Terlikowski o pedofilii w Kościele: Dokumenty przekazywane Dziwiszowi nie docierały do Jana Pawła II [ROZMOWA]

| Aktualizacja:

Cieszę się, że moje dzieci noszą nazwisko Terlikowski, bo jestem pewien, że dzięki temu żaden ksiądz pedofil, a szerzej: żaden pedofil, ich nie ruszy - mówi Tomasz Terlikowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

wróć do artykułu
  • ~CONDOR
    (2018-12-06 20:08)
    Dziwisz - to ten co pozwolił na pochowanie Kaczyńskiego w krypcie wawelskiej - miejscu świętym dla większości Polaków?
  • ~xxl
    (2018-12-06 20:09)
    NO proszę , nawet xsiądz Terlik przyznaje że kościół od zawsze TUSZOWAŁ takie sprawy , tak było , jest i będzie .
  • ~agnostyk
    (2018-12-06 20:12)
    Nawet gdyby JPII nie wiedział to jest winny, bo jego obowiązkiem było wiedzieć.
  • ~#Daro
    (2018-12-06 20:31)
    hahaha dobry król i zły doradca?! hahaha bajki dla naiwnych.
  • ~ziutek
    (2018-12-06 20:48)
    Dokumenty nie docieraly do " swietego"? Polak Polaka robil w ciu...a? NIE WIERZE! JP II MILCZAL!
  • ~katon
    (2018-12-06 21:00)
    ciekaw jestem dlaczego lewacka Gazeta Wyborcza która znana jest z tego .że gdzie tylko to jest możliwe zaklada miny pod koscioł dopiero teraz wrzucila w swoim stylu granat do szamba kiedy Oni juz nie żyją i nie mogą sie bronić .a gdzie byli wczesniej teraz to jest musztarda po obiedzie - może byl może nie byl ,,,/ .ale ja nie bede tańczył na jego grobie On juz swoją nadrode odebrał i został osądzony chcecie to tańczcie .ale to są metody lweaków .a co do kardynala dziwisza to Pan Terlikowski ma stuprocentową racje .ale to juz od kilkudziesięciu lat for poczta pisała .że kardynał dziwisz wszystlo utajnie przed naszym Papieżem czyli nic nowego w temacie pozdrawiam
  • ~Nauczyciel
    (2018-12-06 21:01)
    Wszyscy wiedzieli i nic nie robili. Ku..wa ku..wie łba nie urwie.
  • ~clear
    (2018-12-06 21:07)
    Na dobry początek deportacja. Dziwisza do Meksyku, Stanów, |Argentyny lub Chile. Hosera do Ruandy. Pora skończyć z bezkarnością.
  • ~żart
    (2018-12-06 21:17)
    Wiem ale nie powiem, powiedział sekretarz (spowiednik) do papieża JPII (wyznającego swoje grzechy). Oto wielka "Tajemnica" wiary katolickiej kościoła. I tak rządzą namiestnicy Chrystusa na ziemi (matołkami). Wiara czyni cuda. Cuda rządzą finansami biedaków (niewolników). Ciekawe jak długo jeszcze to potrwa. Grzesznicy chcą być zbawieni przez odpuszczenie popełnionych grzechów na ziemi (przez ostatnie namaszczenie i spowiedzi). Komu grzechy odpuścicie-będą odpuszczone, komu zatrzymacie-będą zatrzymane. Tak straszą bracia w wierze (swoje baranki ofiarne).
  • ~raz za a raz za nawet przeciw ?
    (2018-12-06 21:19)
    raz piszecie ze najwyzszy przelozony , czyli glowa panstwa jak nic noe wiedziala o przekretach to jest niewinny, innym razem ze jak glowa kosciola to nawet jak nie wiedziala to jest winna bo powinna wiedziec i tak piszecie jak wam pasuje w danej chwili
  • ~zin
    (2018-12-06 21:22)
    glupki i tak beda nosic im pieniadze
  • ~glupi jak polak katolik
    (2018-12-06 21:30)
    no ponarzekaje i popsioczcie troche a w niedziele do kosciolka i na kolana, nie zapomnijcie jeszcze dac na tace a w tygodniu wyslac dzieciaczki lekcie religii....
  • ~Ja38
    (2018-12-06 21:56)
    Raport ojca Donovana w latach 80- tych o pedofili sukienkowych w USA dotarł bezpośrednio do JPII. Uznał to ponoć za prowokację i de facto dzieci były nadal gwałcone.
  • ~ELKKA
    (2018-12-06 21:58)
    nareszcie Terlikowski nie ******* - oby tak dalej
  • ~ZXCQVB
    (2018-12-06 22:21)
    Czy już najwyższy czas, oskarżyć SAMYCH kapłanów i ich organizację o oszustwa służące im do wyłudzania, okradania i skłócania NARODU, BOGA i wiarę w NIEGO pozostawiając w spokoju?
  • ~ZXCQVB
    (2018-12-06 22:23)
    Już dość dojenia Polski! Dziewczęta i Kobiety w Polsce, to już Wy tylko „macie JAJA”. Niech jedna z Waszych organizacji wystąpi do sądu przeciwko kapłanom podległym (zrzeszonym) Episkopatowi, o uznanie całej tej organizacji i poszczególnych jej członków za oszukańczą organizację przestępczą, która głosząc oszustwa i bajki uzyskuje dobra znacznej wartości, z jednoczesnym natychmiastowym odebraniem im wszelkich korzyści materialnych jakie tą drogą pozyskali. Skoro twierdzą, że są przedstawicielami lub sługami Boga na ziemi, to niech w sądzie pokażą stosowne ZAŚWIADCZENIE, przez tegoż Boga wydane. Poproście sąd, aby ta sprawa była rozpatrzona w pierwszej kolejności, ponieważ dotyczy milionów ludzi. Jeżeli będzie trzeba, to doprowadźcie tę sprawę nawet do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.
  • ~kox
    (2018-12-06 22:44)
    To jest próba wybielania kleru przez fanatyka religijnego. JP II doskonale wiedział o pedofilii w kościele i zawsze strał się tą kwestię ukrywać i zaciemnić, rozmyć tak by można było wprowadzać dezinformację. Pedofile nawet w sutannach to kryminaliści i tego nie wolno ukrywać gdyż wyżądzają krzywdę najmłodszym. Często taki młody człowiek nawet nie może poskarżyć się rodzicom bo może dostać od nich lanie za obrazę księdza uważanego wśród katolików za osobę autorytatywną i nieomylną podczas gdy to jest zwykły człowiek kierowany zwierzęcymi popędami.
  • ~Durszlak
    (2018-12-06 22:47)
    Ten kapłan z Krakowa tez jakiś zniewieściały o tęczowych manierach. Jest wiele nagrań archiwalnych . Zawsze sie zastanawiałem kiedy wystąpi w szpilkach
  • ~kacvaff
    (2018-12-06 22:57)
    Terlikowski! Jak masz czelność rzucać na Jana Pawła II Świętego? Przecież Papieże są w bezpośrednim kontakcie osobowym z Duchem Świętym, który przekazuje informacje. Nie mamy prawa jako wierzący krytykować Papieży - co to by był za porządek jakby owieczki kierowały Pasterzem.Nawet górale, co kochAJĄ SWOJE ŁOWIECKI I KUNIE POTRAFIA PRZYWALIĆ KIJEM JAK KTÓRAŚ GADZINA NIE CZYNI DOBRZE. Jestem już zmęczony tym wszystkim, walnę sobie kieliszek wiśniówki, zrobię K....ę i idę spać.
  • ~Proboszcz Pasztett
    (2018-12-06 23:02)
    Aby kościół rósł w siłę a biskupi żyli dostatniej głosujta ludziska na PiS! Kler ma być bogaty i zaspokojone!

Może zainteresować Cię też: