Klęska polskiego grafenu. Śmiercią naturalną umrze w Polsce każda nowatorska technologia [FELIETON]

| Aktualizacja:

Zacznijmy na rozgrzewkę od dwóch zagadek...

wróć do artykułu
  • ~Karmen
    (2019-02-09 10:36)
    KONSTYTUCJA , TK , Sądy , Teatry , Konie arabskie , Grafen . Taka kolej rzeczy .
  • ~Marzena
    (2019-02-09 10:35)
    PO wszystko spapsze!
  • ~utylizator styropianu
    (2019-02-09 11:18)
    Boże ! co złego Ci zrobiłem, że urodziłem się Polakiem ?
  • ~44 dawniej też 44
    (2019-02-09 10:39)
    W Polsce każda nowatorska technologia umrze, nie z powodu o jakim wspomina się w tekście, ale z powodu całkowitej kolonizacji Polski przez bogatych i wpływowych sąsiadów z Izraela, USA, Niemiec i jeszcze kilku państw. Oni nigdy nie pozwolą na to by Polska stała się technologicznie państwem wysoko rozwiniętym. Mamy być siedzibą dla ich Lidów i Biedronek oraz tanich montowni ich półfabrykatów. Takie nam miejsce wyznaczyli w UE, jako rynek zbytu dla ich produktów. Dopóki nie wyzwolimy się spod panowania UE, to technologiczny marazm będzie tylko postępował.
  • ~tiaaa
    (2019-02-09 11:29)
    Autor artykułu myli się i to wielokrotnie. 1. To nie wina urzędasów, że ŻADEN POLSKI WYNALAZEK nie może się przebić i odnieść światowy sukces. 2. Obecnie już NAWET W PRODUKCJI **** Polak w Polsce nie odniesie sukcesu. Przyczyna: obce służby, które do tego nie dopuszczą.
  • ~HD Fan
    (2019-02-09 11:49)
    Od 1989 trudno jest zwalać winę za syf na ZSRR. Jesteśmy krajem montowni i magazynów. Jaki naród taka gospodarka.
  • ~alena
    (2019-02-09 11:02)
    Wałęsę , noblistę polactwo też upaprało łajnem. Teraz bohaterowie Solidarności to Śniadek Kaczyński, Duda i Guzikiewicz. Świat się śmieje.
  • ~Jaro
    (2019-02-09 12:24)
    Trzeba by dodać do tego jeszcze Kudelskiego i jego magnetofony NAGRA. Ale temu się udało ... w Szwajcarii. Ale nie zgadzam się z tezami autora. Nie da się porównać gospodarki komunistycznej, czy jak by tam ją zwał, z kapitalistyczną. W gospodarce sterowanej centralnie, w żadnym kraju, żaden nowatorski projekt, typu "nowa technologia" się nie powiódł, między innymi z powodów które wymienia autor. Dziś (u nas) tak nie jest, bywa różnie, a to że grafen padł, tłumaczyłbym raczej Dobrą Zmianą. Tak samo jak praktyczny upadek stadniny koni w Janowie.
  • ~A.G
    (2019-02-09 11:09)
    Jaki analfabeta moderuje to forum ? Znany cytat z Wyspiańskiego - "Miałeś ch ... złoty róg ..... jest usuwany.
  • ~Kontemplyta
    (2019-02-09 11:19)
    Nic dodać, nic ująć.Wczoraj słyszałem, że weszło już na rynek połączenie komórki i smartfona, które jest elastyczne, więc nie uszkadza się przy upadkach na bruk. To wygląda właśnie na grafen. Artykuł jest doskonałym przesłaniem dla wszystkich, którzy wierzą jeszcze w jakoweś walory socjokomuny, a mają ochotę przy wyborach do Europarlamentu hołubić Tu-Manów zachwycających się Marksem.
  • ~slaw
    (2019-02-09 15:59)
    A co z niebieskim laserem?
  • ~guest
    (2019-02-09 14:06)
    w końcu ktoś rozsądnie pisze o biurokracji, spółkach skarbu pańśtwa i urzędasach...
  • ~rychu
    (2019-02-09 17:00)
    tutaj jasno widac najbardziej rozwinieta ceche wiekszosci (niestety) Polakow - "pies ogrodnika", sam nie zeżre i drugiemu nie da !!!!!!!!!!!!!! najczesciej to prosta, prymitywna zazdrosc urzednikow, to wlasnie oni potrafia zniszczyc wszystko !!!!!! a teraz jeszcze ta cholerna kacza zmiana, to jest koooorwa dno, dna !!!!!!!! te zniszczenia trzeba bedzie odrabiac przez kolejnych 20, nawet 30 lat !!!!!!!!!!
  • ~Bingo
    (2019-02-09 10:41)
    @ 44 dawniej też 44: proszę wstań z kolan i rozejrzyj sie. Wtedy zrozumiesz jakie bzdury napisałeś.
  • ~starszy pan
    (2019-02-09 12:40)
    Jest rzeczą zadziwiającą, że w Polsce od dziesięcioleci polskie pomysły na KAŻDYM polu skazane są na niepowodzenie! Tu nie ma żadnych wyjątków! Jak to się dzieje, jakie są przyczyny tego, że tak przedsiębiorczy za granicą Polacy w Polsce niczego znaczącego osiągnąć nie mogą?! W Polsce NIC udać się nie ma prawa?! Myślę, że dlatego, iż Polska nadal jest "państwem teoretycznym", a jest nim, bo nią rządzą "służby których nie ma" kontrolowane przez realne służby zagraniczne!
  • ~Z
    (2019-02-09 16:38)
    POLACY TO BARDZO MADRZY LUDZIE NP,PROFESOF JAN CZOCHRALSKI ojciec swiatowej elektroniki zapomniany.WYNALAZKI POLAKOW,byly sprzedawane za granice ,byleby tylko POLAK WYNALAZCA I POLSKA czasem nie mieli z tego pieniedzy,PIENIADZE KORZYSCI mieli inni, byleby nie POLACY
  • ~Wiesłąw Pilch
    (2019-02-09 17:21)
    Ja, ja. To Polacy są winni. A gdzie w tym "interesie" plasują się agenci Mosadu, CIA? No tak, przecież w Polsce ich nie ma, prawda?
  • ~ferdkiepski
    (2019-02-09 19:42)
    Polskę rozwala totalne PARTYJNIACTWO i jego skutek w państwowej gospodarce w postaci synekur dla towarzyszy partyjnych (wszystkich opcji) , ich kumotrów i kolesiów. I takie są tego efekty
  • ~nerton