Oddanie suwerenności? Słowa Merkel mają szansę stać się mottem niemieckiej polityki europejskiej [OPINIA]

"Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności" - to zdanie, wypowiedziane w zeszłym tygodniu przez Angelę Merkel ma szansę stać się mottem niemieckiej polityki europejskiej. Nie szkodzi, że padło podczas niezobowiązującej konferencji "Parlamentaryzm między globalizacją a narodową suwerennością", zorganizowanej przez Fundację Konrada Adenauera.

wróć do artykułu
  • ~sehr gut ?
    (2018-11-28 17:28)
    Hi tler kaput, deutschland kaput, europa kaput?
  • ~Pan - Piotruś - Pan
    (2018-11-28 14:01)
    Uwaga - uwaga - uwaga i jeszcze raz uwaga .. Polska jest tylko obszarem geograficznym nic takiego nie mamy aby być rozpoznawalnym w Europie i świecie !!!! Będąc jednym państwem to wszystkie sukcesy i porażki mozemy sobie przypisać .. Ale 70% Polaków kocha i jest zakochana w państwie Niemieckim i bardzo bardzo bardzo chcą mieszkać w tym kraju a co było 80- lat temu to wspomnienia dla dziadków i babc
  • ~nie ma glupich
    (2018-11-28 14:33)
    to znaczy oddanie suwerennosci narazie Niemcom i Francji a potem Niemcom Juz pokazali, kto ma rzadzic w Europie. Musza sie teraz mocno wykazac ,zeby odzyskac zaufanie innych. Merkel odchodzac chce jeszcze cos uszczknac dla Niemcow.
  • ~jaity
    (2018-11-28 16:45)
    Dziennik stara się Polakom uświadomić konieczność podporządkowania się niemieckim kolonizatorom. Oddanie suwerenności oznacza przecież w naszym wypadku eksploatację gospodarczą poprzez kompradorskie rządy i unijne rozporządzenia dobre dla Niemiec i Francji. Te wszystkie szczytne unijne ideały to fałszywa przykrywka wilczej zachłanności silniejszych wobec słabszych.
  • ~karl
    (2018-11-28 14:49)
    Czekam,kiedy frau zostanie powieszona przy Alexander Platz za złamanie imigracyjnego prawa w UE.I umrze wraz ze swoją suwerennością.
  • ~gostom
    (2018-11-28 16:44)
    Suwerenność Polski powinna być oczywista dla Wschodu i Zachodu. Tak samo powinno być oczywiste, że problemy Polski powinne być własnością suwerennego państwa Polskiego, a nie w postaci dodacji i prezentów Problemem Zachodnich Podatkowiczów, od których wymaga się ze strony Polskiej tak oczywistej Solidarności. Amen!
  • ~Adolfina Szaria Merkill
    (2018-11-28 23:56)
    to nasz socjalistyczny drang nach osten, ale PO nowemu. jedna rzesza, jeden fyrer, jedna lewacka banda
  • ~narodowiec
    (2018-11-29 13:34)
    Jaki cel maja te glupie, udajace niezrozumienie komentarze szerzace nienawisc? Czy tu chodzi naprawde o to, zeby swiat myslal, ze jestesmy glupim i tepym narodem?. No ladny mi patriotyzm. To do Brukseli nikt nie musi juz jezdzic ze skargami. A za jakis czas bedzie znowu: "Oni sie na nas uwzieli, wszyscy nas atakuja to jakas zmowa przeciw Polsce".
  • ~Batko
    (2018-11-28 13:37)
    Rząd -PiS na KOLANACH przed: UE ,Niemiaszkami ,Izraelitami ,USA ,KTO NASTĘPNY w KOLEJCE do zrobienia z Rządu-PiS Niewolnika ( RAB Słownik Staropolski). PORA na Wcześniejsze Wybory Parlamentarne.SPRZEDAWCZYKI-PiS MUSI ODEJŚĆ. Polacy to Naród DUMNY ,nie będzie RABEM UE.
  • ~gostom
    (2018-11-28 16:51)
    Macron powiedzial ostatnio do Niemeic, ze powiini sie uczyc i podzielic sie z innymi, ze swoim dobrobytem....itd. Dlaczego nie ucza sie INNI w jaki sposob wypracowuje sie dobrobyt?
  • ~Sledzina
    (2018-11-29 01:02)
    Czekam kiedy makrela zostanie powieszona za jajcuchy bo broszki to ona nie ma
  • ~jakie to proste a i tak tego nie rozumieja
    (2018-11-28 15:47)
    Narodowa suwerennosc nie bierze pod uwage wartosci innych panstw oraz z tym zwiazanych kompromisow. Takie kompromisy to czesciowe oddanie tej suwerennosci dla dobra ogolu. No ale narodowcy tego nie zrozumieja i beda krzyczec ze im sie chce odebrac niepodleglosc i sobie ich podporzadkowac. Jesli wchodzi sie do jakiegos klubu to nalezy sie trzymac jego regul a nie wymagac, zeby ktob sie do nas dostosowal. Kto tego nie potrafi powinien sie z klubu wypisac. Proste.
  • ~cuda
    (2018-11-28 15:06)
    Pierwsza i druga wojna światowa Polaków nie wykończył a Merkel odbierze Polakom suwerenność .
  • ~dlaczego?
    (2018-11-29 00:35)
    Pojscie na kompromis dla dobra wspolnoty jaka jest UE to oddanie kawalka narodowej suwerennosci. Dlaczego tylu tutaj komentujacych chce to widziec inaczej? Po co? Z glupoty czy w jakims haniebnym celu?
  • ~Środa
    (2018-11-28 22:39)
    A kim będą obywatele państwa, które zrzeknie się suwerenności.Już nie np Polakiem i nigdy np Niemcem. Czyli nikim.
  • ~Ela z wesela
    (2018-11-28 22:43)
    Nie mamy szczęścia. Umiemy się radować z niepodległości a tu zza Odry kolejna niespodzianka.Jak polskie roszczenia za II WS to małostkowość i histeria , jak oddanie suwerenności -to super pomysł na obecne czasy - nie nadążam .
  • ~JA JA
    (2018-11-28 15:31)
    Ubecy wyjechali pierwsi do DDR ......
  • ~www
    (2018-11-28 16:47)
    "Słowa Merkel mają szansę stać się mottem niemieckiej polityki europejskiej" - co to znaczy "mają szansę"? One przyświecają niemieckiej polityce względem UE od samego początku, tylko teraz dopiero je otwarcie wyartykuowano i to ustami w UE najważniejszej osoby!
  • ~Warszawiak
    (2018-11-29 10:08)
    Siostrzyczka Putyneczka to najmniej wiarygodna POstać żeby sie wyPOwiadac o EUROPIE POstać jask i ten parz Tusskow od SZATNIARZY
  • ~narodowiec
    (2018-11-29 16:08)
    Dokladanie do UE przez panstwa zachodnie to wielka pomylka. Powinni juz z tym skonczac zamknac granice miedzy panstwami a kazdy kraj w Europie powinien zyc na wlasny rachunek.

Może zainteresować Cię też: