Terytorialsów prędzej pokonają politycy niż Rosjanie [OPINIA]

| Aktualizacja:

W ten weekend liczba żołnierzy Obrony Terytorialnej przekroczyła 17 tys. Z tego 3 tys. to żołnierze zawodowi, a 14 tys. to ochotnicy, których udało się przekonać do tego, by włożyli mundur i poświęcili swój czas na podstawowe ćwiczenia wojskowe.

wróć do artykułu
  • ~Szwejk
    (2018-12-03 22:08)
    Wszystkim specom od wojny polecam przeanalizowanie drobnego FAKTU: na ile istotne są WOT w sytuacji gdy w Polsce NIE MA stałej bazy Armii USA - a na ile istotne, gdy taka baza BĘDZIE !!! Wołodia WAM tego nie wybaczy !!!
  • ~mitex
    (2018-12-03 22:22)
    A czy dla nich MON zakupił już saperskie łopatki czy każdy żołnierz musi mieć swoją
  • ~Ryfa
    (2018-12-03 22:55)
    Żołnierze OTK do tej pory mieli podobno tylko po jednym strzelaniu na strzelnicy. Po 3 strzały do tarczy z broni kadry zawodowej. I to w czasie gdy w magazynach zalega kilkaset tysięcy kałachów i kilkaset milionów amunicji do nich. Ale Świr Smoleński tę broń zdekomunizował więc stała się dla OTK nietykalna
  • ~KAPUT
    (2018-12-03 22:57)
    ALEŻ TE ANTYPOLSKIE, NIEMIECKIE COORVY Z DER DZIENNIKA NIENAWIDZĄ POLSKIEGO ŻOŁNIERZA I POLSKI W OGÓLE
  • ~De
    (2018-12-03 23:50)
    Eksperci jak to się stało że Armia Czerwona wycofała się z Afganistanu straty Rosjan 118 samolotów 330 helikopterów 147 czołgów 14000 zabitych Rosjan i 53000 rannych
  • ~sd2017
    (2018-12-04 02:24)
    POrszywe SZ czujnie made in Germania aż się proszą o repolonizację !!!! Zajmijcie swoimi sprawami w Niemczech albo nawet Paryża !
  • ~husarz cyfrowy
    (2018-12-04 03:09)
    Problem OT polega na tym, że system organizacji tej siły zbrojnej jest głupi i wadliwy od początku (taki był zresztą zamysł Macierewicza - ściągnąć patriotycznych młodych ludzi do OT i wydać ich liniowym jednostkom rosyjskim na wyrżnięcie). OT nie powinno istnieć w systemie brygadowym, tylko w systemie batalionów powiatowych (pluton lub kompania OT w każdej gminie), jako lekka piechota szkolona na własnym terenie w taktyce małych pododdziałów, strzelaniu i prostych pracach inżynieryjno-saperskich, Logistyka powinna być rozproszona, a nie skoncentrowana jak w wypadku brygad. Taka jest tendencja nie tylko w dziedzinie obron terytorialnych na świecie, ale także wśród sił specjanych, które redukują liczebność. Siłą albowiem OT i sił specjalnych jest działanie znienacka, szybkie poruszanie się w terenie z wykorzystaniem jego znajomości i uderzanie tam, gdzie wróg się nie spodziewa - a nie jak w systemie brygadowym wielkie walki w działaniach operacyjnych. W takim wypadku OT jest mięsem armatnim, bo szkolenie jednostek operacyjnych wymaga poligonów, skomplikowanej łączności i całej otoczki typu wsparcie artyleryjskie i powietrzne, rozległy transport kołowy, warsztaty naprawcze i całe zaplecze techniczne itp.
  • ~jarek
    (2018-12-04 07:09)
    Rozwiązać te Antosiowe bojówki, bo to jest tylko ZBYTECZNY DUŻY WYDATEK z budżetu!
  • ~WERT
    (2018-12-04 08:14)
    ILU AGENTOW PUTINA JEST W PIS ???
  • ~hydraulik miły patriota
    (2018-12-04 08:47)
    Panie Antoni, ratuj nas Pan swoją mężną piersią i piersią O. Tadeusza !
  • ~zastanawiający się
    (2018-12-04 08:49)
    NO TO ROSJANIE ODETCHNĘLI Z ULGĄ ?
  • ~ze Śląska
    (2018-12-04 08:54)
    Pomijając "wielki sukces " terytorialsów ,kto pozwolił Antkowi na ten rodzaj szaleństwa ,ile nas to kosztowało ?
  • ~Wyborca PiS-u
    (2018-12-04 09:27)
    Tylko Antoni Macierewicz gwarantem silnej polskiej armii. Z całym szacunkiem ale Mariusz Błaszczak jest w dziedzinie wojska amatorem i dyletantem!
  • ~postronny
    (2018-12-12 13:26)
    wojska obrony terytorialnej to bardzo dobry pomysł. fakt, że jest jeszcze nowym pomysłem i musi dojrzec do tego aby być w pełni przydatnym. Upłynęło dopiero niecałe trzy lata od powstania pierszej brygady. Z uwagi na fakt, że szkolenie odbywa sie w formie rotacji comiesięcznych cykl zgrywania bojowego rozciągnięty jest na lata. Przeciez powiadamy, że nie od razu Kraków zbudowano. Oceniać siłe bojową tej formacji w obecnym kształcie to jak wypowiadac sie o smaku torku jescze nie upieczonego. Amerykanie swoja Gwardię Narodową latami budowali a nikt zapewne nie zaprzeczy że w obecnym kształcie to bardzo nowoczesny i silny rodzaj wojsk.

Może zainteresować Cię też: