 11:55)
    google: Tak ONZ, UE i Soros finansują nielegalną imigrację. We współpracy z MasterCard. Informacje ujawnił słoweński portal
  • ~rudynieczerwony
    (2018-11-03 11:26)
    Typowe, prowokować,obrażać a później pisać o tolerancji,praw jednostki itd.
  • ~kruk
    (2018-11-03 11:22)
    Wrobel znow mi narobiles na parapet.
  • ~putto
    (2018-11-03 10:57)
    Tu mi pan panie Wróbel z ust wyjął to co mówię od jakiegoś czasy, ze Polska jak Izrael histeria w polityce i w ocenie historycznych wydarzeń i ciągła agresja w stronę innych, że nie przepraszają a do kogo głównie piję to się domyślcie jest ten polityk co po chrześcijańsku chce wybaczać ale najpierw przyznanie się do winy potem kara i na koniec pokuta, chyba wiadomo o kim piszę
  • ~sęk a w sęku...
    (2018-11-03 10:51)
    Nie wiedziałem , że mój pogląd na pojęcie "Prawica" jest tożsamy z poglądem p. Wróblewskiego. Widocznie czuje się on lepiej gdy pisze "mamy". Otóż pojaśniam P. W. że moje widzenie tego pojęcie jest jest nieco odmienne, i słowo "nieco" ma w tym kontekście zasadnicze znaczenie. Nietożsame!!. Pointa: artykuł o Nitschem bez Nitsche czyli bez filozofii, bez dna, lubo jak kto woli niczym.
  • ~curious
    (2018-11-03 09:23)
    Komorowski, PO i ich zwolennicy zostali zwyzywani przez Dudę, Szydło, Kaczyńskiego i innych pisowski xxujów (tak nazywam xxujem polskiego "prezydenta"!) od ubeków, gorszego sortu itp. A pan Wróbel się dziwi, że nie chcą z tą bolszewicką swołoczą świętować. Przezabawne.
  • ~Mewa
    (2018-11-03 07:53)
    wrobel NIGDY ORLEM NIE BEDZIE bo to szare BADZIEWIE!
  • ~socjalizm narodowy i międzynarodowy
    (2018-11-02 23:08)
    lewackiego dziadostwa nic nie przebije, zobacz Wenezuelę
  • ~[ ╲╱]㋛[├─┤]
    (2018-11-02 22:14)
    Panie Wróbel... Rosja i Izrael oficjalnie powiedziały że pociski rakietowe z głowicami jądrowymi są lub mogą być wycelowane w Polskę. Podział prawica/lewica jest anachroniczny bo można być np lewicowym gospodarczo i konserwatywnym w kwestiach obyczajowych. A sugerowanie że polski nacjonalizm jest równy niemieckiemu nacjonalizmowi w imię którego Niemcy wymordowały parę milionów ludzi uważam za ******** niegodne osoby aspirującej do bycia intelektualistą.
  • ~Seitan
    (2018-11-02 21:23)
    Sprawa jest prosta. Z patologia sie nie swietuje.
  • ~ferdkiepski
    (2018-11-02 20:33)
    Prawicowci populisci potrzebuja winnego i zawsze jakiegos wroga! Tym karmia ciemny lud, ktory im wierzy, bo to odwraca uwage od prawdziwych problemow, ktorych ci politycy nie sa w stanie rozwiazac!
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-11-02 18:07)
    Raz Wróbelek elemelek znalazł zgniły KARTOFELEK ,, POkosztował i na dziubku zrobił się BĄBELEK
  • ~ale jaja , teoretycznie , ale jaja , hu.du i itd.
    (2018-11-02 18:03)
    Och, dopóki była Mowa Gazetowa to był raj papierowy i wciskanie kitu cala rura, Ale teraz jak mamy Internet to gatka szmatka nie klei się, i ludzie penkajo ze smiechu i drapia się po roznych miejscach i media spolecznosciowe robia wspólnoty prostych ludzi, korekta idzie jak walec a takie pisanie to jak sr. w banie w porcelanie inima kitu. Ole.
  • ~meszuge
    (2018-11-02 17:27)
    ignorant
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-11-02 16:44)
    A prawda jest taka, że pisowskie niedojdy po raz kolejny skapitulowały i przegrały sprawę bez powodu, w najgłupszy możliwy sposób, oddając inicjatywę w ręce faszystowskiej patologii. Słabym pocieszeniem jest fakt, że z dużym prawdopodobieństwem to nie narracyjna lewica, ale właśnie prawicowi zwyrodnialcy staną się dla PiS-u śmiertelnym zagrożeniem, w głównej mierze dzięki bezmyślności pisowskich politykierów.
  • ~Marekwwww
    (2018-11-02 16:12)
    Wróbel jesteś ignorantem.Patriotyzm i nacjonalizm to nierozłączna para.Tak wynika z logiki.Twoje rozmycie to typowa dialektyka czerwonego.

Może zainteresować Cię też: