Oddanie suwerenności? Słowa Merkel mają szansę stać się mottem niemieckiej polityki europejskiej [OPINIA]

"Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności" - to zdanie, wypowiedziane w zeszłym tygodniu przez Angelę Merkel ma szansę stać się mottem niemieckiej polityki europejskiej. Nie szkodzi, że padło podczas niezobowiązującej konferencji "Parlamentaryzm między globalizacją a narodową suwerennością", zorganizowanej przez Fundację Konrada Adenauera.

wróć do artykułu
  • ~Życzliwy
    (2018-11-29 08:45)
    Ja kochać Merkel za jej pomysła, najwpirw ciapatos, a tyra ?Rzesza
  • ~Warszawiak
    (2018-11-29 10:08)
    Siostrzyczka Putyneczka to najmniej wiarygodna POstać żeby sie wyPOwiadac o EUROPIE POstać jask i ten parz Tusskow od SZATNIARZY
  • ~narodowiec
    (2018-11-29 13:34)
    Jaki cel maja te glupie, udajace niezrozumienie komentarze szerzace nienawisc? Czy tu chodzi naprawde o to, zeby swiat myslal, ze jestesmy glupim i tepym narodem?. No ladny mi patriotyzm. To do Brukseli nikt nie musi juz jezdzic ze skargami. A za jakis czas bedzie znowu: "Oni sie na nas uwzieli, wszyscy nas atakuja to jakas zmowa przeciw Polsce".
  • ~narodowiec
    (2018-11-29 16:08)
    Dokladanie do UE przez panstwa zachodnie to wielka pomylka. Powinni juz z tym skonczac zamknac granice miedzy panstwami a kazdy kraj w Europie powinien zyc na wlasny rachunek.
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-11-30 16:50)
    Towarzyszka MIERKIELOW ma pragnienie spełnić zakusy Towarzysza KITLERKA jak on pragnął mieć w ŁAPACH CAŁA EUROPĘ żeby na niego ROBIŁA i się WYKAŃCZAŁA dla RZESZY NIEMIENCKIEJ
  • ~NIECH NIE MYDLA OCZU
    (2018-11-30 22:48)
    Ciekawy jestem czy nie Niemcy znajda sie w organach wladzy w Niemczech.
  • ~Brukselo ! popraw sie
    (2018-11-30 23:02)
    Z artykulu wynika ,ze nie ma wyjscia . Albo podportzadkowac sie Niemcom, albo zginac. A wcale tak nie jest.Najprawdopiodobniej Anglia po poczatkowych trudnosciach i zawirowaniach wyjdzie na swoje.Ten kto jest najbardziej zagrozony to UE. Inne narody tez zaczynaja zauwazac ,ze cos w Ue jest nie w porzadku.
  • ~Kick
    (2018-12-01 11:31)
    IV Rzesza Została oficjalnie ogłoszona. Teraz powoli zacznijmy się do niej przyzwyczajać. Myślicie że te montownie i autostrady w zachodniej Polsce to po to żeby Polacy się dorobili wreszcie? Nie. Aneksja tych terenów jest kwestią czasu. Tylko Szwaby armię odbudują. A już zaczeli.
  • ~Jędrek
    (2018-12-02 07:17)
    Bardzo smutna konkluzja artykułu. Bliska prawdy niestety. Co na to Naczelnik Państwa? Odnoszę wrażenie, że współczesne stronnictwa także korzystają z funduszy zagranicznych.
  • ~KATARZYNA
    (2018-12-03 15:42)
    A NIEMIASZKI JAK ZWYKLE - DRANG NACH OSTEN - TYM RAZEM PO RĘKĘ Z AGENTEM KGB - PUTINEM . ZNOWU ŚNIĄ IM SIĘ ROZBIORY ! TO ŚMIERTELNI WROGOWIE POLSKI I POLAKÓW . TAK BYŁO , JEST I BĘDZIE . AMEN !
  • ~mylicjant znowu
    (2018-12-23 20:17)
    no dobra,,a,,ilr razy mozma dawac,,a i sto rokow byli ww goscinie ,,bez prezenta