Prof. Kik: Tworząc swoją partię, o. Rydzyk chce przejąć PiS od środka

| Aktualizacja:

  - "Ruch Prawdziwej Europy" jest dla Zjednoczonej Prawicy dużym problemem. Jedność z 2015 r. była fenomenem i najwyraźniej nie wszyscy to doceniają. A biorąc pod uwagę opozycję, która jest na fali jednoczenia, redemptorysta funduje PiS kłopoty - tak inicjatywę powstania nowej partii związanej z o. Tadeuszem Rydzykiem komentuje w rozmowie z dziennik.pl politolog, prof. Kazimierz Kik. 

wróć do artykułu
  • ~andreas
    (2018-12-05 09:52)
    W sumie to i dobrze, bo być może będzie to przysłowiowy gwóźdź do trumny PiSu. Społeczeństwo wreszcie odetchnie z ulgą.
  • ~Mark Twain
    (2018-12-05 09:54)
    Ciekawe, czy już kiedykolwiek w historii był przypadek aby w Kościele Katolickim zakonnik tworzył partie polityczną?
  • ~Warszawiak
    (2018-12-05 09:56)
    Czerwony komuc h KIK niech się nie martwi POlewadzkiej stronie POlitycznej jest tych POsożytów ze 20 kilka i mu POsuje mocherowe BERETY Schietynusow wysadzą z tych foteli MAFIINYCH
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:13)
    Rydzyk ma za zadanie zdobyć Polskę dla Polaków. Kaczyński Lech w dniu, kiedy wygrał wybory prezydenckie, pierwszego zagranicznego wywiadu udzielił dziennikarzowi izraelskiemu Sewerowi Plockerowi. Na pytanie, jaką politykę będzie prowadził wobec Izraela, odpowiedział, że inną niż wobec pozostałych partnerów zagranicznych. Gdy zobaczył zaskoczoną minę Plockera, szybko wyjaśnił: "stosunki z Izraelczykami powinny być jak z kuzynami".
  • ~sd2017
    (2018-12-05 10:19)
    Knajackie PO=lactwo nie musi się martwić o POkonanie PISu, zrobi to skutecznie kler katolicki w osobie Rydzyka, PO=lactwo może se w tym czasie wyPOczywać na Maderze ! Mnie to nie dziwi, a kto POmagał Kościołowi zwracać majatki, kto krył kapusi w sułtannach POstUBeki Sojusz czerwonych POjąków i czarnych POjąków jest trwały i bardzo mocny. POmiętacie, że nawet ryszawą mE nDą tak Pokierowali, że klęczał przed klerem, a przed wyborami gadał, że nie bedzię klękał a tu POpatrzajcie nawet z żoną se klekał, ślub se kościelny wziął ! A POmiętacie pijanego kwacha, a Oleksego klęczących, a kto POdpisywał Konkordat, wiele tu wymieniać ! A teraz czerwono-czarne POjąki dobierają się do PISu !
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:19)
    Jan Paweł II powiedział kiedyś: -jeśli nie można całkowicie zmienić prawa, to poprawmy je tak, by było jak najmniej szkody.
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:21)
    "Roszczenie sobie prawa do narzucania innym przemocą tego, co uważa się za prawdę, oznacza pogwałcenie godności człowieka i ostatecznie zniewagę Boga". Jan Paweł II Jan Paweł II dodał też, że „fanatyzm rodzi się tam, gdzie zostało została zasiana nienawiść".
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:24)
    15. Piotr powiedział do nich: „To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych.” „Większość zapalczywych katolików w gruncie rzeczy jest niewierząca, a wiarę traktują jako element tradycji i ideologiczną maczugę w walce politycznej.” Ks. prof. Józef Tischner “Wiara jest łaską. A nie ma nic gorszego od udawania wiary”. Ks. prof. Józef Tischner.
  • ~Biblia kontra klamstwom!
    (2018-12-05 10:31)
    Chrzescijanstwo to nie religie,sekty, a wiara ,ktora dal nam Bog Ojciec Swiety raz,w Biblii.Religie, to z greki odstepstwo od fundamentu,w tym przypadku od Slowa Bozego zawartego w Biblii.Biblia naucza dziesiaciu przykazan Bozych,jedno z nich Krk odrzuciol to jest drugie przykazanie Boze zawarte w Ksiedze Wyjscia rozdzial 20 wiersz 4 - 6 i Ksiedze Powtorzonego Prawa rozdzial 5 wiersz 8 - 10.Dekalog zachowali dzielac dziesiate przykazanie na dwa oddzielne przykazania.Skutki widoczne,tysiace obrazow i figur !,ktore sa przez Boga zabronione,przed Bogiem i Jego Synem zegnie sie kazde kolano,to mowi Biblia.List do Rzymian rozdzial 1 wiersz 18 - 32,to dzisiaj sie wlasnie dzieje.Jeden jest posrednik Syn Bozy Pan Jezus,On jedyny bezgrzeszny przez swoje w cialo i krew otworzyl nam wierzacym droge zbawienia.Sw.Piotr Apostol w Dziejach Apostolskich w rozdziale 4 wiersz 10 - 12,ze tylko w jednym imieniu jest zbawienie, w Panu Jezusie Chrystusie.Nie ma tez innego posrednika niz P.Jezus Chrystus Pierwszy list do Tymoteusza rozdzial 2 wiersz 5 - 6.List do Galatow przestrzega przed ?,rozdzial 1 wiersz 7 - 9.Polacy nie znaja tej tresci List do Galatow rozdzial 4 wiersz 4 - 7.Calosc zamyka sie w Drugim liscie do Koryntian rozdzial 11 wiersz 11 - 15.Zycie jest krotkie,co sie dzieje kiedy czlowiek je traci ?,to nie sa zarty,warto chociaz raz w zyciu otworzyc Biblie i czytac.Pyskowki na forum,to nie droga ,ktora wiedzie do poznania prawdy,a ta jest w swietle Biblii straszna.
  • ~O.B.Serwator
    (2018-12-05 10:35)
    No to teraz dla absolwenta szkoły przy KC PZPR, rozpoczyna się kolejny etap życia. Popierał SLD, PO, obecnie PIS i za chwilę zbawcę narodu z Torunia. Tak 3mać towarzyszu.
  • ~Cthulhu
    (2018-12-05 10:38)
    "Prawica zdobyła władzę dzięki niskiej frekwencji w wyborach parlamentarnych oraz rozbiciu w centrum i na lewym skrzydle." Fascynujące jest ciągłe ignorowanie wk*.*nia społeczeństwa na takie kwiatki jak skok na pieniądze obywateli (OFE), czy podtarcie się tysiącami podpisów pod obywatelskim projektem zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków.
  • ~On
    (2018-12-05 11:02)
    Ludzie, gdzie my zyjemy ? I w ktorym wieku? W sredniowieczu? Ludzie nie dajmy sie tym klechom. Film " Kler" to jeszcze malo, rzeczywistosc w Polsce przekracza wszelka fantazje cywilizowanego czlowieka!
  • ~ z inspiracji ks. inf. Ireneusza Skubisia
    (2018-12-05 11:15)
    W Sądzie Okręgowym w Warszawie złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie „Ruch Prawdziwa Europa”, której podstawą programową są założenia „Ruchu Europa Christi” - poinformował KAI europoseł Mirosław Piotrowski. Ambicją "Europa Christi" jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie. Inicjatywa "Europa Christi" powstała w marcu ub. roku z inspiracji ks. inf. Ireneusza Skubisia, honorowego redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. "Europa Christi" to ruch, którego ambicją jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie.
  • ~Jaro
    (2018-12-05 11:16)
    Jak patrzę na takich jak Kik, Obatel, Gryglas, Kałuża, Ogórek,..... to mam odruchy wymiotne.
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-12-05 11:19)
    Zachłanność, żądza władzy, brak zasad etycznych i jakichkolwiek innych poza jedną: "JA CHCEM"!!! Oto co charakteryzuje ludzi dzisiejszej polskiej "prawicy" - to dotyczy zarówno PiS jak i Rydzyka. Nieważne kto - wcześniej czy później ktokolwiek z tego obozu dokonałby podobnego ruchu. Dlaczego nie, skoro obowiązuje u nich zasada, że zasady się nie liczą, a ważna jest tylko wola polityczna - jak u bolszewików?
  • ~Miecz Bozy - Slowo !
    (2018-12-05 11:20)
    Najpotezniejsza sila w walce z balwochwalcami jest Biblia.Dlaczego tego bracia rodacy nie robicie,czytajcie i pokazujcie ludziom, klamstwa oszustow religijnych.Dla chrzescijan najpotezniesza sila jest Trojca Swieta,Bog Ojciec Swiety Jahwe,Syn Bozy Pan Jezus Chrystus i Duch Swiety, poza tymi postaciami nie ma innej !.Bog stworzyl wszechswiat,czlowieka Adama i Ewe ,ktora stala sie matka wszystkich zyjac ,w tym z ciala Maryji i Syna Bozego Pana Jezusa Chrystusa,ktory przyjal cialo podobne do ciala grzesznego z Maryji,dlatego pomimo, ze On nie zgrzeszyl mogl za nas umrzec .Maryja biblijna potrzebowala kogo ?. EW.SW lukasza rozdzial 1 wiersz 46 - 47.List do Rzymian rozdzial 3 wiersz 21 - 25.List do Galatow rozdzial 4 wiersz 4 - 7.
  • ~Marek200
    (2018-12-05 11:26)
    Jedno pewne ! PIS sprowadza najwięcej imigrantów do Polski jak nigdy w historii Polski powojennej. Są już nie tysiące a miliony - Ukrainców Filipinczyków hindusów Uzbeków itd itd. Wszystko dla dorobkiewiczy i zagranicznych firm co się dorabiają tanim kosztem .
  • ~Her
    (2018-12-05 12:04)
    @jozio- lekki brane czy jeszcze pol godziny?.....
  • ~ka-ac
    (2018-12-05 12:39)
    Ktoś puścił babola, że "zjednoczona opozycje" może liczyć na 50% głosów. Wieści chyba z Kosmosu, ale natychmiast toczy się wobec nich poważna debata. Już widzę tę "zjednoczoną opozycję" - może jeszcze Korwin z Zandbergiem? Smiechu warte.
  • ~Kaczyński o Radiu Rydzyka
    (2018-12-05 12:41)
    "Nie mam wątpliwości co do tego, że po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. Ma na­dajnik na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bała­gan, ale niektórych rze­czy tam jednak pilnują dość dobrze" W wywiadzie dla Gazety Polskiej, kwiecień 1998

Może zainteresować Cię też: