Z czego zapamiętamy Błaszczaka? Wciąż ma szansę przejść do historii jako całkiem niezły minister obrony [OPINIA]

D o kładnie dziś Mariusz Błaszczak rozpoczyna drugi rok na stanowisku ministra obrony. W pierwszym jego niewątpliwym sukcesem było podpisanie umowy na kupno Wisły, czyli zestawów Patriot do ochrony polskiego nieba. Kontrakt został wynegocjowany, gdy ministrem był Antoni Macierewicz, a zakupy nadzorował wiceminister Bartosz Kownacki. Jednak to Błaszczak go podpisał. W kwestii zakupów to niestety jedyny sukces.

wróć do artykułu
  • ~Stery
    (2019-01-13 10:14)
    Jak to z czego? Z tego, że pozbawił kilkadziesiąt tysięcy emerytów świadczeń wypracowanych w wolnej Polsce. To jest nawet nie do pomyślenia w żadnym, cywilizowanym kraju. A ten drań przy udziale swoich partyjnych kolegów, Pozbawił ludzi środków do życia tylko dlatego, że są przepojeni nienawiścią i chęcią zemsty. I to wszystko w imię chrześcijańskich wartosci
  • ~O tylko sen
    (2019-01-13 09:49)
    Faktycznie gdyby w swiecie wszyscy mieli takich ministrow,to mielibysmy pokoj !.
  • ~Marian z B
    (2019-01-12 17:07)
    Ja zapamiętam Błaszczaka jako TOTALNY OBCIACH PIS.
  • ~Ye boo doo
    (2019-01-12 12:23)
    Siła naszej armii leży w różańcach i wodzie święconej. I nich ktoś śmie zaprzeczyć.
  • ~wjw
    (2019-01-12 11:26)
    Dowcip roku? Ten księżulek ?
  • ~Z PISU
    (2019-01-12 10:22)
    KPINA
  • ~jarek
    (2019-01-12 10:14)
    "całkiem niezły"? Czy to żart, czy następna paskudna PiS-owska wazelina?! :)))
  • ~szprotka
    (2019-01-12 10:13)
    Na razie główną jednostką 4 dywizji ma być Brygada Strzelców Podhalańskich. Jest to majstersztyk myślenia cywilnego. Żołnierzy szkolonych do walki w górach wyśle się na mokradła (to jest specyfika tzw. ściany wschodniej). Macierewicz wcześniej wysłał psychologa na dowódcę dywizjonu czołgów
  • ~Marcins
    (2019-01-12 09:28)
    Nic nie wart.usmiech pogardy fałszywie hopokryta.pod sąd za ustawę represyjna.ma krew na rękach.
  • ~Lelum polelum.
    (2019-01-11 22:25)
    Niewydolny system zakupów, czy nieudolny? Chyba to drugie. A kto ********** karakale?
  • ~kąkol
    (2019-01-11 17:34)
    nie ma sukcesów w swojej pracy to znaczy NIC nie robi wazeliniak
  • ~viola da gamba
    (2019-01-11 17:11)
    Łebska kobieta !!!! Aparat myślący ma we właściwym położeniu ,czego nie stwierdzam u Morawieckiego jako bijącego serca Europy ale chyba jego po tępym łbie ?
  • ~Emilewicz na premiera
    (2019-01-11 16:55)
    Muszę przyznac ,że zgadzam się z teza "ma szansę" bo jako partyniak był super pi......łą .Na tle tego zbioru nieudaczników wespół z panią Emilewicz ,Ardanowskim są o krok przed nimi.
  • ~krzyhoo1
    (2019-01-11 15:54)
    Podpisał wynegocjowany (?) przez poprzednika kontrakt na zasadach wasala (zero offsetu), zaakceptował powołanie kolejnego papierowego związku taktycznego wojsk lądowych (skąd wezmą jednostki CS i CSS?), utrzymał "potęgę" marynarki wojennej i lotnictwa, w odróżnieniu od poprzednika rozmawia z prezydentem, doprowadził do mianowania kolejnych 50 generałów - Midas Obrony
  • ~Git888
    (2019-01-11 15:53)
    Jako jednego ze zdrajców i sprzedawczykow ! Ściągnięcie do polski okupanta ? Można go porównać do ( kondrada mazowieckiego )
  • ~Slazak
    (2019-01-11 14:57)
    Najlepszy był Onyszakiewicz i Szykorowski Zdradek no ten geniusz siMONiaczek zresztom!!! Na POhybel z nimi !
  • ~Fred
    (2019-01-11 14:25)
    Z horrendalnego pompowania uposażenia żołnierzom.
  • ~frankowicz
    (2019-01-11 13:16)
    Chyba se siadnę na jakiejś ławeczce. To stado pisich geniuszy mnie wykańcza.
  • ~Bardzo stary wiarus
    (2019-01-11 13:15)
    Uwaga - uwaga - uwaga i jeszcze raz uwaga .. W dzisiejszej armii brakuje wiele nowoczesnego sprzętu - brak karności od szeregowego do generała - musztry w obecnym wojsku nie ma a musztra jest elementem wyszkolenia indywidualnego żołnierza itp itp itp porównujac armie która mieliśmy miedzy rokiem 1945- 1989 to ta armia była njlepsza od obecnej armii .
  • ~fajfik
    (2019-01-11 13:10)
    Czyli zasługą tego pisowskiego aparatczyka *********** ławeczka oraz to że podpisał coś co mu podsunięto do podpisania, a także nie kontynuował glanowania prezydenta, w którym to glanowaniu lubował się poprzednik. SUKCES NA MIARĘ PIS!!!