Wróbel: O "prawicowości" w Polsce decyduje synteza nacjonalizmu i paniki

I w Izraelu, i w Polsce mamy podobną wykładnię "prawicowości": ten jest bardziej "prawicowy", kto głośniej krzyczy o zagrożeniach dla narodu i niepodległości.

wróć do artykułu
  • ~analna Gozdyra
    (2018-11-02 08:50)
    wróbelek w gaciach dał głos !!!!!!!!!!!
  • ~niestety tak jest
    (2018-11-02 09:18)
    panie Wróbel nie mieszaj Jana Olszewskiego z .....ludźmi mu nie godnymi, pan sobie POmylił prawicowość z sitwą postkomunistycznego establishmentu
  • ~xyz
    (2018-11-02 10:29)
    naród świętuje ,a polityczny grajdołek się buntuje rozdzwiek między narodem a politykami rośnie i co dalej ?
  • ~mln100
    (2018-11-02 10:49)
    A więc to opozycja jest winna temu, że nie ma obchodów. Może też jest winna, że nie ma 200 mln na obchody, które zeżarły pisiaki ? A może opozycja powinna zrobić obchody i jeszcze dopłacić pisiakom drugie 200 ?
  • ~znicz
    (2018-11-02 11:38)
    A Zaduszki mógł sobie dać wolne od pisania...
  • ~taktotak
    (2018-11-02 13:18)
    Pełna zgoda - prawica to pohukiwania i straszenie. Kler straszy piekłem, prawica bezkoloratkowa młotem i sierpem (narzędzia minionej epoki, ale dla prawicy wciąż przydatne)...
  • ~Lilu
    (2018-11-02 14:36)
    Proszę Pana, utarło się, że to właśnie władza oraganizuje wszelkie obchody oficjalne rocznic. Podobnie jak GDDiA dba o drogi, a nie opozycja, jak również NFZ teoretycznoe dba o nasze leczenie a nie opozycja itp. Itd. Czy pozostało się obrazić na partię, kt. lider rozpowiada o każdym myślącym inaczej, że jest elementem animalnym, gorszym sortem czy coś o zdradzieckich mordach ? Na żadne z zaproszeń do BBN wysłanych przez Komorowskiego, Kaczyński nie poszedł, a chodziło o sprawy ważne dla Polski i jej rację stanu. O czym więc Pan piszesz ?
  • ~mak
    (2018-11-02 15:16)
    PiS to partia konserwatywna katolicka to republikanie - PO PSL SLD Nowoczesna to partie lewicowe tzw "demokraci" - nie mylić z demokracją . Siłą napędową cywilizacji zawsze były partie prawicowe , partie lewicowe skupione na inżynierce społecznej zawsze robiły krok do przodu i dwa kroki w tył - wystarczy porównać kraje zachodu z krajami RWPG ( to już historia) ale nowa lewica niczym nie różni się od starej - coś ukraść coś zakombinować do czegoś się przyssać - niestety taka ich mentalność i moralność
  • ~Marekwwww
    (2018-11-02 16:12)
    Wróbel jesteś ignorantem.Patriotyzm i nacjonalizm to nierozłączna para.Tak wynika z logiki.Twoje rozmycie to typowa dialektyka czerwonego.
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-11-02 16:44)
    A prawda jest taka, że pisowskie niedojdy po raz kolejny skapitulowały i przegrały sprawę bez powodu, w najgłupszy możliwy sposób, oddając inicjatywę w ręce faszystowskiej patologii. Słabym pocieszeniem jest fakt, że z dużym prawdopodobieństwem to nie narracyjna lewica, ale właśnie prawicowi zwyrodnialcy staną się dla PiS-u śmiertelnym zagrożeniem, w głównej mierze dzięki bezmyślności pisowskich politykierów.
  • ~meszuge
    (2018-11-02 17:27)
    ignorant
  • ~ale jaja , teoretycznie , ale jaja , hu.du i itd.
    (2018-11-02 18:03)
    Och, dopóki była Mowa Gazetowa to był raj papierowy i wciskanie kitu cala rura, Ale teraz jak mamy Internet to gatka szmatka nie klei się, i ludzie penkajo ze smiechu i drapia się po roznych miejscach i media spolecznosciowe robia wspólnoty prostych ludzi, korekta idzie jak walec a takie pisanie to jak sr. w banie w porcelanie inima kitu. Ole.
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-11-02 18:07)
    Raz Wróbelek elemelek znalazł zgniły KARTOFELEK ,, POkosztował i na dziubku zrobił się BĄBELEK
  • ~ferdkiepski
    (2018-11-02 20:33)
    Prawicowci populisci potrzebuja winnego i zawsze jakiegos wroga! Tym karmia ciemny lud, ktory im wierzy, bo to odwraca uwage od prawdziwych problemow, ktorych ci politycy nie sa w stanie rozwiazac!
  • ~Seitan
    (2018-11-02 21:23)
    Sprawa jest prosta. Z patologia sie nie swietuje.
  • ~[ ╲╱]㋛[├─┤]
    (2018-11-02 22:14)
    Panie Wróbel... Rosja i Izrael oficjalnie powiedziały że pociski rakietowe z głowicami jądrowymi są lub mogą być wycelowane w Polskę. Podział prawica/lewica jest anachroniczny bo można być np lewicowym gospodarczo i konserwatywnym w kwestiach obyczajowych. A sugerowanie że polski nacjonalizm jest równy niemieckiemu nacjonalizmowi w imię którego Niemcy wymordowały parę milionów ludzi uważam za ******** niegodne osoby aspirującej do bycia intelektualistą.
  • ~socjalizm narodowy i międzynarodowy
    (2018-11-02 23:08)
    lewackiego dziadostwa nic nie przebije, zobacz Wenezuelę
  • ~Mewa
    (2018-11-03 07:53)
    wrobel NIGDY ORLEM NIE BEDZIE bo to szare BADZIEWIE!
  • ~curious
    (2018-11-03 09:23)
    Komorowski, PO i ich zwolennicy zostali zwyzywani przez Dudę, Szydło, Kaczyńskiego i innych pisowski xxujów (tak nazywam xxujem polskiego "prezydenta"!) od ubeków, gorszego sortu itp. A pan Wróbel się dziwi, że nie chcą z tą bolszewicką swołoczą świętować. Przezabawne.
  • ~sęk a w sęku...
    (2018-11-03 10:51)
    Nie wiedziałem , że mój pogląd na pojęcie "Prawica" jest tożsamy z poglądem p. Wróblewskiego. Widocznie czuje się on lepiej gdy pisze "mamy". Otóż pojaśniam P. W. że moje widzenie tego pojęcie jest jest nieco odmienne, i słowo "nieco" ma w tym kontekście zasadnicze znaczenie. Nietożsame!!. Pointa: artykuł o Nitschem bez Nitsche czyli bez filozofii, bez dna, lubo jak kto woli niczym.

Może zainteresować Cię też: