Prof. Kik: Tworząc swoją partię, o. Rydzyk chce przejąć PiS od środka

| Aktualizacja:

  - "Ruch Prawdziwej Europy" jest dla Zjednoczonej Prawicy dużym problemem. Jedność z 2015 r. była fenomenem i najwyraźniej nie wszyscy to doceniają. A biorąc pod uwagę opozycję, która jest na fali jednoczenia, redemptorysta funduje PiS kłopoty - tak inicjatywę powstania nowej partii związanej z o. Tadeuszem Rydzykiem komentuje w rozmowie z dziennik.pl politolog, prof. Kazimierz Kik. 

wróć do artykułu
  • ~Mark Twain
    (2018-12-05 09:54)
    Ciekawe, czy już kiedykolwiek w historii był przypadek aby w Kościele Katolickim zakonnik tworzył partie polityczną?
  • ~ adam
    (2018-12-05 19:02)
    panie Kik od kiedy zes pan taki madry Raz pan lizesz jednym raz drugim d.... czylis jestes pan zerem dla mnie
  • ~On
    (2018-12-05 11:02)
    Ludzie, gdzie my zyjemy ? I w ktorym wieku? W sredniowieczu? Ludzie nie dajmy sie tym klechom. Film " Kler" to jeszcze malo, rzeczywistosc w Polsce przekracza wszelka fantazje cywilizowanego czlowieka!
  • ~andreas
    (2018-12-05 09:52)
    W sumie to i dobrze, bo być może będzie to przysłowiowy gwóźdź do trumny PiSu. Społeczeństwo wreszcie odetchnie z ulgą.
  • ~Zenon
    (2018-12-05 19:25)
    Głupio mówicie. Każda gazeta pisze, że ktoś (bez konkretnych nazwisk) powiedział, że to pomysł Rydzyka i tak dalej. Żadnych potwierdzonych informacji... także ja w to nie wierze.
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:19)
    Jan Paweł II powiedział kiedyś: -jeśli nie można całkowicie zmienić prawa, to poprawmy je tak, by było jak najmniej szkody.
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:21)
    "Roszczenie sobie prawa do narzucania innym przemocą tego, co uważa się za prawdę, oznacza pogwałcenie godności człowieka i ostatecznie zniewagę Boga". Jan Paweł II Jan Paweł II dodał też, że „fanatyzm rodzi się tam, gdzie zostało została zasiana nienawiść".
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-12-05 11:19)
    Zachłanność, żądza władzy, brak zasad etycznych i jakichkolwiek innych poza jedną: "JA CHCEM"!!! Oto co charakteryzuje ludzi dzisiejszej polskiej "prawicy" - to dotyczy zarówno PiS jak i Rydzyka. Nieważne kto - wcześniej czy później ktokolwiek z tego obozu dokonałby podobnego ruchu. Dlaczego nie, skoro obowiązuje u nich zasada, że zasady się nie liczą, a ważna jest tylko wola polityczna - jak u bolszewików?
  • ~przewidujący
    (2018-12-05 19:37)
    Panowie! to jest ustawka na wypadek gdyby pis się posunął, to będą mieli już swoją partie.
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:24)
    15. Piotr powiedział do nich: „To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych.” „Większość zapalczywych katolików w gruncie rzeczy jest niewierząca, a wiarę traktują jako element tradycji i ideologiczną maczugę w walce politycznej.” Ks. prof. Józef Tischner “Wiara jest łaską. A nie ma nic gorszego od udawania wiary”. Ks. prof. Józef Tischner.
  • ~O.B.Serwator
    (2018-12-05 10:35)
    No to teraz dla absolwenta szkoły przy KC PZPR, rozpoczyna się kolejny etap życia. Popierał SLD, PO, obecnie PIS i za chwilę zbawcę narodu z Torunia. Tak 3mać towarzyszu.
  • ~RyBell
    (2018-12-05 21:10)
    Ale dlaczego wiadomości są nieprawdziwe? Przecież o. Rydzyk nie założył żadnej partii. No szanujmy się i przekazujmy prawdziwe informacje.
  • ~sd2017
    (2018-12-05 10:19)
    Knajackie PO=lactwo nie musi się martwić o POkonanie PISu, zrobi to skutecznie kler katolicki w osobie Rydzyka, PO=lactwo może se w tym czasie wyPOczywać na Maderze ! Mnie to nie dziwi, a kto POmagał Kościołowi zwracać majatki, kto krył kapusi w sułtannach POstUBeki Sojusz czerwonych POjąków i czarnych POjąków jest trwały i bardzo mocny. POmiętacie, że nawet ryszawą mE nDą tak Pokierowali, że klęczał przed klerem, a przed wyborami gadał, że nie bedzię klękał a tu POpatrzajcie nawet z żoną se klekał, ślub se kościelny wziął ! A POmiętacie pijanego kwacha, a Oleksego klęczących, a kto POdpisywał Konkordat, wiele tu wymieniać ! A teraz czerwono-czarne POjąki dobierają się do PISu !
  • ~Kaczyński o Radiu Rydzyka
    (2018-12-05 12:41)
    "Nie mam wątpliwości co do tego, że po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. Ma na­dajnik na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bała­gan, ale niektórych rze­czy tam jednak pilnują dość dobrze" W wywiadzie dla Gazety Polskiej, kwiecień 1998
  • ~sake
    (2018-12-05 19:58)
    Wystarczy spojrzec kto będzie twarzą nowej partii-Posłanka Sobecka,Urszula Krupa jako prominentne członkinie.Czym oprócz aborcji beda się zajmować,co one umieją innego?A pociagał za sznurki będzie etatowy rozbijacz PiS-u Marek Jurek.
  • ~Zgredek
    (2018-12-05 22:08)
    Znajdź na stronie Avaaz apel do Papieża Franciszka o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka. Podpisz go i zachęć do tego znajomych.
  • ~Jaro
    (2018-12-05 11:16)
    Jak patrzę na takich jak Kik, Obatel, Gryglas, Kałuża, Ogórek,..... to mam odruchy wymiotne.
  • ~jaga
    (2018-12-05 18:45)
    I od tylu lat PiS pompuje w Rydzyka nasze pieniądze! Ludzie, kiedy się obudzicie?!
  • ~miv
    (2018-12-05 17:29)
    Tow KIK jest tak wiarygodny jak tow jarosław, adrian , antoni i cała reszta oispwskiej zgrai , która bezkarnie obżera Polskę.
  • ~Marek200
    (2018-12-05 11:26)
    Jedno pewne ! PIS sprowadza najwięcej imigrantów do Polski jak nigdy w historii Polski powojennej. Są już nie tysiące a miliony - Ukrainców Filipinczyków hindusów Uzbeków itd itd. Wszystko dla dorobkiewiczy i zagranicznych firm co się dorabiają tanim kosztem .

Może zainteresować Cię też: